Vízilabda: jól hajrázva nyert az SZVPS

2012. november 30., péntek

Remekül hajrázva hozta a Cegléd elleni találkozóját a Szegedi Vízipóló suli, amely a hétvégén ismét fontos, mondhatni “pikáns” mérkőzést játszik hazai pályán a Kanizsa VSE ellen. A vásárhelyieknek nem volt esélyük az Újpest elleni idegenbeli találkozón és bravúrnak számítana, ha a hétvégén pontot szereznének hazai pályán a KSI ellen.

Korpácsi Tamás

negyed végi szabaddobásával a vendégek zárták előnnyel a játékrészt. A második negyed három és fél perce gól nélkül telt, majd kellemetlen meglepetésre

Koncz Dávid

előnygóljával tovább nőtt a ceglédiek előnye (12. perc: 2-4). Szerencsére összekapta magát a Póló suli, előbb Barna Tamás szépített, majd megúszás után

Katona Dániel

egyenlített. A harmadik negyedet ismét a vendégek kezdték jobban (18. perc: 4-6), de jött Lehmann István és a negyed végéig lőtt két góljával egyenlítettek a hazaiak. A záró negyed közel öt percig gól nélkül telt el, ekkor ismét

Korpácsi

volt eredményes és félő volt, hogy a vendégek ponttal, vagy pontokkal távoznak Szegedről. Az utolsó két percben azonban remekül hajrázott a hazai gárda, előbb

Lehmann

egyenlített, majd Barna Tamás két góljával a győzelmet is sikerült kiharcolni.

Vízilabda OB I/B A csoport 8. forduló:

Szegedi Vízipóló suli – Ceglédi VSE 9-7 (2-3, 2-1, 2-2, 3-1)

Szegedi Sportuszoda. Vezette: Pásztor A., László G.

SZVPS:

Balogh Á. – Lehmann 3, Szabó G., Nádasdi Z., Katona D. 1, Makra Zs. 1, Barna T. 4.

Nagy M., Márkus M., Páll B., Zsigri B., Nádasdi G., Karácsonyi V.

Éles Vilmos.

Ceglédi VSE:

Máté B. – Csordás, Laky, Etédi, Ahmed 1, Korpácsi 3, Polovic 2.

A 8. forduló további eredményei:

Honvéd-Pesterzsébet VKSE – Bánki VSE 22-4, Hírös Sport Kecskemét – PSN Zrt-Pécsi VSK 10-5. A Kanizsa VSE szabadnapos volt.

A bajnokság állása a 8. forduló után:

1. Hírös Sport Kecskemét 7 5 2 0 17 pont 2. Honvéd-Pesterzsébet VKSE 7 4 2 1 14 pont 3. Szegedi Vízipóló suli 6 4 2 0 14 pont 4. Kanizsa VSE 5 3 0 2 9 pont 5. Ceglédi VSE 7 3 0 4 9 pont 6. PSN Zrt-Pécsi VSK 7 1 0 6 3 pont 7. Bánki VSE 7 0 0 7 0 pont.

A 9. forduló párosítása:

a Szegedi VPS a Kanizsa VSE gárdáját fogadja december 1-én (szombaton) 11. órakor a Szegedi Sportuszodában. A találkozó pikantériája az, hogy a kanizsai első mérkőzésre utazva a szegediek autóbuszának műszaki problémája adódott, de a várható késve érkezést sem a kanizsaiak, sem a zsűri nem tolerálta, így az a találkozó elmaradt.

A 9. forduló további mérkőzései:

Bánki VSE – Hírös Sport Kecskemét, Honvéd-Pesterzsébeti VKSE – Ceglédi VSE. A PSN Zrt-Pécsi VSK csapata szabadnapos lesz.

Kikapott Újpesten a Vásárhely

A vásárhelyiek a fővárosban az Újpest VUSE vendégei voltak. Az első negyed két hazai gólt hozott,

Dobay

előbb megúszást követően, majd büntetőből volt eredményes. A második játékrészben

Hajdú József

szépített, majd Keresztúri góljára

Fodor Ádám

válaszolt (13. perc: 3-2). A negyed végén Dobay büntetőből, majd

Bauer

akcióból volt eredményes és ezzel három gólos újpesti előnnyel fordultak a csapatok. Szünet után tovább nőtt a hazaiak előnye (24. perc: 8-2) és ezzel el is dőlt a három pont sorsa. A negyedik negyedben tovább tudta növelni előnyét az Újpest és magabiztosan nyert.

Vízilabda OB I/B B csoport 8. forduló:

Újpest VUSE – Hódmezővásárhelyi VSE 13-5 (2-0, 3-2, 3-1, 5-2)

Budapest, Hajós Alfréd uszoda. Vezette: Dodog Sz., Kiss A.

Újpest:

Csongár – Szedmák 1, Keresztúri 3, Holló 1, Csacsovszky 1, Dobay 4, Fodor R.

Kis A. 1, Vrecic 1, Bauer 1, Vadovics.

Edzők:

Kis István, Godova Gábor.

HVSC:

Meszlényi – Vígh Sz., Szabó J., Kristó G., Hajdú J. 3, Fodor Á. 1, Vígh Cs.

Frankó (kapus), Lakatos, Pölös, Orosz, Kristó V. 1, Gallyas, Könyves. Edző: dr. Bertók Gyula.

8/3, ill. 3/0.

2/2, ill. 0.

– , ill. Kristó Gábor.

Tatabányai Vízmű SE – Angyalföldi SI-DSE 6-5. A KSI SE – Miskolci VSI mérkőzést elhalasztották, az Érd-MAFC csapata szabadnapos volt.

A bajnokság állása 8 forduló után:

1. Tatabányai Vízmű SE 6 5 0 1 15 pont 2. Központi Sportiskola SE 4 4 0 0 12 pont 3. Miskolc VSI 4 4 0 0 12 pont 4. Újpest UVSE 6 4 0 2 12 pont 5. Angyalföldi SI-DSE 6 1 0 5 3 pont 6. Hódmezővásárhelyi VSE 7 1 0 6 3 pont 7. Érd-MAFC 5 0 0 5 0 pont. A 9. fordulóban a vásárhelyiek (december 1-én szombaton 15 órai kezdettel a Gyarmati Dezső Sportuszodában) az eddig még pontveszteség nélkül álló Központi Sportiskolát fogadják, ahol a hazaiak győzelme igazi bravúr lenne.