Labdarúgás: izgalmas derbin pontosztozkodás Szőregen + FOTÓK

2012. október 7., vasárnap

A megye másodosztályát meghaladó, pörgős, izgalmas, magas színvonalú meccset vívott a Szőreg a Szentessel, ahol a jobb helyzetkihasználás és egy százszázalékos csereember bizonyult döntőnek a hazai oldalon.

Aki ma kilátogatott a szőregi pályára, biztos nem csalódott. Fordulatos, izgalmas, parázsló hangulatú meccset szurkolhatott végig. Volt itt minden, kimaradt ziccerek, tizenegyest reklamáló kispad, vitatkozó nézők, bombagól és szemfüles találat. Az utolsó percekig benne volt a levegőben a győzelmet meghozó gól, de az összképet nézve talán tényleg a pontosztozkodás az igazságos eredmény. Voltak a meccsnek szakaszai, mikor ziccereket hibázott a vendéggárda, de voltak olyan percek is, mikor a Szőreg odaszegezte a kapujához ellenfelét. A labdabirtoklás tekintetében néhány százalékban a Szentes felé billen talán a mérleg nyelve, ahogy a kihagyott gólhelyzetek esetében is, de egy éllovastól pontot rabolni jó eredménynek számít, pláne, ha eddig minden meccsét megnyerte. Külön dicséret illeti a tiszteletet parancsoló felépítésű csereembert, aki két helyzetéből kettőt értékesített.

A megyei II. osztály 8. fordulójában:

Szőregi Rákóczi SE - Szentesi Kinizsi TE 2-2 (0-1).

Szőreg, 100 néző. Vezette: Borbás Bottyán Aurél (Kószó Csaba, Savanya István).

Szőreg:

Bali - Kucsera (Székely 46'), Méreg, Klupács, Ali, Mityók, Markó (Csikós 46'), Bosnyák (Csernyik 78'), Váczi, Buknicz (Sajtos 33'), Maslac (Baráth 66'). Vezetőedző: Tóth Tibor.

Szentes:

Szél - Boldizsár, Vincze, Lajos, Németh, Polyák, Szabó (Lekrinszki 58'), Páger, Bordács (Tolnai 81'), Mihály, Széll (Tóth 66'). Vezetőedző: Bozóki Zoltán.

Buknicz (24'), Maslac (44') Csikós (90'), illetve Lajos (85'), Polyák (92')

Gólszerző:

Baráth (76', 83'), illetve Bordács (32'), Méreg (öngól 51'). Tóth Tibor:

"Egyenlő erők küzdelme volt a mai, ahol hajtós és izgalmas meccset vívtunk egymással. Véleményem szerint teljesen kiérdemeltük a döntetlent."

Bozóki Zoltán:

"Sajnos egy megnyert meccsen veszítettünk pontot. Amikor el kellett volna döntenünk végleg a mérkőzés sorsát, épp akkor hibáztuk el ziccereinket. Az élet nem áll meg, jövő héten javítani fogunk, és megyünk tovább a kijelölt úton."

Online kövzetítésünk:

VÉGE92'SÁRGA LAP Polyák kap rúgásért figyelmeztetést a végére. 90' SÁRGA LAP A bíró három percet hosszabbít - közben lökésért kap sárgát Csikós. Jelenleg szentesi rohamok a pályán. 87' Egy szentesi kontra végén jobb oldalról löbbölték át a labdát a hosszú oldalra, ahol teljesen üresen tudott fejelni Mihály. Bal oldalra tartó fejesét azonban nagy bravúrral tolta ki a kapus. Az utolsó negyedóra minden szempontból rendkívül izgalmas, parázs a hangulat, akár egy következő találat is a levegőben lóg - igaz már elég kevés az idő. 85' SÁRGA LAP Színészkedésért Lajos kap sárgát. 83' GÓÓÓL! Egyenlít a hazai gárda. Ali kitört a bal oldalon, meghúzta a szélt, és becsúszva az alapvonal előtt középre lőtt, ahol érkezett a száz százalékos csereember, Baráth - második helyzetét is belőtte, közvetlen közelről bombázott a léc alá. 81' Egy szentesi csere is történt: Tolnai jött Bordács helyére. 78' Csere a hazaiaknál: Bosnyákot váltja Csernyik. Jelentősen felpörgött a játék, fordulatos és küzdelmes a csata. 76' GÓÓÓL! Szépít a hazai gárda: a csereként beállt Baráth bal oldalon, hat méterre a kaputól kapott labdát. Egyből, nagy erővel a kapu jobb oldalába bombázott. 1-2 74' Mityók a bal összekötő helyéről tört be a tizenhatoson belülre egy kiugratást követően. Jobb oldalon két társa is kísérte az akciót, de a támadó a lövést választotta. A tizenhárom méterről elvesztett löketét azonban bravúrral védte a kapus. 70' Jobb oldalon, Váci emelése után a vendég tizenhatoson belül Mityók kezelte le a labdát. 14 méterről lövésre fordult, de a rövid sarok mellé szállt a lökete. 66' Csere mindkét csapatnál: a hazaiaknál Maslac helyére áll be Baráth, az ellenfélnél pedig Széll jön le és Tóth mehet fel játszani. 65' Két szentesi szöglet után vezetett kontrát a hazai csapat. A félpályáról Bosnyák ugratta ki félmagas labdával Mityókot. A sárga-fehér játékos lerázta védőit, majd a tizenhatoson belülre törve egy csellel lövőhelyzetbe került tíz méternél. Bal lábbal azonban nem tudta meglőni a labdáját, a nem túl erős passz nem okozott gondot a kapusnak. 58' Csere a vendégeknél: Szabó jön le, Lekrinszki váltja fel. A hazai csapat próbálkozik, a küzdelem folyik a pályán, igazán gólveszélyes akciót azonban nem tudnak kidolgozni. A vendégek gyors kontrái azonban gyakran okoznak meleg pillanatot. 51' GÓÓÓL! A jobb oldalon Szabó tudott a tizenhatoson belülre törni a védőjétől üldözve. Az alapvonalnál élesen bepasszolt. A kapus kivetődött, a visszaérkező Méregről pedig két méterről a kapuba pattant a labda. Öngóllal 0-2 az állás. 47' Középpályáról indították bal oldalon a vendégek Bordácsot, aki egyedül tört be a tizenhatoson belülre, majd középre, az érkező Mihály elé passzolt - az ő lövését egy visszaérkező védő blokkolta le. 46' Elkezdődött a második félidő. A hazai csapat kettőt is cserélt a szünetben: Kucsera és Markó jött le, Székely és Csikós állt a helyükre. SZÜNET45' Az utóbbi percekben mindkét fél kiegyenlítetten játszik, nagyjából hasonló arányban birtokolják a labdát. 44' SÁRGA LAP Maslac sárgát kapott egy csúnya belépőért. 37' Mihály dolgoztatja meg a hazai védelmet: nagy versenyfutás után kerül be a tizenhatoson belülre, ott megforgatja Méreget, aki végül becsúszva szereli. A labda a bal oldalon befutó Bordácshoz csorog, aki ezúttal fölé lövi a labdát. 33' Húzódás miatt kényszerű csere a hazaiaknál. Buknicz helyére Sajtos jön fel. 32' GÓÓÓL! Középen, 25 méterre a hazai kaputól Mihály egy csel után kapura indult. Őt még utolérte védője és belelépett a lövésébe, ami a mellette bal oldalon befutó Bordács elé pattant. 13 méterről, nagy erővel kilőtte a bal alsó sarkot. 0-1 29' Mityók egyéni akciója. A középpályás a jobb oldalon tört előre, becselezte magát a tizenhatoshoz, majd mintegy hét méterre, kiszorított szögből tüzelt a rövid sarokra. Szél gyors vetődéssel tudott menteni. 27' Bal oldalon, az oldalvonal mellett a tizenhatos magasságában a vendégek szabadrúgáshoz jutottak. Ismét Páger tekerhetett be, a veszélyes csavarást a kapus a védelemmel karöltve tudta kitolni bedobásra. 25' A jobb oldali, negyven méteres pontrúgást Páger ívelte föl, Lajos pedig bólintani tudott jobb oldalon hat méterre a kaputól. Gyengén találta el a játékszert, a földre fejelte maga elé. 24' SÁRGA LAP Lerántásért Buknicz kapott sárgát 19' Szentesi lehetőségek: előbb egy bal oldalról érkezett átlövést kellett kipaskolnia Szélnek szögletre. A sarokrúgást pedig Boldizsár tudta megfelelni teljesen tisztán öt méterről, a labda azonban jócskán fölé szállt. 15' Az utóbbi percekben főként a hazai gárda szervezi a játékot. Az ellenfél kontrái leshelyzet miatt akadtak meg kétszer is, a szentesi pad heves reklamálása mellett. 9' A Szőregből Ali a bal összekötő helyéről, 15 méterről szúrt rá egy lövést - alig mellé. 7' A hazai csapat adott el egy labdát 25 méterre a saját kapujától. Mihály lódult meg Bali kapus felé, de a védője utána csúszott, a támadó pedig elesett. A bíró nem jelzett szabálytalanságot, a labdát pedig felszedte a kapus. 3' A kezdés mindkét csapat számára hozott egy-egy támadást. A vendégek egy bedobásig jutottak a jobb oldalon, közel az alapvonalhoz - a bejátszott labdát Lajos próbálta megcsúsztatni, de jócskán a kapu fölé fejelte. A másik oldalon főleg a bal szél aktív, egyik akció leshelyzet miatt akadt meg, a másik pedig egy szabálytalanság okán. 1' A mérkőzés indul, a vendég csapat hozta játékba a labdát. 14.58 Felvonulnak kezdésre a csapatok. A hazai gárda fehér felsőben és citromsárga alsó szerelésben érkezett, a vendégek pedig kék mezben és nadrágban, és piros sportszárban fociznak. 14.50 Üdvözöljük olvasóinkat a szöregi pályáról, ahol már nagyban folyik a melegítés, készülnek a csapatok az összecsapásra. Kellemes 20-22 fokos meleg van, de elég felhős az ég, akár még eső is lehet belőle. A 8. fordulót a nyáron alaposan megerősödött Szentesi Kinizsi 21 ponttal úgy várta az élről, hogy eddig valamennyi mérkőzését megnyerte, s 30-1-es gólkülönbsége is igencsak impozáns. A szőregiek ellenben sokat botladoztak, 9 pontjukkal jelenleg a tizenegyedikek, ám köztudott róluk, hogy különösen otthon bárkire veszélyesek. Élőben közvetítjük az izgalmasnak ígérkező csörtét.