Női futsal: pontosztozkodás a Mókusokkal + FOTÓK

2012. április 29., vasárnap

Megnyert meccsen vesztett pontokat a Szegedi AK-Boszorkányok női futsalcsapata az NB I alsóházi rájátszásában csütörtök este a Kiskunfélegyháza ellen.

Harciasan kezdtek a vendégek az alföldi rangadón, hamar megszerezték a vezetést, mejd elhúztak 2-0-ra.

Zimányi Kovács Anikó

hamar faragott a hátrányból, de a duplázó

Zsadányi Szilvia

újabb találata már 3-1-es vendég előnyt jelentett a 15. percben. A Boszorkányok szerencséjére Zimányi Kovács a szünet előtti hajrában szorosabbá tette az eredményt, amely azonban így is meglepetésnek számított. (2-3). Fordulás után aztán felpörgött a Cserenkó-csapat:

Baksa Kata

gyors duplája a 27. és a 28. percben egyenlítést és vezetést jelentett, majd két percre rá, a félidő derekán

Boros Izabella

révén már 5-3-ra vezettek a szegedi lányok. Ekkor ahelyett, hogy megnyugodott volna a csapat kapkodóvá vált a játék, s ez több védekezésbeli hibához vezetett. Ezeket az utolsó öt percben

Rátkai Orsolya

góljai által kihasználta a vendég csapat és döntetlenre mentette a találkozót (5-5). Hódi Zsuzsáék legközelebb május 5-én, szombaton, 14.20-tól lépnek pályára az ELTE otthonában.

Női futsal NB I alsóházi rájátszás (5-8. helyért) 4. forduló:

Szegedi AK Boszorkányok - Kiskunfélegyházi Fornetti-Altro Mókusok 5-5 (2-3)

Szeged-Kiskundorozsma, Ács Géza Tornacsarnok, 50 néző. Vezette: Kováts P., Szalai Sz., Borbás.

SZAK:

Horváth M. - Hódi, Szalai Á., Zimányi Kovács, Baksa.

Boros, Harcel, Géczi.

Cserenkó Szabolcs.

Kiskunfélegyháza:

Csontos - Bagdi, Bezsenyi A., Rátkai, Zsadányi.

Bezsenyi Zs., Suhajda.

Osztopáni Mihály.

Zimányi Kovács (6', 19'), Baksa (27', 28'), Boros (30'), ill. Zsadányi Sz. (2', 15'), Bagdi (5'), Rátkai (34', 39'). Cserenkó Szabolcs:

"1-3-ról 5-3-ra tudtunk fordítani, majd elkezdtünk úgy rohanni és kapkodni, mintha hátrányban lennénk, és súlyos egyéni hibákból gólokat kaptunk. A mérkőzés összképét tekintve reális eredmény született, az első félidőben az ellenfél volt jobb, a másodikban mi. Azonban ha 5-3-nál nem rontunk ziccert, biztosan megvan a meccs."