Vízilabda: SZVPS-bravúr Kecskeméten

2013. április 6., szombat

Az alapszakasz 12. fordulójával folytatódott az OB I/B-s vízilabda bajnokság. A szegedi vízipólósok a listavezető otthonából, Kecskemétről hoztak el egy pontot, míg a vásárhelyiek ismét vereséget szenvedtek, ezúttal hazai pályán az angyalföldi sportiskolásoktól.

Kecskeméten nem hozott gólt az első három perc, a negyedik perc közepén azonban

Lehmann István

értékesítette a szegediek első előnyét, 0-1, sőt a következő percben a

Rébeli-Szabó

ellen megítélt büntetőt

Makra Zsolt

bevágta, 0-2. Sajnos a negyed vége a listavezető hazaiaké volt, egy perccel a vége előtt

Barna Tamás

akciógóljával megint a Vízipóló Suli vezetett, amit két perccel a nagyszünet előtt

Hegedűs István

előnyből egalizált, 4-4. Szünet után Kuncz előnygóljával először szerzett vezetést a Kecskemét, sőt centerből Hegedűs István is betalált (20. perc: 6-4). Szerencsére nem adták fel az Éles-legények, előbb Szabó Gábor akcióból szépített, majd Lehmann szintén akcióból egyenlített (22. perc: 6-6). Az utolsó negyedet az örökifjú Lehmann góljával a vendégek kezdték jobban és a 26. percben 6-7 állt az eredményjelző táblán. A folytatásban remekül védekeztek a szegediek, támadásban viszont – igaz mindkét oldalon – sorra kimaradtak a lehetőségek. Másfél perccel a vége előtt

Nádasdi Zala

került a kiállítás sorsára és ezt az előnyt

Heródek Bence

révén kihasználta a Kecskemét. Az utolsó pillanatok már nem hoztak változást, így maradt az igazságosnak mondható döntetlen, ami a szegediek számára mindenképpen bravúrnak számít.

Férfi vízilabda OB I/B A csoport, 12. forduló:

Hírös Sport Kecskemét – Szegedi Vízipóló suli 7-7 (2-2, 2-2, 2-2, 1-1)

Kecskemét, sportuszoda. Vezette: Juhász G., Ifj. Juhász Gy.

Kecskemét:

Harkai, Kuncz 2, Rébeli-Szabó, Hegedűs I. 2, Szabó B., Araczki, Németh Z. 1.

Szabó Z., Bajáki 1, Heródek 1, Éles.

Somossy József.

SZVPS:

Papp V. – Katona, Lehmann 3, Nádasdi Z., Tóth D., Makra Zs. 1, Barna T. 1. Csere: Zsigri B., Szabó G. 1, Páll, Major L., Hulmann 1, Török. Edző: Éles Vilmos.

Emberelőny:

9/3, ill. 9/3.

Ötméteres:

1/1, ill. 1/1.

Rébeli-Szabó Tamás.

A 12. forduló további eredményei:

Ceglédi VSE – Bánki VSE 13-9, PSN-Pécsi VSK – Kanizsa VSE 13-16. Szabadnapos a Honvéd-Pesterzsébet VKSE.

Az OB I/B A csoport állása:

1. Hírös Sport Kecskemét 10 6 3 1 21 2. Kanizsa VSE 9 7 0 2 21 3. Honvéd-Pesterzsébet VKSE 10 6 2 2 20 4. Szegedi Vízipóló suli 9 4 3 2 15 5. Ceglédi VSE 11 5 0 6 15 6. PSN-Pécsi VSK 10 2 0 8 6 7. Bánki VSE 9 0 0 9 0

A 13. forduló párosítása:

Szegedi Vízipóló suli – PSN-Pécsi VSK (április 06 szombat 12.30 Szegedi Sportuszoda, az OB I-es A-Híd Szeged – EKF Eger-Food-Imola mérkőzése után), Honvéd-Pesterzsébet VKSE – Hírös Sport Kecskemét, Kanizsa VSE – Bánki VSE. A Ceglédi VSE szabadnapos lesz.

Nem bírt az angyalföldiekkel a Vásárhely

Vásárhelyen a második perc elején

Hajdú József

akciógóljával még a HVSC vezetett, de a következő öt percben háromszor is bevették a hazaiak kapuját az angyalföldiek (8. perc: 1-3). A negyed végén

Pölös Gábor

centerből szépített. A második negyed döntőnek bizonyult, hiszen 2-4 után még

Szabó János

akcióból szépíteni tudott ugyan, de ezt követően négy gólt szerzett zsinórban a vendégcsapat (16. perc: 3-8). Szünet után

Könyves Géza

akciógóljával folytatódott a találkozó. Lényegesen eredményesebben játszott ebben a játékrészben a hazai gárda, mint korábban, amit jól mutat, hogy

Vígh Csanád

góljaival a negyed végére háromra csökkentették hátrányukat a vásárhelyiek (24. perc. 7-10). A befejező negyed első fele nem hozott gólt, de a második részben ismét ötre (29. perc. 7-12) növelte előnyét a fővárosi gárda és ezt a különbséget a lefújásig meg is őrizte. A találkozón a vásárhelyiek összesen 11 előnyt kaptak, de ebből egyet sem tudtak gólra váltani, így az újabb vereségük törvényszerűnek mondható.

Férfi vízilabda OB I/B B csoport, 12. forduló:

Hódmezővásárhelyi VSE – Angyalföldi SI-DSE 9-14 (2-3, 1-5, 4-2, 2-4)

Hódmezővásárhely, Gyarmati Dezső Sportuszoda. Vezette: Marnitz M., Tordai G.

HVSC:

Meszlényi – Vígh Sz., Hajdú J. 4, Orosz R., Fodor Á., Vígh Cs. 2, Gallyas.

Szabó J. 1, Kristó G., Pölös 1, Könyves 1, Kristó V .

Bertók Gyula.

Angyalföld:

Szentesi – Várnai 1, Takács B. 1, Fleckenstein 1, Salamon A. 4, Büki, Miklós L. 5.

Kóré (kapus), Hill, Fáy 1, Kapronczay 1, Varga D., Konkoly.