Vízilabda: Nagy-parádé a németek ellen a Vodafone Kupán

2013. július 12., péntek
Szivós Márton

Ha nehézségek árán is, de végül biztosan nyert a magyar férfi vízilabda-válogatott a németek legjobbjai ellen a négyrésztvevős Vodafone Kupa első napján, a Margitszigeten.

A

Benedek Tibor

vezette, s a bő egy hét múlva kezdődő világbajnokságra készülő nemzeti együttes felettébb gyengén kezdte az összecsapást, igaz, az ellenfél sem remekelt, így meglehetősen szokatlan módon 0-0-s első negyedet produkáltak a felek. A második nyolc perc sem hozott érdemi változást, kölcsönös rontások, kihagyott helyzetek jellemezték mindkét gárda játékát. Aztán a németek megszerezték a vezetést, s már jó negyedóra lepergett a játékidőből, amikor végre magyar gólnak örülhetett a közönség: emberelőnyből

Vámos Márton

egyenlített (1-1). A nagyszünet után némiképpen változott a mérkőzés képe. A rivális nem lett gólerősebb, de a hazaiak teljesítménye hatékonyabbá vált: előbb az ötkarikás aranyérmes

Varga Dénes

értékesített egy büntetőt, majd Vámos távoli balkezes bombája csapódott be a bal felső sarokba (3-1). A befejező nyolc percben viszonylag hamar 6-1-re módosult az állás: előbb a kétszeres olimpiai bajnok

Madaras Norbert

balkezes lövése ért célt, utána a fiatal center,

Bedő Krisztián

vette be a németek kapuját, majd Varga Dénes villant. A kezdeti találatínséget gólbőség váltotta fel, s a hajrában tovább nőtt a különbség: alkalmi centerként

Decker Ádám

volt eredményes (7-1). Az olimpiai aranyérmes

Hosnyánszky Norbert

pattintását követően a 9-3-as végeredményt remek megúszás végén

Bátori Bence

állította be. Decker Ádám mellett az A-Híd Szeged VE csapatából

is játszott, ám négy kísérletéből egyik sem lett gól, ugyanakkor a Vasastól újonnan igazolt