Floorball: nem tudta megállítani a Szeged a törökbálinti főnixeket

2015. április 18., szombat

Vereséggel folytatta szereplését a Szegedi FE a férfi floorball OB II-ben, Feil Balázsék a vendég Phoenix Wizards csapatával szemben maradtak alul tíz góllal.

Nem ígérkezett könnyűnek a mérkőzés, hiszen a hazaiak nyolcan álltak ki, míg a vendégek tizenhét játékossal érkeztek. A Szegednél

Bozsó

Újvári

hiányzott,

Papp Zoltán

pedig sérülten vállalta a játékot. Az ötödik percben az első kapura tartó lövéséből gólt szerzett a Phoenix egy 3 az 1 elleni szituációt követően, majd egy gyors támadást követően kettőre nőtt a differencia. (0-2) Szeged oldalon a támadások befejezésébe rendre becsúszott egy-egy hiba, miközben zónavédekezéssel a három sorral felálló ellenféllel szemben nehezen volt tartható a lépés. A 16. percben harmadjára is megrezdült a háló, ismét a törökbálintiak jóvoltából, így az első szünetre 0-3-as eredménnyel vonultak a csapatok. A második felvonásban, a 26. percben a meccs egyetlen kétperces kiállítása után emberelőnybe kerültek a vendéglátók, gólt mégsem ők, hanem a Phoenix Wizards jegyzett egy labdaszerzést kihasználva.(0-4) Az első hazai találatra több mint félórát kellett várni, ekkor

Őze

passzából

Feil

volt eredményes. (1-4). A vendégek újabb két gólja után a 36. percben

Keszthelyi

passzát Papp Zoltán helyezte a kapuba, ezzel lett 2-6 az állás. Az utolsó játékrész elején megpróbált játékba szállni a második harmadban a bordájára kapott könyökös után pihenő

Papdi

, de nem bírta a játékot, így egyetlen csere maradt a hazai kispadon. Eközben a vendégek három perc leforgása alatt háromszor szereztek gólt, végleg eldöntve ezzel a mérkőzés kimenetelét. (2-9) A 49. minutumban

Marosi

is feliratkozott a góllövők közé

Papp Tamás

asszisztjával, a hajrára azonban teljesen elkészült erejével a szegedi együttes. A Phoenix a lefújásig még négy alkalommal tudta növelni előnyét, a vendégek győzelme így összességében teljesen magabiztos lett. A hetedik helyezett Szegedi FE az utolsó fordulóban a Neumann nyolcadik, tehát sereghajtó második csapatát fogadja május 17-én.