Hátország: felkészülési tornán járt a Koczka Kézisuli U8-as leánycsapata + FOTÓK

2012. december 5., szerda

A hódmezővásárhelyi székhelyű egyesület szivacskézilabdás lánycsapata Kisteleken szerepelt, a nagy sikerekre hivatott együttes a vendéglátóik ellen remek teljesítményt nyújtott.

A november utolsó napján megrendezett felkészülési mérkőzés többeknek életük első mérkőzése volt a Koczka Kézisuli növendékei közül, néhány hónapos-hetes kézilabdázás után mérkőztek meg az ellenfelükkel, s bizony mindent meg is tettek a sikeres szereplés érdekében. A délutáni összecsapás több felvonásból állt, először az U8-asok a nagyobb U9-esekkel mérkőztek meg, akikkel szemben 14-6-ra kikaptak az első 2x10 percben. A folytatásban a saját korosztályukkal mérkőztek meg a vásárhelyi leányok, s értek el félidei vezetés után, 6-6-os döntetlent. Érzékelhető volt a bizonyítási vágy a fiatalokban, s ezt végül siker koronázta. A rutintalanság, a kezdeti lépések érződtek a lányokon, ám végül összejött a hőn áhított győzelem is: félidei 3-1-es vezetés után 5-3-ra diadalmaskodtak, ami remek eredménynek számít a fiatalabb átlagéletkorú csapattól. A mérkőzéseken többen is kiemelkedő teljesítményt nyújtottak, a legeredményesebb Koczka Kézisulis játékosnak 7 góljával

Konyecsni Alexa

bizonyult. "Minden kezdet nehéz, de sikeresen megoldottuk. Összességében elégedett vagyok, tudom, hogy mit érhet el ez a csapat, meg is teszek a siker érdekében mindent, a legjobb tudásom szerint. Több remek képességű játékosunk van, akik hosszú távon komoly eredményeket szállíthatnak az egyesületnek. Embereimre találtam a lányokban, tudom, hogy szeretnek, mindemellett tudnak és akarnak is dolgozni. A lányok a téli rövid pihenőjükig nem állnak meg, az edzéseken tovább készülnek, és több mérkőzést is játszanak még idén" - nyilatkozta a felkészülési tornát követően Koczka Gergő a vásárhelyi kézisuli egyik trénere, hozzátéve, az iskola fiú és lány korosztályos csapataiba, óvodás kortól kezdve várják a jelentkezőket, a csatlakozási lehetőségről minden információ megtalálható