Női futsal: vereség tét nélkül, 7. helyen zárt a SZAK

2012. június 4., hétfő

Pótolt mérkőzésen vereséggel zárta az idei NB I-es szezont a Szegedi AK-Boszorkányok női futsalcsapata Berettyóújfaluban, az alsóházi rájátszásban. Baksa Katáék összesítésben a tabella 7. helyén zártak.

A találkozót május közepén azért nem tudták lejátszani, mert a SZAK csapatbusza nem sokkal indulás után lerobbant, így nem tudtak megjelenni a mérkőzés helyszínén, Berettyóújfaluban. Az MLSZ Versenybizottsága azonban ragaszkodott hozzá, hogy a két gárda lejátssza a pontok alapján egyébként mindkét fél számára abszolút tét nélküli találkozót, melynek eredménye már nem befolyásolta sem a Berettyó-, sem a Tisza-partiak tabellán elfoglalt pozícióját. A meccs ezúttal sem indult zökkenőmentesen, a játékvezetők félóra késéssel érkeztek meg a Pálfi István Rendezvénycsarnok, ahol aztán a várakozásoknak megfelelően hazai rohamokkal indult a találkozó. Az első félidőben érződött a SZAK játékán az utazás, így már az 5. percben eredményre vezetett egy berettyói attak, amikor sarokrúgást követően

Füredi Anna

lőtt a szaggatotton túlról, s a szegedi lábon megpattanó labdát

Horváth Melinda

nem védhette (1-0). Rákapcsoltak a vendégek, ám kísérleteiknek hatékonyan állta útját a hazai hálóőr

Deczki Vanda

. Aztán újabb öt perc elteltével

Sallai Anita

duplázta a Berettyó előnyét újabb szöglet, és a kapu előtti kavarodást követően (2-0). A szünetig maradt az alsóházi bajnok mezőnyfölénye, de újabb gólok nélkül. Fordulás után megélénkült a Szeged, jól váltották a zónavédekezést és a letámadásokat, s a 23. percben

Zimányi Kovács Anikó

szépíteni tudott, igaz, pillanatokkal később

Tóth Angelika

gurított közelről a vendég kapuba (3-1). A félidő derekán ismét Zimányi Kovács volt eredményes egy labdaszerzést követő gyors kontra végén (3-2). Az egyenlítés is benne volt a szegediek játékában, ám

Németh Zsófia

szélről az oldalhálóba lőtt az üres kapunak. Büntetett a Berettyó pár perccel később, a 34. percben ismét Sallai állította vissza a kétgólos különbséget (4-2). Nem adta fel azonban a Cserenkó-csapat, s a hazaiak is a kezükre játszottak azzal, hogy a létszámfölényes játékot gyakorolandó lehozták kapusukat. Az 5 a 4 ellen nem ment túl jól a hazaiaknak, ráadásul kiválóan védekezett a SZAK. A vészkapus Tóth Angelika kétszer bravúrral hárított az újabb gólért küzdő Boszorkányokkal szemben, ám a 37. percben már nem volt menekvés Zimányi Kovács újabb szemfüles labdaszerzését követően, a szegedi gólzsák a kapuba gyalogolt a Selecttel (4-3). Az egyenlítés ezúttal Baksa Kata lábában maradt, amikor a kapufát találta telibe másodpercekkel később, s akárcsak korábban, góllal válaszoltak a bihariak: a hajrában

Hóbel Tímea

lövését a második félidőben csereként beállt, s remekül védő

Németh Zsanett

nem tudta hárítani. így 5-3-ra diadalmaskodtak

Pallai Gábor

tanítványai a tét nélküli meccsen, s száz százalékosan zárták az alsóházi. Már egy mérkőzéssel korábban eldőlt, hogy a Szegedi AK-Boszorkányok együttese a 7. helyen zárja az idei szezont, ami mindenképp jobb eredmény, mint tavaly, amikor a Rubeola futsalos hölgyeivel kényszerült osztályozóra a csapat. Ehhez persze kellett a Vesta megszűnése, majd a teljes játékosállománynak a Galaxishoz történő átigazoltatása után egy ostoba hiba (játék hamisított sportorvosi igazolással) is, miután a tavasszal hirtelen menetelésbe kezdő fővárosi csapatot komoly pontlevonással sújtotta a szövetség - így már tavasz közepén eldőlt, hogy a szegedi lányok biztosan bennmaradnak az élvonalban. Aztán az alsóházban még így is sikerült megelőzniük a hasonló játékerőt képviselő Kiskunfélegyházát, s

Cserenkó Szabolcs

vezetésével a tavasz folyamán komolyabb ellenfeleivel is tudott szorosabb derbiket játszani a csapat mind az alapszakaszban, mind a rájátszásban. A bajnoki címet egyébként a DVTK-Vénusz együttese hódította el, miután a három győzelemig tartó döntő vasárnap délutáni negyedik mérkőzésén 5-4-re legyőzte a tolnaiakat, s ezzel 3-1-re megnyerte a párharcot.

Női futsal NB I. alsóházi rájátszás (5-8. helyért) 6. forduló :

MVFC Berettyóújfalu - Szegedi AK-Boszorkányok 5-3 (2-0)

Berettyóújfalu, Pálfi István Rendezvénycsarnok, 100 néző. Vezette: Erdélyi, Takács, Szabó F.

MVFC:

Deczki - Füredi, Farkas, Hóbel, Oláh.

Tóth A., Sallai, Roza, Pozsgai.

Pallai Gábor.

SZAK:

Horváth M. - Boros, Németh Zsó., Zimányi Kovács, Baksa.

Harcel, Lipták, Németh Zsa.

5. perc Füredi A. (5'), 10. perc Sallai A. (10', 34'), Tóth A. (24'), Hóbel T. (38'), ill. Zimányi A. (23', 28', 37'). Cserenkó Szabolcs:

"Büszke vagyok a lányokra, a második félidőben maradéktalanul betartották a taktikai utasításokat, ügyesen kombináltuk a zónázást és a letámadásokat, így 2-0-s félidő után ezzel a 'lüktető védekezéssel' vissza tudtunk jönni a meccsbe, s az ellenfél létszámfölényes játékát is remekül levédekeztük. Kis szerencsével a döntetlen is meglehetett volna, de a meccs összképét tekintve megérdemelt a hazai győzelem. Kiemelném Zimányi Kovács Anikó, és cserekapusunk, Németh Zsanett teljesítményét."

A női futsal NB I alsóházi rájátszás (5-8. helyért) végeredménye: