Futsal: sorsdöntő meccset vív az UTC Gödöllőn

2012. május 9., szerda

Csütörtök este következik a sorsdöntő csata: az UTC Futsal Team Gödöllőn lép pályára az NB I negyeddöntőjének harmadik mérkőzésén.

A hétfői újszegedi második meccsen nagy csatában diadalmaskodott az UTC a Gödöllői Bikák ellen, ezzel kiharcolva, hogy a legjobb négy közé jutás a harmadik mérkőzésen dőljön el. A feszült hangulatú hétfői meccsen volt minden, fordulatok, kiállítás, büntetők, üres kapus gól, és óriási küzdelem, melyben ha nehezen is, de sikerült a hazaiaknak felőrölniük a kemény ellenfelet. "Nagyon akartuk ezt a győzelmet, mindenki odatette magát, és szerencsére most bementek azok a helyzetek, amik az előző, Gödöllő elleni meccseken kimaradtak. Ugyanezt szeretnénk majd csütörtökön, idegenben is elérni, teljes kerettel. Úgy érzem 3-3-nál dőlt el a meccs, amikor gólt tudtam szerezni, majd amikor levédekeztük az ellenfél támadásait 5 a 4 elleni szituációban és

Trucz Zsolti

begurította az ötödiket. Ez a fajta védekezés nekünk nagyon megy" - foglalta össze röviden az utóbbi hetekben egyre jobb formát mutató

Bullás Imre

a hétfői viadal kulcsmozzanatait. Az UTC meccsei általában mindig rendkívül izgalmasra sikerednek. "Bármi lehetett volna az eredmény most is, de szerencsésebbek voltunk. Ezt a meccset mindenképp be kellett húznunk itthon, hogy az esélyünk megmaradjon a négy közé jutásra. Ez sikerült, most már csak az a nagy kérdés, hogy csütörtökön milyen kerettel mehetünk Gödöllőre..." - utalt a csapat szezonbeli állandó problémájára

Brinszky Adrián

edző. Hétközi mérkőzésről lévén szó

Koncz Zsolt

Puskás Csaba

, a két NB-s játékos szereplése még nem biztos a csütörtöki létfontosságú derbin, és a hétfői találkozót sérülése miatt kihagyó Tóth Attila játéka is kétséges. Ugyanakkor a Bikák sem számíthatnak a hétfőn kiállított

Nagy Rolandra

,

Baranyai Pál

pedig ötödik sárga lapja miatt kényszerül kihagyni a döntő összecsapást. A színes kártyák nem csak a Gödöllőnél okozhatnak problémákat. A negyeddöntők második meccsei igencsak paprikásra sikeredtek, hiszen a négy meccsen összesen hét kiállítás született. A Berettyóújfalu úgy fogadja a Haladást a harmadik meccsen, hogy az alapszakasz góllövőlistáján Tóth Attilával holtversenyben második helyet elérő

Michelzinhót

kényszerül nélkülözni piros lap miatt, de

Nagy Tamás

is eltiltását fogja tölteni. A bajnoki címvédő Győr már bejutott az elődöntőbe, ahol viszont két latinajkú légiósa, a portugál válogatott

Dos Santos

("Ramada"), és a brazil Martins ("Café") nem játszhat kiállítás miatt - mellettük a Vasasból is kiszórtak két embert a bírók, igaz ez az elődöntőket tekintve irreleváns. Hogy mire megy egymással a korábbi kétszeres magyar bajnok Gödöllő és az újonc UTC a mindent eldöntő összecsapáson, az csütörtök este 18.15-től kiderül, az azonban biztos: bárki is jusson tovább, egy tavalyi NB II-es csapat ott lesz az elődöntőben az idén. A sorsdöntő összecsapást a SZEGEDma.hu online közvetíti csütörtök este 18.15-től!