Labdarúgás: Kéri-bombával három pont Barcikáról + VIDEÓ, FOTÓK

2013. május 11., szombat
kazincbarcika_szeged_2011_10_gs

Az utolsó pillanatban szerezte meg a győzelmet a Szeged Kéri Tamás bombagóljával.

Az első félidőben egyértelműen kidomborodott a Szeged fölénye, szép játék nemigen alakult ki. A kazincbarickai produkció pedig finoman szólva nem nagyon ütötte meg az NB II-es szintet. A kék-feketék is nagy hibaszázalékkal játszottak, viszont nem ismertek elveszett labdát, a küzdés példás volt ma délután. A csereemberek előtt pedig le a kalappal, Varga és Kéri gólja is parádés volt. Hozzá kell tenni, hogy a "Kaznincbarcelona" (ahogy a hazai drukkerek hívták csapatukat) bizony megérdemelte az egyenlítést, hiszen a második félidő derekára feléledt és egyre gyakrabban tört a szegedi kapura. Összességében azonban a vendégek összeszedettebb, egységesebb csapat képét mutatták, aki a 90 percnyi játékot nézve jobban játszottak. És mintegy zárójelben jegyezné meg a tudósító, hogy Szeged és Kazincbarcika között - bár kevesen gondolnák - egy dologban igen nagy a hasonlóság: fél négyzetkilométeren kevés városban tud "összegyűlni" ennyi csinos hölgy... http://www.youtube.com/watch?v=y7y4FCEsRWY

Labdarúgó NB II Keleti csoport 26. forduló:

Kazincbarcika SC FC - Szeged 2011 1-2 (0-0)

Kazincbarcika, Pete András Stadion, 400 néző. Vezette: Németh Á. (Viszokai, Becséri)

KBSC:

Póser - Kiprich D., Komlósi, Fótyik, Szala (Dávid 59'), Nagy, Fehér (Kovács 63'), Reis Dos Santos, Jeremiás (Bogáti 78'), Vólent, Salvador.

Kiprich József.

Belecan – Tóth, Petrók, B. Kapic, Farkas M., Borbély, Ulvicki, Farkas Z., Jovánczai (Geiger 79'), Kis (Kéri 66'), Timm (Varga 46').

Gálhidi György.

Bogáti (86'), ill. Varga (56'), Kéri (92').

Fótyik (64'), ill. Kapic (34'). Kiprich József:

"Valahol elvesztettük a fonalat, ennek ellenére hajtott a csapat végig, a Szeged kettőből kettő helyzetet berúgott, mi négyből egyet."

Gálhidi György:

"A játékban az első félidőben jobbak voltunk, de már akkor is látszott, hogy sok apró hiba csúszik a passzaink közé, amit én a fáradtság számlájára írok. Egy ilyen hiba okozta az ellenfelünk egyenlítő találatát. Ilyen gólt nem szabad kapni, de hála istennek ma is látszott, hogy a cseréinkre tudunk számítani, hiszen mindkét beállt játékos gólt szerzett. Hatalmas szívvel, töretlen hittel játszottak a fiúk az utolsó pillanatig, győzelmünk ennek tudható be."

VÉGE 93' Belecan öklöz ki egy oldalsó szabadrúgást, majd vége, nyert a Szeged 2011! 92' GÓÓÓL! 1-2Kérihez került a labda a jobb oldalon a 16-os sarkánál, a szegedi Játékosa nagy erővel lövi ki a bal alsót. Bravó Tomi! 90' Sárgát kap Kovács. Nyom a Barcika, három perc hosszabbítás. 87' Vólent kap sárgát. 86' GÓÓÓL! 1-1 Egy védőfalba passzolt labda pörög a leshatáron álló Bogáti elé, aki átvétel után 15 méterről a kifutó Belecan mellett a kapu bal oldalába lő. 83' Kiprich D. kap sárgát szövegért. A Szegednek telik az idő... 79' Geiger jön fel a Szegedben Jovánczai helyére. 78' Jeremiás helyett Bogáti mehet be. 76' Jeremiás lő 25 méterről, egy szegedi lábon megpattanva éppen mellé. 75' Farkas Z. és Borbély a labda útja, majd egy jobb oldali beadás után ismét Farkashoz kerül a labda, fejel a középpályás, de fölé. 73' Farkas Z. jobbra passzolt Borbély elé, aki egyből lőtt 16 méterről, mellé. A helyzet ellenére a hazaik szervezik a játékot. 69' Farkas Márk hatalmasat ment. Balról futnak el a hazaiak, középre passzol Salvador a kirepülő Belecan mellett a mélységből érkező Nagy elé, Farkas becsúszva, 2 méterről ment a kapu fölé lőve a labdát. 66' Kis helyére Kéri megy fel. A Barcika egyre élénkebb. 64' Fótyik besárgult. 63' Fehér helyére Kovács megy fel. 62' Farkas Z. passzolt a kapu elé, Jovánczai vette le, ráfordult, de a védő blokkolt, Varga ismételt, a kapus felvette a passznak szánt lövést. 59' Dávid jött fel Szala helyére. 56' GÓÓÓL! 0-1 Fakas nyeste Varga elé a labdát, aki a leshatárról lépett meg és egy pattanás után jobbról, 20 méterről a léc alá varrta a zsugát. 54' Távolról Reis eresztett meg egy löketet, Belecan magabiztosan védett. 51' Salvador verte meg Petrókot és a levegőben próbálta kapura emelni a labdát 7 méterről, de mellé szállt a bőr. 48' Jovánczai passzolta okosan Kisnek a labdát két ember között, a középpályás egy átvétel után 25 méterről lőtt, Póser balra vetődve védett. 46' Elkezdődött a második félidő. A Szeged cserélt, a sérült Timm helyére Varga állt be. SZÜNET45' Vége az első félidőnek. Fölényben játszik a Szeged. "Az utóbbi 10 év leggyengébb csapata" - kommentálta a Kazincbarcika játékát egy hazai szurkoló a lelátón. Tény, hogy nem igen mutat látványos focit a Bányász, de a Szegednek is sebességet kell váltania, ha győzni akar. 44' Kis nyes fel a hazai kapu elé egy labdát, Jovánczai startol, ráncigálják, végül fejelni tud, pont a kapus kezébe. 42' Jeremiás lő 22 méterről egy szabadrúgást kapura, a sorfalt érintve épphogy mellé. 40' Két hazai betekert labda is elszállt a szegedi kapu előtt. 36' Beszorult a Barcika, előbb Timm futott le egyedül, de beívelése átszállt a kapu előtt, később Farkas Zoltán bombázott 25 méterről, Póser jobbra vetődve öklözött. 34' B. Kapic kapott sárgát lerántásért. A szabadrúgást Fótyik 30 méterről, nagy erővel küldte kapura épp Belecan mellére. 32' A támadó visszaállt, kicsit húzza a lábát, folytatódnak a vendégrohamok. 30' Timm kapott a lábához egy ütközés után. Ápolni kell. 28' Továbbra is a Szeged irányít, de figyelni kell a hátsó alakzatnak is, mert egy-egy felívelésre robbantanak a sárgák. 25' Szegedi szöglet jobbról. Póser paskolja ki a labdát. 22' Tim a félpálya vonaláról ugratja ki Jovánczait, a csatár a jobbösszekötő helyéről tőr kapura, a labda megpattan, így nem találja el jól, fölé. 19' Egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után ugrik ki Vólent, érkezik Belecan, a csatár a vetődő kapusba lövi a labdát, a lába ott marad, Belecan a fejét fogja. Rövid ápolás után folytatódik a játék. 16' Az első negyed óra szegedi fölényben telt, több helyzet maradt el lesállás miatt. 14' A második szegedi sarokrúgás, ezúttal jobbról. Öklöznie kell Pósernek. 12' Timm beadását Kis vette le mellel, majd Ulvicki elé tálalt, aki 18 méterről mellé lőtt. 9' Megjöttek a szegedi ultrák, a rendezők nemigen voltak felkészülve, összeengedték a hazaiakkal, kisebb balhé alakult ki. A pályán pedig Belecan fogta Jeremiás 20 méteres lövését. 5' Az első szöglet a vendégeké: Kis labdáját csúsztatták bedobásra a sárgamezesek. 4' Kis tekerhetett középre, a kapu elé egy bal oldali szabadrúgást, kifejelték a védők 11 méternél. 2' Salvador hagyta ki 6 méterről a jobbról érkező beadást, senki sem zavarta, de egy méterrel a kapu mellé passzolt. 1' A Kazincbarcika kezdte a játékot. 17.28:Felvonulnak a csapatok. A hazaiak sárga felsőben és kék alsószerelésben, a Szeged kék mezben fehér csíkkal és fehér nadrágban, sportszárban futballozik majd. A hazai szurkolók a KBSC-drabéria mellé a "a korrekt játékvezetést kérünk!" feliratot is kifeszítették, szerintem biztos elolvasta Németh játékvezető, nem lehet gond. 17.20: Szépen csordogálnak a nézők, a csapatok bevonultak az öltözőbe. A tudósító meg szemből kapja a napfényt, lehet fogadni, hogy a meccs végére barna vagy vörös lesz a fej... 17.10: Meleg van, süt a nap. A csapatok mellett a játékvezetők is melegítenek már, néhány tucat néző is elfoglalta már a betonlelátót. 17.00: Üdvözöljük olvasóinkat Kazincbarcikáról, a mezőny egyik legrégibb pályájáról, ahol maga tudósító már ifistaként rúgta a bőrt, még a múlt században. Az aréna gyepe ehhez mérten néhol foltokban ki van kopva, a talaj kissé kemény, meccs előtt fél órával még ment a locsoló, úgyhogy a fiúknak a passzoknál sok mindenre lehet számítani - légfőképp meglepetésekre. A hazai csapat kezdeményezésére ingyenesen megtekinthető mérkőzés 17.30-kor, Németh Ádám játékvezető sípjelére kezdődik. Beharangozónk itt olvasható!