Kézilabda: döntetlennel zárta a BL-csoportot a Pick + FOTÓK

2015. február 22., vasárnap
pick_aalborg_mj 35

A több hiányzót is nélkülöző MOL-Pick Szeged 23-23-as döntetlent játszott az Aalborggal, a Szeged számára tét nélküli meccsen a dánoknak tökéletes eredmény született.

Nehezen indult a csoportkör utolsó találkozója a MOL-Pick Szeged számára: mintegy kilenc percig nem sikerült gólt szereznie

Juan Carlos Pastor

csapatának, ellenben a dánok háromszor is beköszöntek a jól kezdő

Berggrennek

köszönhetően. Az már a meccs előtt kiderült, hogy az Aalborgnak legalább egy döntetlen kell ahhoz, hogy továbbjusson a csoportból, hiszen a másik mérkőzésen a Dunkerque 29-25-re legyőzte a Schaffhausent, így a dánoknak az egy pont is elég volt ahhoz, hogy nyolcaddöntősek legyenek. Néggyel is vezetett az Aalborg, miután bár

Prodanovic

bedobta a hetest, de nem adták meg a gólt a bírók, mert rálépett a vonalra Prodanovic, ellenben

Martin Larsen

hatalmas bombát küldött Wyszomirski kapujába. (0-4) Prodanovic aztán javította hibáját, lerohanásaival egy gólra feljöttünk (4-5), majd újra hárommal léptek meg a vendégek a félidő vége előtt nyolc perccel, miután

Simon Hald Jensen

beállóból volt eredményes. (6-9) Ezt követően azonban négy szegedi gól következett dán válasz nélkül,

Ilyés

pattintásával már 10-9-re, a meccsen először a Szeged vezetett. A félidő utolsó perceiben nem született gól, így döntetlennel zárták az első harminc percet a csapatok, a Pick főleg támadásban hibázott sokat. A szünet után bent maradt az Aalborg az öltözőben, alig telt el három perc, és máris időt kellett kérnie a vendégek mesterének,

Jesper Jensennek,

mert

Balogh

, valamint

Parrondo

újabb két, lerohanás utáni gólja után már hárommal a MOL-Pick Szeged vezetett. (14-11) Tartották az egy-kétgólos előnyüket

Vadkertiék

, a csapatkapitány a születésnapján játszotta 100. Bajnokok Ligája mérkőzését, majd a 47. percben Ilyés roppant pontos átlövése után, amely a szegediek huszadik gólja volt, ismét hullámvölgy következett Juan Carlos Pastor csapatának játékában, majd tízperces gólszünet következett szegedi részről, amit a dánok kihasználtak,

Tvedten

Christian Jensen

indításból született góljai után már kettővel az Aalborg vezetett. (20-22) Az élete első Bajnokok Ligája meccsét játszó

Hegedüs

két, remekbe szabott találatával azonban egyenlíteni tudott a Pick, a Ceglédről visszarendelt beállós öt góllal zárta első nemzetközi mérkőzését. Emberhátrányban fejezte be a meccset az Aalborg, azonban a dánok kockáztattak, és lehozták a kapusukat az utolsó percben,

Slundt

pedig két ember között be tudott törni a hatosig, és

Sierra

mellett is el tudta lőni kisodródott helyzetből, így kevesebb, mint egy perccel a vége előtt benne volt, hogy zsinórban harmadik vereségét szenvedi el a MOL-Pick Szeged, de végül Balogh Zsolt értékesített egy hetest, a dánok pedig lepörgették a hátralévő másodperceket, majd egy csomóban ünnepeltek, hiszen a 23-23-as döntetlen azt jelentette, hogy a csoport negyedik helyezettjeként az Aalborg is továbbjutott, úgy, hogy hazai pályán egyetlen meccset sem tudott megnyerni az öt találkozó közül. A MOL-Pick Szeged ezzel csoportja második helyezettjeként zárt, és a keddi sorsoláson a többi csoport harmadikként zárt gárdái közül kaphat ellenfelet, azaz a horvát HC Zagreb, a lengyel Wisla Plock, vagy pedig a német Rhein-Neckar Löwen lesz majd a szegedi csapat ellenfele a nyolcadddöntőben, amelynek első mérkőzését idegenben vívja majd a MOL-Pick Szeged. Ilyésék legközelebb pénteken, a magyar bajnokság felsőházi rájátszásának első fordulójában lépnek pályára, 18 órától a Tatabánya otthonában kezdik a rájátszást a szegediek.

Bajnokok Ligája, D csoport, végeredmény: (az első négy helyezett jutott tovább)

1. Kielce 20 pont

2. MOL-Pick Szeged 13 pont

3. Dunkerque 8 pont 4. Aalborg 7 pont 5. Zaporozhye 6 pont 6. Schaffhausen 6 pont

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, D csoport, 10. forduló

MOL-Pick Szeged - Aalborg Handball 23 - 23 (10-10)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3000 néző. Vezeti: Zigmars Stolarovs, Renars Licis (lettek)

Pick Szeged:

WYSZOMIRSKI - Prodanovic 4, Ancsin, KALLMAN 3, Blazevic, Robledo, Bombac.

Sierra (kapus), Vadkerti, Fekete, Ilyés 4, Balogh 4/2, HEGEDÜS 5, Loncar, PARRONDO 3, Szabó.

Juan Carlos Pastor.

Aalborg:

EREVIK - Christian Jensen 1, MARTIN LARSEN 5, SAGOSEN 5, Barud 1, BERGGREN 3, TVEDTEN 5/2.

Csere

: Westphal,(kapus), Pedersen, Slundt 2, Simon Hald Jensen 1, Mork Krinstiansen, Engelbrecht, Magnus Jensen.

Jesper Jensen.

3/2 ill. 2/2.

4 perc ill. 8 perc. Juan Carlos Pastor:

"Az igaz, hogy nekünk nem volt tétje ennek a meccsnek, de úgy játszottunk, hogy meg akartuk nyerni ezt a találkozót. Nagyon fontos volt, hogy nyerjünk, mert egy negatív dinamikában vagyunk, és egy pozitív dinamikát akartunk elkezdeni. Sok gondunk volt ma, sok a sérült, eltiltott, nagyon rosszul kezdtünk, de a második félidő nagyon jó volt, a meccs végén vissza tudtunk jönni. Megtettünk mindent azért, hogy legalább egy pontot szerezzünk. A BL csoportkörében 10 meccset kell játszani, mi hamarabb jutottunk el oda, ahol vagyunk, mint vártuk. Az is igaz, hogy nem jól nézünk ki a pályán, de lehetséges, hogy a keddi sorsolás után kicsit felrázza magát a csapat, hiszen indul a magyar rájátszás. Nagyon fontos meccsek várnak ránk, de szeretnék gratulálni Hegedüs Márknak, mert a semmiből tudott hatvan percen keresztül jól teljesíteni egy BL-meccsen, megmutatta, hogy van helye a csapatban."

Hegedüs Márk:

"Köszönöm szépen a gratulációt, édesanyámnak ittléte nagyon sok erőt adott, amit tudtam, azt kiadtam magamból, örülük, hogy így ment a játék. Nagyon elfáradtam, jól fog jönni a pihenő. Bár a meccs előtt gyomorgörcsöm volt, de a kezdő sípszótól kezdve elmúlt az izgalmam."

Jesper Jensen:

"Mindenek előtt nagyon boldogak vagyunk a megszerzett egy ponttal. A meccs előtt tudtuk, hogy Európa egyik legrettegettebb csarnokában fogunk játszani. Büszke vagyok a csapatomra, mert mindent beleadtak, még akkor is, amikor háromgólos hátrányban voltunk. Úgy érzem,a Szeged nem játszott 100%-osan, viszont örülök, hogy továbbjutottunk a nyolcaddöntőbe. Mivel a Barcelonával, a Veszprémmel és a Kiellel játszhatunk, valószínűleg ott lesz az út vége."

Sander Sagosen:

"Természetesen nehéz volt nekem, hiszen folyamatosan figyeltek rám, de csapatként megszenvedtünk a gólokért. Jól teljesítettünk a védelemben, csapatként oldottuk meg ezt a feladatot. Sok dolog járt a fejemben háromgólos hátrányban, de csapatként küzdöttünk, így értük el az egy pontot."

VÉGE60' Alig maradt húsz másodperc, kis passzolgatás után Slundt felugrik a szaggatottról, Sierra véd, de nincs már idő indítani, ez a vége: a dánok egy csomóban, még most is ünnepelnek, hiszen ezzel a döntetlennel továbbjutott a csoportból az Aalborg. A Pick Szeged két vereség után nem kapott ki ugyan, de nem is tudott nyerni: döntetlennel zárja Juan Carlos Pastor együttese a BL csoportkörét, és várhatja a keddi sorsolást. 60'A dánok gyakorlatilag végig emberhátrányban fogják lejátszani a meccset, alig marad a meccsből, amikor letelik a kiállításuk. Balogh Zsoltot lerántják, meg belül is volt a dán: hetes! Harmincegy másodperc maradt, Balogh lövi a hetest, az iksz még mindig a dánoknak jó. BALOGH! Az alsóba lövi a büntetőt, a kapuba már Westphal érkezett, de ő sem tudott hárítani. 60'Lehozzák a kapusukat a dánok, most kell a kockázat, kell a gól nekik, Martin Larsenen a "lyukas mez". Slundt! Be tudott férni valahogy jobb kettőben, és Sierra mellett is el tudja lőni, hát ez hihetetlen, vezetnek a dánok, 22-23. Időt kér Juan Carlos Pastor is, 51 másodperc van hátra. 59' Időt kérnek a dánok, bő egy perc van hátra, a döntetlen jó a dánoknak, de erre játszani nagyon bátor tett lenne Jesper Jensentől. 59' Bombac tör be a szélen, de Erevik lábbal véd! Oldalt megy ki, így marad nálunk a labda. Barudot kiküldik, ez nagyon nagy sansz, és egyben komoly hiba a dánok játékosától, ez akár a továbbjutásukba is kerülhet. HEGEDÜS! Már ötgólos, ismét egy remek bejátszás után tud lefordulni, 22-22! 58' Nem tudják ezt sem bedobni a dánok, ellenben Hegedüs már négygólos, remekül játszik ma a beállós, 21-22. Elvesztik a labdát a vendégek, Jesper Jensen szétrobban az idegtől. 56' Ilyés viszont elkapkodja, onnan nem feltétlenül kellett volna ellőni, fölé durrant Ilyés. Megint jöhetnek a dánok, az újabb góljuk talán a továbbjutásukat is jelentheti. 55' Balogh Zsolt ezúttal elvállalja, de nagyon mellé lő. A háromgólos vezetésért támadhatnak a dánok, Slundt átlövését most fogja Sierra, most kell észnél lenni! 54' Ébresztő! - szól a tábor, Balogh megint eladja, ezúttal Christian Jensen indul, és ezt a ziccert is bedobják a dánok! Ez elképesztő, leblokkolt a Pick, 20-22. 53' Ancsin átlövését blokkolják, majd Robledo kísérletét is leütik, sőt, másodjára is megcsinálják ezt vele, ezt most nagyon jól csinálják a dánok. Ancsin átlövését pedig Erevik védi, Tvedten indul ismét, és már a dánoknál az előny, 20-21. 52' Balogh eladott labdája után Tvedten indulhat, a kapuig sprintelhet, és a léc alá lő - a félidő óta először egyenlő az állás, ez már a dánok továbbjutását jelenti jelenleg, 20-20. Időt kér Juan Carlos Pastor. 51'Sagosen üti le, majd el tudja lőni Balogh és Parrondo mellett, Sierra a hosszúra várta a labdát, de Sagosen a rövidbe lő, 20-19. 50'Passzívot jeleznek már a bírók, Robledo mellé lő, de marad nálunk a labda. Ismét Robledo vállalja el, de blokkolják, majd Erevik indít, de Balogh közbeszúr! 49'Martin Larsentől most megszerezzük a labdát, majd meg is kell törölni kicsit a játékszert, csak ezután folytatódhat a meccs. 48' Sierra mutat be egy újabb védést, de Ilyés passza nem jó Källmannak, ezt most egy picit elkapkodtuk, újra visszajöhetnek egyre a dánok. 47'Bombacot nem engedik el, de csak szabaddobást fújnak. Már passzívot jeleznek, amikor Ilyés talpról a hosszú alsóba pokolian pontosan lő, 20-18. 46' Sierra védi Martin Larsen talpról eleresztett lövését, éppen fölé tolja a kapus. Källman megpróbálja ismét csuklóból, ahogy az előbb, de ezt most Erevik megfogja. Balogh majdnem elcsípi a keresztpasszt, majd Berggren szintén csuklóból dobja be a szélről, 19-18. 45'KALLMAN! Hát ez parádés mozdulat volt, szinte az alapvonalról cunderezi be, bravó! 19-17. Lent marad Källman egy ütés miatt, de tudja folytatni a játékot. 44'Martin Larsen húzza most a vendégeket, ezúttal Wyszomirski lábai között lő a kapuba, 18-17. 43' HEGEDÜS! A harmadik gólja, hát Ereviknek a rövidre, ennyire szűk helyre gólt lőni, parádés teljesítmény, dühös is a kapus, 18-16. 42' Bombacnál belemenést fújnak, visszajöhetnek egyre a dánok. Továbbra is nyitott védekezés nálunk, Martin Larsen beviszi, de most egy kissé könnyelmű hetest kap, ebből ezt lehetett kihozni. Érkezik a kapuba Sierra, Tvedten ismét a hetesnél: bepattintja, 17-16. 41' Parrondo szerzi harmadik gólját, de kellett ez! 17-15. Ismét hosszan támadhatnak a dánok, majd Wyszomirski védése után Källman már kisodródik a labdával, így inkább visszajátssza. 39' Balogh talpról lövi el, de Erevik még éppen eléri, indítja is Tvedtent, de Bombac közbenyúl, bravó! Wyszomirski újabb védéssel jelentkezik, Källman a szélről, de Erevik újra véd, és elöl marad Martin Larsen, akinek bőven van ideje megnézni, hova lövi: nem is hibázik, 16-15. 38' Már szinte indultunk volna a labdával, amikor azonban visszafújják a dánoknak a játékvezetők. Martin Larsen keresztbe vezeti a pályán, onnan nem lehetett ballal bedobni, majd ez is lépésgyanús, de nincs fújás. Micsoda pech, Sagosen átlövése Wyszomirski hátáról pattan a kapuba, 16-14. 37' Sagosen kiejti a labdát a kezéből, és most lehozták a kapusukat a dánok emberhátrányban, Ilyés a saját térfeléről pedig az üres kapuba lő! 16-13, ez most visszaütött a vendégeknél. 37'Hegedüs megint megfogják középen, Bombac kínaira teszi fel Baloghnak, bejön! Parádés akció végén lövi be Balogh, 15-13! 36' Martin Larsen emberhátrányban is megoldja egyedül, 14-13. Még szűk fél perc az emberhátrányunkból, passzívot jeleznek a bírók. Bombac egy csel után Hegedüst játssza meg, lerántják, de csak szabaddobás jár. Közben kiegészülünk, Bombacot két kézzel rántják le, Simon Hald Jensen megkapja érte a két percet. 35' Emberhátrányban, ahogy megszokhattuk, lehozza a kapusát Juan Carlos Pastor, először a pályán a szülinapos cséká, Vadkerti Attila. Ilyés nagyon távolról lövi el, Erevik ezt fogja most. 34'Blazevic sajnos megütötte Martin Larsent, aki Bombac és közte be tudott törni, jogos a hétméteres és a két perc. Tvedten lövi majd a büntetőt, ami a dánok első hetese: a jobb alsóba lő Tvedten, 14-12. 34' Nyitott védekezésre váltunk, Parrondo jön ki zavarni. Sagosen ereszti el, Wyszomirski megfogja, sőt, indítja ismét Parrondót a lengyel, aki ismét belövi ziccerét, 14-11! Időt kérnek a dánok, mindössze három perccel a félidő kezdete után, Erevik mérgében a székbe rúg - bent ragadt az öltözőben az Aalborg. 33' Martin Larsen bombájával szerzi meg az első gólját a második félidőben az Aalborg, 12-11. BALOGH! Ez sem volt kisebb dugó, 13-11! 32' Berggren ereszti el talpról, de mellé lő, majd Parrondót indítja Wyszomirski, Parrondo pedig begyalogol vele, 12-10! Kettővel vezetünk! 31'Kallman pazar bejátszása Hegedüsnek, aki remekül vált le védőjéről, és góljával átvesszük a vezetést, 11-10! 31'Mi kezdjük a második félidőt. SZÜNET30'Előnnyel vonulhatunk szünetre, ha most gólt szerzünk: Ancsin vállalja el, de Erevik védeni tud, Tvedten indul, de ő sem találja el a kaput, itt a félidő vége, 10-10. Ez a dánoknak nagyon jó, hiszen döntetlennel már továbblépnének, de a MOL-Pick Szeged aligha elégszik meg az iksszel. 30' Martin Larsennel szemben Källman védekezik jól, ismét hosszan támadhatnak a dánok, hatalmas füttyszó kíséri passzaikat, Berggren pedig méterekkel fölé lő. Időt kér Juan Carlos Pastor, még huszonkét másodperc van hátra. 28'Támadófault nálunk is, Hegedüs a szabálytalan. Slundt legalább négyet lépett, ennek ellenére nem veszik el tőlük a labdát. Fenn a bírók keze, de még Berggren el tudja lőni talpról, és be is akad, 10-10. Bombac szintén talpról, de ezt Erevik hárítja. 27' Sagosen a szaggatottról, de Wyszomirski "belsővel" véd! Ilyés ismét egy hát mögötti passzal próbálkozik, de ez sem jó. Keresik a helyet a dánok, végül Slundt előtt nyílik meg a fal, de hiába megy be, már támadót fújnak, a miénk a labda. 26'ILYÉS! Bepattintja átlövésből, zsinórban négy szegedi gól, és már a Picknél az előny, 10-9! 25'Kiegészülnek a vendégek, nagyon távolról ereszti el Martin Larsen, ezt fogja Wyszomirski. 24' A dánok nem kockáztatnak, nem hozzák le a kapusukat, nincs is miért kockáztatniuk, nekik jó az iksz is. Slundt tudott betörni, azonban elég éles szögből tudta csak ellőni, ezt Wyszomirski fogja lábbal. KALLMAN! EGYENLÍTÜNK! A svéd is eredményes a szélről, és hol van már a háromgólos dán előny, 9-9. Időt kér az Aalborg. 23' Wyszomirski könnyedén húzza le az átlövést, majd indítja Prodanovicot megint, de Tvedten szabálytalankodik vele: két perces kiállítás jár ezért, emberelőnybe kerülünk. Hegedűs! Az első BL-meccsén megszerzi első gólját is, a beállós remekül fordult le, 8-9! 22' Baloghnak viszont nincs szerencséje, centiket téveszt csupán átlövése, de most négygólos előnyért támadnak a dánok, viszont jó a blokk, Prodanovic indul, ziccer: bedobja! Eddig megbízhatóan értékesíti ziccereit Prodanovic, már négygólos, 7-9. 22' Középre fut be Simon Hald Jensen, akiről megfeledkezünk, és némi szerencsével, de bedobja, a jobb oldali kapufa belső éléről bevágódik, hárommal mennek a dánok, 6-9. 21' Ilyéssel szemben ismét a fault, majd ő megy fel a szaggatottról, de Erevik ezt is fogja, eddig remekül véd a dánok kapusa. 20' Kipattan a labda Wyszomirskiról, de a labdát Slundt szerzi meg, másodjára már sajnos nincs meg a lengyelnek, 6-8. 20'Emberhátrányban lehozzuk a kapusunkat, majd Källmannig húzzuk le: a hosszúba dobja Källman, emberhátrányból tudunk gólt szerezni, 6-7! 19'Sagosen kígyózik be Blazevic mellett, és Wyszomirski mellett is el tudja tenni, 5-7. Blazevic valóban odaütött ellenfelének, jogos a két perc, így emberhátrányban folytatjuk. 18' Ismét egyenlíthetünk, Bombac talpról próbálkozik, de belenyúlnak a lövésébe, így az erejét veszti. Megint megléphetnek a dánok kettővel. 17' Ilyés is feliratkozik a góllövők közé egy nagy bombával, 5-6. Nem szabad elengedni a dánokat, kell a jó védekezés. Slundt az oldalhálót találja telibe. 16' Eladják a labdát a dánok, majd Bombacot elég keményen állítják meg a saját térfelén, nincs ítélet. Jöhetünk az egyenlítésért! Balogh egy csel után középről ereszti el, de éppen Ereviket találja meg. Ismét gyorsan fejezik be a dánok az akciót, Sagosen ismét középről, 4-6. 15' Berggren elhajolva próbál meg gólt szerezni, szinte a földről, de Wyszomirski megfogja! Prodanovic előtt van terület ismét, ezúttal ejt: és jóóó! Behullik, 4-5! 14' Wyszomirski védi ismét Berggren átlövését, majd Prodanovic marad üresen a jobb szélen, van is helye felkanyarodni, a felső lécről pedig a gólvonal mögé pattan a labda, 3-5! 13'Ilyést fogják meg, majd egy hát mögötti passzal próbálkozik, de nem jön be, ismét a dánoknál a labda. Eddig a támadójátékunk nem az igazi... 12' Wyszomirski! Nagyon kellenek a bravúrok a kapustól, és kön is az újabb Christian Jensen szélről ellőtt labdája után. 11'Martin Larsen tör be, de Wyszomirski remekül véd! Gyors kontra most tőlünk, Prodanovicra jön ki a figura, de nem tudja belőni két védő szorításában. 10' Martin Larsenre jó lesz figyelni, másodjára is át tudja lőni a falat, 1-5. Hetes! Ezt is befújják a sporik, Balogh jön ezúttal a heteshez: lövőcselek után ugyanoda lövi, ahova Prodanovic szerette volna, 2-5. 9' Martin Larsen viszont kőkeményen lövi ki a hosszú sarkot, 0-4. Itt az első gólunk, majd kilenc percet kellett rá várni, Prodanovic a szélről szerzi az első szegedi találatot, 1-4. 8'Bombac egy remek csel után játssza meg Prodanovicot, aki megfog Simon Hald Jensen, ezért már jár a két perc, és a hétméteres. Prodanovic lövi a büntetőt: beküldi a bal alsóba, 1-3. De nem adják meg! Szabálytalan volt a büntető elvégzése a sporik szerint, még sincs gól! 7'Jó védekezés Berggrennel szemben középen, majd Hegedűs kap sárgát. Berggren ereszti el, de ezt most fogja Wyszomirski. Kellene nagyon a gól, de Robledo alsóba tartó labdáját is védi Erevik! 6' Simon Hald Jensen kap sárgát, miután Hegedűst nem engedte el középen. Ancsint a levegőben taszítják, ez is csak szabaddobás. Majd Ancsin ismét felmegy kintről, hatalmas lövés, de a kapufáról jön vissza! 5' Robledo átlövését védi Erevik, majd a világ egyik legjobb szélsője, Tvedten rohan a szélen, és be is lövi ziccerből Wyszomirski kezei között, 0-3. Ezek nem férnek bele. 4'Nem jó a bejátszás Sagosentől, Blazevic szedi össze a labdát, majd inkább lelassít a Pick, jól zárt vissza az Aalborg. 3' Ancsin elhajolva lövi el, de Erevik ezt is fogja, eddig jól olvassa a lövéseket a dánok kapusa. Sagosen ül le a földre egy ütközés után, majd törölni kell. 2' Robledo bejátszásába belenyúlnak, de marad a labda a Picknél. Bombac egy lövőcsel után a passzt választja, majd Ancsin lövését védi Erevik, de egy újabb faultot fújnak. Bombacnál a belemenés, nincs gól az első támadásunkból, ellenben gyorsan Engelbrecht egy csel után belövi a ziccert, 0-2. 1'Az első támadás végén Berggren talpról lövi ki a bal alsót, vezet az Aalborg, 0-1. Ne feledjük, a vendégeknek legalább a döntetlen kell a továbbjutáshoz. 1'A dánok kezdték a mérkőzést. 18:59 - A Pick kékben, míg a vendégek piros felsőben, fehér alsóban lépnek pályára, mindjárt kezdünk, hajrá Szeged! 18:57 - Túl vagyunk a bemutatáson, a Pickben több fiatal is játszik ma, Hegedüs az első BL-meccsére készül, de mellette a télen igazolt Vladan Loncar, Fekete Bálint, és Szabó Bence is ott van a keretben. 18:51 - A mérkőzés előtt köszöntik a világbajnokságon bronzérmet szerzett lengyel kapust, Piotr Wyszomirskit, valamint a csapatkapitány Vadkerti Attilát, aki ma ünnepli születésnapját, és 100. Bajnokok Ligája mérkőzését játssza az Aalborg ellen a mai napon, nagy taps köszönti mindkét játékost. 18:46 - Az Aalborggal egyébként háromszor találkozott eddig a MOL-Pick Szeged, két győzelem és egy vereség a mérlege ezeken a találkozókon. Legutóbb Dániában is nyerni tudtak a szegediek, október közepén háromgólos, 28-25-ös győzelmet aratott az Aalborg otthonában a Pick. 18:30 - A szegediek mai keretéből hiányzik a sérült Zubai Szabolcs, valamint az a Niko Mindegía, aki csütörtökön műtéten esett át, keresztszalag-szakadása miatt. Mellettük nincs ott a Schaffhausenben kiállított Vranjesre sem számíthat ma Juan Carlos Pastor, a beállós két meccses eltiltást kapott, így lemarad majd a nyolcaddöntő első meccséről is, amelyet majd idegenben játszik a Pick Szeged, az eltiltás mértéke ellen egyébként fellebbezést nyújtott be a klub. 18:17 - Köszöntjük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a vendég Aalborg éppen most futott ki a pályára melegíteni. A csoport másik mai meccsének, a Dunkerque-Schaffhausen találkozónak eredménye már ismert: 29-25-re nyerte a franciák, ez pedig azért fontos a mi esetünkben, mert ezzel eldőlt, a dánoknak legalább a döntetlen kell ma ahhoz, hogy csoport negyedikként továbbjussanak, vereség esetén viszont nem élnék túl a csoportkört. A MOL-Pick Szeged már biztosan továbbjutott, méghozzá másodikként, így ilyen okból kifolyólag nem kell izgulnia ma. A mérkőzés 19 órakor kezdődik!