Labdarúgás: szerencsétlen szegedi bukás Újpesten + VIDEÓ, FOTÓK

2013. május 19., vasárnap
ujpest_szeged_2011_33_gs

Többet volt fölényben a Szeged Újpesten, ahol ráadásul 25 percet emberelőnyben is játszott, de nem volt ma hatékony a támadójáték.

A mérkőzés első félidejében dominált a küzdelem, nem úgy a játék. Nemigen alakultak ki tetszetős akciók egyik félnél sem, a Szeged bár enyhe fölénybe került, nem sikerült körbelőnie Horváth kapuját, egy szép egyéni akció és némi védelmi kihagyás után pedig a hazai gárda szerzett vezetést az első félidő utolsó pillanatában. A fordulás után sem változott igazán sokat a játék képe, a szegediek átütő erő nélkül rohamoztak, a kék-fekete drukkerek folyamatosan kiabálták a "harcoljatok" rigmust, és valóban, a vendégek produkciójából a kreativitás, a befejezésre történő maximális koncentrálás mellett, egy adagnyi hiányzott még a szívből is. Pedig 25 perc emberelőnyt hasznosabban lehet kamatoztatni. Ezután már a riválisok produkcióin is múlik, hogy meg lehet-e a biztos bennmaradás, természetesen miután a hátra lévő két meccsből begyűjtöttük a 6 pontot. http://www.youtube.com/watch?v=J7m1WwB8ORQ

Labdarúgó NB II Keleti csoport 27. forduló:

Újpest FC II. - Szeged 2011 2-1 (1-0).

Budapest, Megyeri út, 200 néző. Vezette: Szőts Gergely (Kepe, Kulman).

Újpest:

Horváth - Litauszki, Mihajlovic, Aarab, Nagy, Toricska, Eninful (Banai 50'), Erős, Kovács, Lázár (Tóth B. 87'), Zamostny.

Víg Péter.

Belecan - Laczkó (Borbély 67'), Petrók, Tóth I., Farkas M. (Kéri 67'), Kis, Ulvicki, Markovic, Farkas Z., Jovánczai, Varga (Timm 12').

Gálhidi György.

Zamostny (44', 83') illetve Markovic (84')

Toricska (59'), Banai (77'), Zamostny (80') illetve Tóth (66'), Markovic (73')

Toricska (66') Víg Péter: Nem volt túl magas színvonalú a mérkőzés, de harcos, feszült hangulat uralkodott a pályán. A Szeged játékán látszott, hogy nyomja őket a teher, görcsösen fociztak, mi sportemberi viselkedésből jól vizsgáztunk, végig tartottuk magunkat, motiváltan játszottunk. Igaz, hogy sokáig kényszerültünk emberhátrányba, de a Szeged oldaláról nem érzetem átütő erőt. Gálhidi György: Nem gondolnám, hogy a véletlen műve, hogy sorozatosan kikapunk a tartalék csapatoktól. A mérkőzésszituációk a fejben dőlnek el, amíg a Mezőkövesd, Nyíregyháza, Vasas ellen jeles produkciókat mutatunk be, addig a Honvéd, a Fradi és az Újpest ellen szenvedünk. Véleményem szerint a második csapatok ellen azért nem játszunk jól, mert nem készülünk fel rá eléggé mentálisan, száz százalékos koncentráltsággal. Ma döntő helyzetekből kerültünk ki gyakran vesztesként, és ilyen gólokat nem lehet kapni.

Online tudósításunk:VÉGE92' Vége a meccsnek, ez egy igazán szerencsétlennek mondható vereség Újpesten, a szegedi gólszerzéshez azonban sokkal több helyzetre lett volna szükség... 91' Petrók csúsztatja Farkas M. bedobását Horváth kezébe. 90' Két perce hosszabbítás. Nyom a Szeged, felívelik a labdákat. 87' Tóth B. jön fel Lázár helyére. 85' Lázár iramodott meg a félpályáról, bal oldalról egyedül, de ziccerét fölé lőtte 15 méterről. 84' GÓÓÓL!2-1 Balról érkező labda pattan Markovic elé, aki a hálóba passzolja azt 5 méterről, középről. 83' GÓÓÓL!2-0Zamostny 30 méteres, bal oldalra tartó szabadrúgását fogni akarta Belecan, de a kezéről a kapufára csúszott a labda, onnan pedig bepördült. 80' Labdaeldobásért kap sárgát Zamostny. A Szeged támadgat, két beadást is le kellett húznia Horváthnak. 77' Banainak is jár egy lap. 76' Zamostny lőtt 25 méterről, Belecan védett előrevetődve. 75' Szegedi szöglet a jobb oldalról. Kis labdáját másodjára szabadítják fel a hazaiak. Fölényben a Szeged, ami 10 ember ellen elvárható, de gólveszély még nem igen akadt. 73' Markovic sárgát kapott egy rossz becsúszásért. 70' Kis felívelt pontrúgását fejeli meg Markovic egy méterrel mellé. 67' Laczkó és Farkas Z jön le a Szegedben, Kéri és Borbély mehet fel. 66'KIÁLLÍTÁS! Kakaskodásér Tóth és Torocska kapott sárgát, utóbbinak a második így mehet zuhanyozni. 65' Zamostny távoli átlövését védi vetődve Belecan. 63' Kis teker kapura 30 méterről egy szabadrúgást, Horváth előrevetődve véd, nem pattan ki, pedig érkezik Petrók. 62' Farkas Z. a rövid sarok fölé tekeri a labdát. 61' Szép szegedi akció akad meg szabálytalanság miatt a hazai 16-os jobb sarkánál. 59' Kis visszahúzásáért Toricska kapott sárgát. 57' Újpesti csere. Szokol érkezik Kovács helyére. 55' Most a Szeged is szögletet lő. Farkas Z. labdáját Petrók fejeli a hosszún egy védőre, akiről kapu fölé pattan a bőr. Az ismétlés már sima ügy a lila védőknek. 53' A félidő első sarokrúgását Erős mutatja be, a labdát pedig belecan emeli a magasba kifutása után. 50' Cserélnek a lilák. A lesérült Eninful helyére Banai áll. Ezekben a percekben a hazaiak vezettek két-három akciót, de kirúgás lett belőlük. 47' Jovánczai veszi vissza a labdát 18 méternél, a felrobogó Tóth I. elé tálal, aki visszapasszol 20 méterre Kis elé, a középpályás lövése egy méterrel száll fölé. 46' Az Újpest megkezdte a második félidőt. SZÜNET45' Félidő. 44' GÓÓÓL! 1-0 Erős csinált bolondot a szegedi védőkből a 16-oson belül, jobbról behozta a labdát, és középre passzolt az üresen álló Zamostny felé, aki a hálóba lőtt. 43' A másik oldalon Lázár lőtt kapura, Belecannak "féltérdes" csemege. 42' Timm a leshatárról indította Jovánczait, aki a bal oldalról tört kapu felé, de a védője mellé érve elhagyta a labdát. 39' Farkas Z. 40 méteres középső szabadrúgását Farkas Márk fejeli fölé 10 méterről. 36' Kovács bal oldali beadása tekeredik a hosszú oldal felé, és Belecan fölött, a felső lécet érintve "csúszik" pályán kívülre. 35' Timm tör be a jobb oldalról 22 méterre a kaputól, két védő közt ballal lő, Horváth a bal alsó előtt fogja a bőrt 33' Nagy harc a középpályán, a Szeged a gyakoribb győztese a letámadásoknak. A vendégek a széleken tudnak az újpesti fal mögé futni. 28' Timm egy kötényt osztott védőjének, majd az alapvonaltól beívelt, éppen csak ki tudták fejelni Jovánczai elől a labdát. Most láthatóan aktívabb a Szeged. 26' Farkas Z. kapta vissza a labdát Tóth Imrétől egy szöglet után, egy bedobást követően újra tekerhetett a kapu elé, Jovánczai fél méterrel maradt le. 23' Farkas Z. jobb oldali szöglete után a magasan ívelődő kipattanót Kis bombázta rá, a védőfal blokkolt, a felpattanót Ulvicki ollózta kapura, egy méterrel mellé. 21' Zamostny lőtt fölé két méterrel a húszas körről. 18' Toricska maradt iszonyúan üresen a jobb oldalon, kapta is a labdát balról, egy átvétel után a 16-oson belülre ért, Petrók pedig vissza, az újpesti a szegedi mellett a kapu fölé szúrt. 16' Farkas Z. készített elő egy lövést 20 méterről magának, majd 18-ról lőni tudott, egy védőlábról szöglet. A sarokrúgást Markovic fejelte jócskán fölé. 12' Timm egy rövid melegítés után most tud beállni Varga helyére. 10' Az első szöglet az Újpesté. Lázár a hosszúra átszállt labdát csak kirúgni tudja. 7' Timm melegít, Vargának a combja szakadt meg a lövésnél. A pályán egyelőre a hazaiak dominálnak, de nem túl veszélyes a támadójátékuk egyelőre. 5' Vargát kell ápolni, sántikálva jön le Forrai gyúróval. 4' Varga lőtt egy kontra végén 20 méterről balról, Horváth húzta le. A csatér lenn maradt a lövés után. 3' Egy jobb oldalsó szabadrúgást gurítottak le Kovács Dánielnek, aki tüzelt 22 méterről, Mihajlovic belekapott 11 méternél, fölé. 1' A meccset a vendégek kezdték. 17.58: Felvonulnak a csapatok, a hazaiak lila-fehér csíkos mezben és fehér alsóban, a Szeged kék-fehér csíkos mezben és fekete nadrágban, sportszárban játszik majd. 17.55: A kék-fekete ultrák is elfoglalták helyüket, tudósító különítményünk az inárcsi pihenőnél együtt kávézott a szegedi drukkerekkel, akik nagyon bizakodóak voltak. 17.50: Üdvözöljük olvasóinkat az ország egyik legjobb stadionjából a Megyeri útról, a körülmények szinte tökéletesek, ehhez már csak 3 szegedi pontnak kell párosulnia egy minden futballéhséget kielégítő "vacsorához". Beharangozónk itt olvasható!