Jégkorong: tízet számolt a Tisza Volán a Vitezre + FOTÓK

2015. február 17., kedd
tizsa_volan_vitez43_gs

Végig pontosabb, összeszedettebb játékkal 10-2-re verte a Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC a vendég HK Vitez csapatát a szerb. I. osztályú jégkorongbajnokságban.

A hazaiak már a találkozó kezdetétől fogva magukhoz ragadták a kezdeményezést, amire a jobbára

Bojan Jankovic

megoldásaira hagyatkozó Viteznek nem nagyon akadt válasza.

Egyed Máté

is betalált, így már az első felvonás után magabiztosan vezetett a Tisza Volán. (2-0) A szünet után ugyanakkor igen hamar szépítettek a szerbek

Igor Trifunovic

révén, ezt követően azonban beindult a szegedi henger, amely a játékrész további perceiben öt alkalommal söpörte el a vendégek ellenállását. (7-1) A belgrádi együttes játéka teljesen szétesett, Jankovicék jószerével ki sem tudtak jönni saját kapujuk elől. Az utolsó periódusban sem változott a helyzet.

Vígh Balázs

bombagólja az 56. minutuman már a tizedik gombóc volt, és bár a végén

Bogdan Jankovic

még szépíteni tudott, a Szeged sikerét egy másodpercig sem fenyegette semmiféle veszély. Kalocsa László legénységére a hétvégén igen komoly feladatok várnak, a csapat szombaton és vasárnap is jégre lép Belgrádban, előbb a Partizan Beograd, majd a Beostar ellenében.

Szerb I. osztályú jégkorongbajnokság:

Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC – HK Vitez 10-2 (2-0, 5-1, 3-1)

Szeged, műjégpálya, 300 néző. Vezette: Fazekas György, Fazekas Tibor, David Perduv.

Tisza Volán:

Szőke - Bontovics, Szabó, Egyed, Borbás, Pápa - Balázs (kapus), Varga, Fülöp, Bosnyák, Ambrus - Vígh, Molnár, Nagy, Annus, Major.

Kalocsa László.

Vitez:

Fat - Dunda, Dokic, Jankovic Bog., Jankovic Boj., Bogdanovic - Dukic (kapus), Nikolic, Trifunovic, Tominovic, Milic, Orlov - Radovic, Tesic, Denic, Gligorjevic, Vrastanovic.

).

8 perc + 10 perc fegyelmi (Vígh), ill. 14 perc. Kalocsa László:

"Ma kijött a lépés számunkra, egészen jó arányban tudtuk kihasználni a lehetőségeinket. Az ellenfelünk is egy kicsivel gyengébb volt, mint a két nappal korábbi, ettől függetlenül nagyon koncentráltan, erőtől duzzadóan játszottunk. Egyértelműen megérdemeltnek érzem a győzelmünket. Elbírtuk a hiányzókat, ami remélhetőleg a hétvégére is önbizalmat ad a csapatnak. Mindenki feltöltődhetett ezzel a sikerrel."

VÉGEIII. harmad 10-2 (2-0, 5-1, 3-1) 60' Dukic ezúttal Major százszázalékos helyzetét fogja ki, majd a túloldalon Bojan Jankovic teszi kapu fölé Bogdanovic jónak tűnő passzát. Itt a vége, egészen magabiztos sikert arat a végig jobban játszó Tisza Volán! 59' Fülöp tanárian szereli Trifunovicot, majd Ambrussal háromszögel, de a ziccerét Dukic kapus kitolja a jobb kapufa mellől. Major lekészítését Borbás szúrja rá kapásból két méterről, de Dukic ezúttal is hatalmas bravúrt mutat be. Teljesen szétestek a vendégek. 58' Bosnyák a kapu mögül érkezve tálal Ambrus elé, Dukic viszont jól él együtt a játékkal, és közbe tud avatkozni. 57' Gól... Bogdanovic játszik szűk területen össze BOgdan Jankoviccsal, aki aztán egy szép cselt követően a rövidbe lő Szőke mellett. 10-2. 56' GÓÓÓL!!! Vígh Balázs rendkívül távolról bombáz a jobb felsőbe, Major zavaró mozgása téveszthette meg Dukicot. 10-1! Pápa szlalomozik be két bekk között középen, közeli kísérletét Dukic megfogja. 55' Bosnyák éles szögből leadott lövését Dukic csak másodjára tudja fogni. Frissebben, gyorsabban mozognak a magyarok. 54' Annus lőhetne a hálóba, de tiszta helyzetben a hosszú alsó mellé durrantja Fülöp átadását egy kontra végén. Kiegészülnek a hazaiak. 52' Molnár Zsoltot kiállítják a bírók akadályozásért. 51' Nagy Márk kongatja meg egy életerős bombával a plekszit. Időnként már-már nyomasztó a Volán fölénye a pályán. 50' Az amerikai állampolgár Elvis Tominovic kínálja meg Szőkét a szélről, de veszélytelen a kísérlet. Kiegészül a Vitez. 49' Molnár távoli kapáslövése kiváló ívben kanyarodott a jobb felső felé, Dukicnak résen kellett lennie, hogy ne kapjon gólt. 48' Fülöp vétlen helyzetben rácsap ütővel Dokic kezére, ápolni kell a szerb játékost. Trifunovic váltja csereként, majd a sérült játékos be is megy az öltözőbe. Nagy Márk tüzel mozgásával ellentétesen a rövid alsóra, centiket téveszt csupán. Dukic szemmel védett. Denicet kiszórják a sporik. 47' Bojan Jankovic saját kapuja előterében veszít korongot Fülöppel szemben, szerencséjére Bogdanovic javítja a hibáját. 46' Orlov lepné meg távolról Szőkét, de vérszegényre sikerül a próbálkozás. 45' Pápa csvarása suhan el a jobb felső mellett, zsinóron húzták. GÓÓÓL!!! Újabb Dukicról kipattanó löket, amit ezúttal Egyed továbbít a hálóba! 9-1! 44' Nehezen hagyják el saját térfelüket a vendégek, a Volán szerkezete rendkívül hatékonyan végzi ma a dolgát. 42' Varga - Ambrus - Bosnyák a korong útja, utóbbi már ziccerben, de nem talál kaput kapásból. GÓÓÓL!!! Ez már bent van! Fülöp rakétája kijött Dukicról, az érkező Ambrus pedig a hálóba vágta! 8-1! 41' Folytatódik a meccs, kapusát cserélte a vendégek mestere, így Dukic állt a gólvonal elé. A szerbek még Másfél percig emberhátrányban lesznek az előző periódusból áthozott kiállítás okán. Egyed Máté! Mesteri! A rutinos játékos a levegőből pöccintette be Bontovics félmagas löketét - de a bírók magas bot miatt nem adják meg... II. harmad 7-1 (2-0, 5-1) 40' Dunda kap két percet, majd Bojan Jankovic távoli kísérlete zárja a harmadot. A játékrész végére teljesen széthullott a Vitez, így a sokkal kombinatívabban és pontosabban játszó hazaiak rendkívül nyugodt előnyre tettek szert. 39' Borbás balról játszik a lendületből érkező Ambrus elé, a társ már csak Fattal áll szemben, de nyer a kapus. 38' Bontovics belövésébe Egyed nyúl bele, de a kaputól efelé pattan a korong. GÓÓÓL!!! Pápa vág rá kapásból egy visszatett passzt, ami ugyan kipattan Fatról, de Borbás bevágja az elé hulló lehetőséget! 7-1! 37' Némiképp visszavettek a tempóból a felek, bár az iramra így sem lehet panasz. Mindenesetre az utóbbi percek kevésbé eseménydúsak. 36' Bojan Jankovic megy végig a balon, a kapu elé csak érzésből tolja be a korongot, aztán szétteszi a karját, hiszen senki sem kíséri vele a támadást a vendégek közül. 34' Bogdanovic száguld a szélen, majd befelé húz és lő, de Szőkének ez csemege. Gligorjevic mehet egyedül Szabóra, csel helyett inkább tüzel, de Szőke Attila könnyedén fogja a bal alsóra csapódó próbálkozást. 33' Mi marad ki?! Nagy Márk centerezése Annust találja meg a kapu előtt teljesen üresen, de a fiatal tehetsége nem tudja bepofozni! 32' GÓÓÓL!!! Fülöp indul el a kapu mögé, az utolsó pillanatban azonban mégsem kerül, hanem visszajátszik, Ambrus pedig befejezi! 6-1! 31' Dokic három szegedin fűzi át magát, a középen érkező BOjan Jankovichoz játszik, aki állítás után lő is, Szőkének kell bravúrt bemutatnia! GÓÓÓL!!! Gyors ellentámadás végén Borbás Gergely oldja meg egyedül! 5-1! 30' Kiegészül a Volán. Tűzijáték a szerb kapu előtt, beszorítja riválisát a hazai együttes. 29' Bojan Jankovic átadására Dokic érkezik a hosszún, közvetlen közelről a pipát lövi telibe. Foggal-körömmel védekezik a Szeged ezekben a pillanatokban. 28' Varga kap két percet fogásért. Dokic lökete kijön Szőkéről, ketten érkeznek rá, de szerencsére nem találja meg egyik szerb sem. 27' Annus faragó egy bombával Fatot, a kipattanóra Major csap le, félfordulatból húzza rá, de a szerb portás résen van. GÓÓÓL!!! A pleksziről jön vissza egy életerős bomba, a kapu előtt ólálkodó Egyed pedig a hálóba továbbítja! 4-1! 26' Bontovics távoli löketénél Annus végez zavaró repülést, a kipattanót pedig Major kanalazná be, de nincs szerencséje. 25' Nagy Márk száguld a jobb szélen végig, aztán Fat kapust és a kaput is átemeli. 24' GÓÓÓL!!! Micsoda gól?! Pápa mesteri csellel játszotta magát tisztára a balon, majd tökéletes ütmben centerezett Borbáshoz. 3-1! Ezúttal Ambrus ad középre, kissé maga mögé, Trifunovic éppen megelőzi még Bosnyákot. 23' Távoli bomba, Ambrus küldi útjára, Fat kezében hal el a próbálkozás. 22' Gól... Trifunovic szépít, 2-1. Orlov húzza ki hátulról ütővel Ambrus lábát, kiállítás. 21' Ezúttal a szerbek szerzik meg a korongot. Bojan Jankovic jegyzi az első lövést a harmadban, Szőke magabiztosan hárít. I. harmad 2-0 20' Visszatérhet az ötödik ember a Vitezbe. Jó védekezéssel kihúzza az emberhátrányt a Szeged. Vége a játékrésznek, a Kalocsa-legénység meggyőző játékkal szerzett magának magabiztos előnyt. 19' Pápa lő Dokic mellől, szép tekerés, a felső kapufáról pattan vissza a mezőnybe! 18' Vrastanovic kénytelen leülni a padra bírói döntés nyomán, ismét emberfórban a Volán. Vígh Balázs kiállítása okán ismét egyenlő a létszám a jégen. A hazai bekk hátulról lökött, 10 perc fegyelmit is kap. 17' Kiegészülnek a vendégek. Annus visszajátszásából Major a kapufát csattintja meg! 16' Szépen járatja a korongot a Szeged, de nincs meg a rés a szerb falon. 15' oa védekezés hevében átesik Fat kapuson, a hálóőr némi ápolás után tudja csak folytatni a játékot. Bogdan Jankovic két percet kap gáncsolásért. 14' Bojan Janokivc bejátszását Szőkének kell kitolnia az érkező támadó elől. 13' Major mintaszerű bejátszását Annus teszi kapásból a levegőből kapura, Fat még fel tud nyúlni érte. A túloldalon Niklic előzi be a védőket, Szőkét azonban nem tudja mattolni. Nagy Márk bal alsóra tartó lövését Fat lábbal tolja ki. Kettészakad a pálya. 12' Borbás is kis híján megcsinálja egyedül! A kapu mögül kígyózik vissza egészen ziccerig, nem sokat téveszt a keresztléchez képest. 11' Két finom csel után tüzel Borbás, Fat csak kapu fölé tudja tolni az életerős kísérletet. Jól játszik eddig a Volán, dominál a pályán a hazai csapat. 10' Lejár a vendégek kiállítása is. GÓÓÓL!!! Egyed kap passzt a jobb oldalon a felezőnél, megindul vele, befelé húz és védhetetlenül bombáz a hálóba! 2-0! 9' Dunda távoli kísérlete elhal Szőke kezében, közben kiegészül a Volán. 8' Ambrust ketten sem tudják ellökni, a kapu torkáig megy, majd visszajátszik Bosnyák elé, aki viszont centikkel lemarad az átadásról. Trifunovicot is kiszórják, négy a négy ellen a csapatok. 7' Molnáré az első kiállítás hazai részről. Borbás tűzi rá a szélről, Fat megfogja. Mindeközben 30 másodperc már le is pergett az emberhátrányból. 6' Bojan Jankovic megy át két szegedin, aztán a középen érkező Denichez játszik, a társ viszont nem tud túljárni Szőke eszén. 5' GÓÓÓL!!! Ambrus előtt marad ott a korong egy kapu előtti kavarodásnál, ő pedig nem hibázza el a ziccert, a hosszú felsőbe emel! 1-0! 4' Egyed vezeti keresztbe a kapu előtt, de nem lő, majd Borbás is összecsap Fattal, a hálóőr még időben tenyerel a korongra. Orlov bottal akasztásért kap két percet. 3' Vígh rakétája is kijön Fatról, Nagy kanalazná be, de nem találja el a korongot a védők szorításában. 2' Nagy Márk távolról szúja rá, kijön a kapusról, de oldalra, érkező nincs. 1' A Szeged hozza el a korongot. Pápa kerül rögtön helyzetbe, balról húz középre, de a kapu előteréből nem tudja átverni Fat kapust. 17.03: Érkeznek a főszereplők, aranyszínű mezben a hazaiak, fehérben a szerb együttes játékosai. 16.55: Üdvözöljük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a csapatok az imént fejezték be a bemelegítést. Hazai oldalon munkahelyi elfoglaltságai miatt nem tudta vállalni a játékot Strenk Hunor és Linus Schellin, bekerült ugyanakkor a keretbe a fiatal Annus Döme. A mérkőzés 17 órakor kezdődik!

Egy hét alatt négy meccs - ezzel a tudattal indult neki az elmúlt hétvégének Kalocsa László együttese. A megterhelő sorozat első lépcsőjén egy megnyertnek hitt derbit bukott el a csapat hazai környezetben a Crvena Zvezdával szemben. Nincs azonban ideje búslakodni Ambrus Andráséknak, két nappal később máris egy újabb csörte vár rájuk. Az ellenfél az a Vitez lesz, amelyet december közepén igen magabiztosan fektettek két vállra a szegediek. Ugyanakkor aligha lehet fél vállról venni a belgrádi alakulatot, lévén, a gárda eddigi egyetlen sikerét éppen a Volán ellen aratta a novemberi, szerbiai meccsen. Izgalmas összecsapásra van tehát kilátás, de egy kis koncentrációval ismét hangos diadalt arathatnak a Kalocsa-tanítványok.