Vízilabda: jó szegedi kezdés után sima egri diadal + FOTÓK

2012. november 3., szombat

Nem sikerült megismételnie a kupában elért bravúros döntetlent sem a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem csapatának a női vízilabda OB I őszi idényének utolsó mérkőzésén az Eger ellen.

Bár a vendég egriek szereztek vezetést, a hazaiak három büntetővel fordítani tudtak az első negyed folyamán (3-1). A folytatásban aztán fordítottak az egriek, a vezetést ők is büntetőből vették vissza, ám

Lengyel Dominika

még a szünet előtt egalizált (4-4). Fordulás után aztán a hevesieket eddig is a hátukon vivő rutinos játékosok,

Antal Dóra, Keszthelyi Rita, Somhegyi Noémi

közül az utóbbi kettő talált be az egy alkalommal büntetőt is hárító

Tóth Eszter

kapujába, s máris 9-5-re vezettek a vendégek. A záró játékrészben - bár Lengyel Dominika értékesítette a negyedik szegedi büntetőt is, és emberelőnyből is betalált - tovább növelte előnyét a vendégcsapat, amely végül 13-7-es győzelmet aratott.