400 gyerek a városi mezei futóversenyen + FOTÓK

2012. március 22., csütörtök

Nagy sikerrel rendezték meg szerdán a Diákolimpia Városi Mezei Futóversenyt a Felső Tisza parti stadionban, melyen 400 gyerek vett részt.

Kicsit szeles, de kiváló időjárás fogadta a Diákolimpia Városi Mezei futóversenyen induló diákokat. A Szegedi Sport és Fürdők Kft. és a Városi Atlétikai Szövetség által megrendezett versenyen 400 tanuló ért célba. A pálya kialakítását

Menyhárt Zoltán

a Titán TC Atlétikai szakosztály vezetőedzőjét kérték fel, immár második alkalommal. Az indulók teljesen betonmentesre kialakított versenypályán versenyezhettek a Városi Stadion területén, ahol egy 600 méteres kis, egy 1000 méteres közepes, és egy 1500 méteres nagy kört alakítottak ki. "Hat korcsoportban álltak rajthoz a szegedi diákok, és azt kell mondanom komoly versenyek alakultak ki egy-egy korcsoportban. Az általános iskolásoknál 358 fő ért célba, míg a középiskolásoknál 42-en haladtak át a célvonalon" - számolt be portálunknak a versenyről a főszervező Menyhárt Zoltán. "Az első futamban (I. korcsoportos fiúk)

Répássy Hanna

szinte rajt-cél győzelemmel nyerte. Ezután felcserélődtek a futamok előbb a lányok, majd a fiúk álltak rajthoz. Az ötödik futamban (III. korcsoport leány) igazi jó versenyzést láthattak a szurkolók, mivel a tavalyi győztesnek

Balogh Annabella

nyerte, aki Répássy Hanna után a második egyéni győzelmet szerezte meg az SZTE Juhász Gyula Általános iskolának. Egyéni győzelmekben a SZTE Juhász Gyula Általános Iskola mellett csak a Tisza-parti Általános Iskola tudott duplázni. A fiúknál

Kopasz Donát

, aki tavaly már fiatalon nyerte ezt a korcsoportot idén is magabiztosan diadalmaskodott. Az V-VI. korcsoportokban olyan kevesen jöttek el, hogy összevontan rajtoltak el a versenyzők, persze külön lettek értékelve. A lányoknál