Labdarúgás: ismét 1-0-s vereség, most Csabán + FOTÓK

2013. április 27., szombat
bekescsaba_szeged 2011_18_gs

Lemásolta múlt heti szomorú eredményét a Szeged 2011, ezúttal azonban még helyzeteket sem igen bírt kidolgozni.

Az első húsz perc lényegében izgalom, helyzet nélkül telt el. A gól egy szépen végigvitt lila-akcióból született és ez a találat fel is rázta az állóvizet. A hazaiak játéka lett aktívabb, lendületesebb. A Pásztor-legények sorra alakították ki az emberfölényes szituációkat a Szeged kapuja előtt, míg ellenfelüktől egyedül az oldalról érkező labdák jelentettek veszélyt. A Szeged 2011 úgy játszotta most le a 90 percet, hogy Kis-átlövésén kívül nem kellett tornáznia Scsekicsnek. Feltűnő volt, hogy középpályán tűnt tehetetlennek a támadások szervezésében a kék-fekete alakulat. A debreceni találkozón lesz mód javítani, ott minden képpen ötletesebb és pontosabb támadásépítésre lesz szükség.

Labdarúgó NB II Keleti csoport 24. forduló:

Békéscsabai Előre 1912 SE - Szeged 2011 1-0 (1-0)

Békéscsaba, városi stadion, 800 néző. Vezette: Becséri (Viszokai, Farkas B.)

Békéscsaba:

Scsekics - Tolmbaye, Lengyel, Sorin, Juhász, Kákonyi (Raducu 91'), Leucuta, Varga, Majoros (Mészáros 29'), Mosquera (Sipos 84'), Randelovic.

Pásztor József.

Belecan - Kéri, Petrók, Kapic, Farkas M., Borbély (Kis 76'), Ulvicki, Stipancevic, Dedic (Farkas Z. 46'), Gomez (Farkas Z.), Timm.

Gálhidi György.

Kákonyi 22'

Juhász 41', Randelovics 55', Sorin 87' Illetve Kéri 49', Stipancevic 79' Pásztor József:

Meg kellett szenvedni a győzelemért, de úgy érzem igazságosan került hozzánk a három pont, hiszen a gól után több száz százalékos helyzetünk is volt még. Elől azonban két meghatározó játékosunk is kényszerpihenőn van sárga és piros lapok miatt, így nem volt lehetőségem minőségi változtatásra a támadósorban. Nagyon kellett a játékosoknak küzdeni, hogy behúzzuk a meccset, mert az 1-0-s eredmény nem életbiztosítás, a Szegednek bár helyzete nem igen akadt, de az oldalról bejövő labdák okoztak munkát a védekezésünkben.

Gálhidi György:

Az első félidőt átaludtuk, de ebben én is hibás vagyok, mert egy új játékrendszert próbáltam ki, úgy gondoltam, hogy az öt friss játékos lendületet visz a csapatjátékba, sajnos nem tudtak élni a lehetőséggel az újak. Buta hibákat követtünk el, taktikailag fegyelmezetlenek voltunk, de a becserélt játékosok sem hoztak változást a hadrendben. Úgy látszik elfáradtunk a menetelésben, sokszor erőn felül teljesítettünk, remélem Debrecen ellen azt a csapatot látom viszont amelyiket a Szolnok vagy a Nyíregyháza ellen.

Online közvetítésünk:VÉGE93' Vége a mérkőzésnek. 91' Újabb csere: Raducu megy, Kákonyi jön. 89' Leucuta maradt üresen a bal oldalon, betört, lövőcselt csinált - Petrók és Belecan együttes erővel hárított. 87' Szabadrúgás és sárga Sorinnak, 84' Cserél a Csaba, Moscuera helyére Sipos áll be. 81' Az első komoly szegedi helyzet, Kis bombázott 25 méterről, Scsekics tornázott a léc alól. 79' Stipancevic kap sárgát. Meddő szegedi fölény, gyenge felfelé játékkal. 76' Harmadik cseréjét is kihasználja a Szeged. Kis érkezik Borbély helyére. 75' Kéri beívelését húzza le a hazai portás. 73' Továbbra is többet támad a Szeged, legutóbb Stipancevic nyesett egy labdát Jovánczai elé, a lila kapus kivetődött, de leshelyzet is volt. 70' Mosquera csavart kapura balról 28 méterről, Belecan balra vetődve ütötte ki a lövést. 69' Timm tekert be bal oldalról, Stipancevic majdnem megelőzte a hazai kapust, végül Scsekicsnél maradt a labda. 68' Timm próbálkozott átlövéssel, rendesen lecsúszott neki... 64' Két szegedi beadás száll el a hazai kapu előtt. Enyhe fölényben a Csaba, de most a Szeged rohamoz. 61' Lila szabadrúgás bal összekötő helyéről, 40 méterről, Mosguera a kimozduló Belecan keze elől fejelte el a labdát le a földre, majd onnan fölé pattant a bőr. 57' Timm ugratta ki egy levegőben lepasszolt labdával a bal oldalon Jovánczait, aki 14 méterről oldalhálóba lőtt. 55' Randelovics tartott rá a labdára, sárgát kapott. 53' Belecan futott ki és passzolta el a labdát Mosguera elől. 49' Kéri kap sárgát. 48' Farkas Z. éles beívelésére kell visszalépnie Scsekicsnek és húzza le a labdát. 46' Kezdődik a második félidő. A szünetben kettőt cserélt a Szeged, Gomez helyére Jovánczai érkezik, Dedicet Farkas Z. váltja. SZÜNET46' Vége az első játékrésznek. Az állóvizet a gól megmozgatta, a lilák fölénye kidomborodott. Több tűz kellene és ötletes támadójáték a Szegedben. 45' Randelovics vitte be jobbról, ziccerét Belecan védte a félidő végén. 44' Borbély gondolt egyet, és 35 méterről tüzelt, dolgoznia kellett Scsekicsnek. 41' Juhász nyújtott lábbal, veszélyesen csúszott be, sárga lap. 40' Csabai szabadrúgás 30 méterről. Mosquera bombája a szegedi falba akad. 37' A Szeged első szöglete. Borbély az első embert találja el, a kifejelte labdát Kéri íveli vissza magasan, Scsekicsé. 33' Randelovics lő 25 méterről, Belecan véd jobbra vetődve. 31' A 16-osról Randelovicsot ugratták ki, Belecan kivetődve szedte le a labdát a lábáról 30' Dedic beívelését szedte le Scsekics. 29' Majoros megsérült, Mészáros jön a helyére. 27' Békéscsaba nyom a gól után, a Szeged védekezik. 22' GÓÓÓL! Az első komoly támadásból találat született. Randeloviccsal kényszerítőzött Kákonyi a jobb oldalon, utóbbi játékos került a visszapassz után üres, lövőhelyzetbe 7 méternél, és kilőtte a rövid felső sarkot. 1-0 21' Eddig nem sok esemény történt, úgy kell kifacsarni a klaviatúrából néhány futballszerű mondatot. 17' Varga 17 méterről lövés helyett löbbölt egyet... a homályba. 15' Ismét Mosquera elől veszi fel egy középső felívelés után a labdát a szegedi kapus. 12' Helyzet továbbra sincs, a labdát is nagyjából azonos arányban birtokolják a csapatok, legutóbb Mosquera próbált beadni, Belecan a földről vette fel a labdát. 8' Középpályán folyik a játék, felívelések és apróbb szabálytalanságok. Most Kapic maradt lenn egy fejelés után, az arcát fogja. 5' Veszélyes szabadrúgás a bal összekötő helyéről 25 méterről. Lecuta méterrel fölé tekert. 2' Timm jobb oldalon egyéni akciója végén - kötényt adott védőjének - keresztbe lőtt, majdnem elérte Gomez. 1' A Szeged kezdte a játékot. 17.00: Felvonul a két gárda. A hazaiak tiszta lilában, a Szeged pedig fehér mezben, nadrágban és sportszárban oldalt kék csíkkal. 16.55: A két ultratábor már a helyén "melegít", egyelőre még csak szerényen beszólogatnak egymásnak, feszülnek a drapériák, a szegediek mintha többen lennének. A csaptok az öltözőbe vonultak. 16.45: Üdvözöljük olvasóinkat Békéscsabáról, ahol az eddigiekhez képest Szeged jelentősen megváltozott kezdő tizeneggyel lép pályára. Az ultrák már a városban vannak, a buszról a főutcán szálltak le és már egy vendéglátóegységbe készülnek a meccsre. A stadionban a mintegy 50-60 fős szegedi drukker rendőri kísérettel érkezik majd. A hangjukat már hallani. Beharangozónkat itt olvashatja!