Vízilabda: parázs meccsen Universitas-vereség + FOTÓK

2011. április 13., szerda
Heves indulatokat kiváltó, parázs mérkőzésen, hosszabbításban egygólos vereséget szenvedett az Universitas Szeged női vízilabdacsapata az OB I harmadik helyéért vívott második mérkőzésen. A bíráskodás a keddi zalaegerszegi kosármeccshez hasonlóan botrányosra sikeredett. A találkozót online közvetítettük. Mindenképpen győzni kellett volna a Taylor&Nash Universitas Szeged női vízilabdacsapatának hazai medencében ahhoz, hogy életben tartsa reményeit a bronzéremre az Egerrel szemben. Végül nem rajtuk múlott, hogy a remény igen picire zsugorodott... Az immár sátortető nélküli SZUE-ban vívta meg a bronzcsata második meccsét Godova Gábor együttese, kissé hűvös, szeles, de napsütötte időben. Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, a vendégeknél elsősorban Kertes Anna, a hazaiaknál Tóth Ildikó vitte hátán csapatát, valamint a kapusok - Gundl Diána és Gangl Edina - remekeltek. A kezdeményezés eleinte az egriek kezében volt, majd feljavuló és eredményesebbé válóval átcsúszott az Universitashoz, így gólzáporos első negyed után 4-3-ra vezetett a hazai csapat. A folytatásban Antal Dóra vezényletével fordított Kelemen Attila együttese és meglógott két góllal. Szívós védekezéssel, dacolva a megkérdőjelezhető bírói ítéletekkel Dalmády Szandra és Tóth Ildikó góljával a szünetre kiegyenlített a Szeged (6-6). Az eredményesebb játékhoz hozzájárult az a körülbelül 200 fős, lelkes szurkolótábor is, ami a kellemetlen idő ellenére kilátogatott a SZUE-ba és végig buzdította csapatát - mind a hazaiaknál, mind a vendégeknél. A harmadik negyedben átvették az irányítást Drávucz Ritáék: Tóth Petra fórgólját Pengő Nikolett még kiegyenlítette, azonban két újabb, jogos ötméteressel két góllal elhúzott a Godova-csapat (9-7). A negyed végén heves vitát váltott ki Somhegyi Noémi szépítő gólja, mely Czigány Dóra sarokból bejátszott labdáját követően egyértelműen két méteren belülről született, ám a játékvezetők megadták, Godova mester pedig sárga lapot kapott (egyébként jogos és teljességgel megérthető) reklamálásáért... (9-8) Az utolsó negyedben kicsit a szerencse is kezdte pártolni az időjárástól és fals játékvezetői ítéletektől sújtott (Tóth Ildikót általában ketten-hárman nyomták víz alá centerben - rendre kontrát fújt a Marnitz, Bors páros), ám vezető hazai gárdát: Dalmády Szandra lövése egy védőn megpattanva növelte újra kettőre az előnyt, Somhegyi centertalálatára pedig Drávucz Rita megúszása volt a válasz. Úgy nézett ki, nem ússza meg az Eger és revánsot vehet az Universitas. S bár Somhegyi újabb centergólja megint felhozta a vendégeket Lengyel Dominika gyönyörű ejtése a kapufáról - ismét a szerencsefaktor - Gangl kapujába hullva másfél perccel a rendes játékidő vége előtt 12-10-es Universitas-vezetést jelentett. A végeredmény ismeretében újabb erősen vitatható ítélet született, amikor Somhegyi bal szélről lőtt a hosszú sarokra, ám a kapuban épp a hosszút védő Tóth Ildikó egy kézzel blokkolva kiütötte a labdát, ám a játékvezetők benn látták, és megadták a gólt (12-11). Az pedig már szinte törvényszerű volt, hogy az időkérésekkel szabdalt utolsó másodpercek drámája közepette kiegyenlített az ellenfél Bene Kinga révén, 17 másodperccel a vége előtt. Az utolsó másodpercekben a hazaiak támadtak, de öt másodperccel a vége előtt a játékvezetők kontrát fújtak - ki más? - Tóth Ildikó ellen, így kétszer 3 perces hosszabbítás következhetett. A hosszabbítás első félidejében gyakorlatilag el is dőlt a meccs, a védelem nem figyelt eléggé Czigány Dórára, akinek elég volt egyszer villannia, és egy ötméterest értékesítenie, máris kétgólos előnybe került az Eger (12-14). A játékvezetés nem változott, aminek hatására a hazai szurkolók finoman szólva is kétségbe vonták a játékvezetők mind hozzáértését, mind pedig objektív hozzáállását. Az biztos, hogy a kiválóan és fegyelmezetten játszó hazai gárdát sokszor valóban tévesen hozták hátrányba, s ezzel a mindinkább vérszemet kapó vendégeknek kedveztek. A hosszabbítás második három percében Miklós Dóra élesztette fel a hazai reményeket fantasztikus góljával (13-14), de újabb érthetetlen bírói ítéletek - páros kiállítás ártalmatlan szituációban, kontra Drávucz ellen 4 másodperccel a vége előtt amikor épp centerbe készült bejátszani a sarokból - és az egriek játékot tördelő taktikája miatt már nem sikerült egyenlíteni. Így nagyon nehéz lesz már elcsípni azt a bizonyos bajnoki bronzot a szegedi csikócsapatnak, hiszen a harmadik mérkőzés ismét Egerben lesz - a korábban kiírt szombati időponttal ellentétben pénteken 18 órától, a férfi OB I rájátszás 1. forduló Eger - Honvéd találkozójának felvezetéseként - ahol kevés a remény a győzelem elérésére egy ilyen hazai vereség után. A szintén ma játszott döntő második mérkőzésén a Dunaújváros szintén végletekig kiélezett drámai csatában, hosszabbítás és ötméteresek után, 17-18-ra nyert Szentesen, és ezzel egyenlített a párharcban.

Női vízilabda OB I, a 3. helyért, 2. mérkőzés:

Taylor&Nash Universitas Szeged - ZF-Eger 13-14 (4-3, 2-3, 3-2, 3-4, 0-2, 1-0) Szeged, SZUE, 200 néző. Vezette: Marnitz M., Bors L. Universitas Szeged: GUNDL - Lengyel Dominika 1, Dalmády Sz. 2, DALMÁDY P. 3, Drávucz 2, TÓTH I. 3, Tóth P. 1. Csere: Miklós 1, Ákosy, Hegedűs. Vezetőedző: Godova Gábor. Eger: GANGL - ANTAL 3, Bene 1, Czigány 2, SOMHEGYI 4, Kertes 2, Pengő 1. Csere: Pócsi, Szeredi 1. Vezetőedző: Kelemen Attila. Gól - emberelőnyből: 10/3, ill. 8/3. Ötméteresből: 3/3, ill. 1/1. Kipontozódott: Tóth P. (31'), ill. Pengő (36'). Sárga lap: Godova Gábor (24'). A párharc állása: 2-0 az Eger javára. Godova Gábor: "Gratuláluok az Egernek, de legfőképpen csapatomnak. Úgy érzem, most nem nekünk kell szégyenkeznünk." Kelemen Attila: "A szombati teljesítményünk után csalódást keltően játszottunk, a győzelemnek viszont örülök."

38. perc: Újabb egri rohamnak állunk ellen, de hosszú a passz... Egri időkérés. 37 másodperc és az Egernél a labda. Páros kiállítás??? Dalmády Szandra és Pócsi Bianka. 19 másodperc, kontra! Időt kérünk. Feltámad a szél. Drávucz ellen egyértelmű szabálytalanság, és néma marad a síp, az Eger megszerzi a labdát, és vége. Indulatok a medence szélén és a lelátón. Vita a zsűri asztalnál Tóth Ildikó "védése" kapcsán. Is. Egy biztos a bíráskodás kritikán aluli volt. 37. perc: Kibekkeljük az újabb egri ostromot, jön Miklós Dóra és gólt lő!!! 13-14! Támad az Eger. 36. perc: Az egriek elhozzák. Mi meg kivédekezzük! Dalmády Petra a sarokvasat forgácsolja pozdorjává, miközben Pengő harmadszor megy ki. Vége az első hosszabbításnak.35. perc: Dalmády Szandi pattintva lövi Ganglt fejbe... Dalmády Petra ellen büntetőhiba, ötméteres, Czigány Dóra bevágja... 12-14. Elől rontunk, de védekezés most jó. 34. perc: Czigány jobb szélről üresen úszva kilövi a hosszút... 12-13. Gangl Edinán nem tudunk kifogni. Czigány ellen kontra, jöhetünk. 33. perc: Elhoznánk a labdát, de elfújja a szél... Játékvezetői labda, miénk! Dalmády Petra kapufát lő. Lengyel Dominika messziről, Gangl könnyen fogja... Hosszabbítás következik.32. perc: Elrontjuk a támadást, bekkelni kell! Óriási Hajrá Szeged!-be kezd a lelátó. Bene Kinga 17 másodperccel a vége előtt egyenlít... 12-12. Godova Gábor időt kér. Ha így marad, hosszabbítás lesz. 5 másodperccel a vége előtt elveszik a bírók a labdát. Gangl messziről, fölé. Kétszer 3 perc hosszabbítás jön. 31. perc: Somhegyi szélről ellőtt labdáját kiüti Tóth Ildikó, de a bírók megadják... 12-11. Pedig határozottan nem látszott benn... Tóth Petra harmadik hibája, rövid idő alatt kiosztották neki mindet a játékvezetők... 30. perc: Rita labdát szerez! Gólt kell lőni, lányok! Lengyel Dominika átejti Ganglt és a kapufa is vele van!!! 12-10!!! Meg kell nyerni! 29. perc: Hatalmas szurkolás indul, űzi-hajtja a lelátó a lányokat, Drávucz teszi rá jobbról, véd Gangl... Pócsi Bianka lő, Gundl véd! Elrontjuk a támadást, de ami elől nem ment, most megy hátul védekezésben. 28. perc: Czigány úszik meg jobbról, pattintott lövése fölé megy! Szemerkél az eső. Somhegyi kihasználja az időjárásváltozást, középről szépít, 11-10! 27. perc: Tóth Petra blokkol, aztán "flipperben" a labda, végül miénk! Támadunk, Szandi lő, Ganglról pattan ki, marad nálunk, de nem tudjuk kihasználni. Most az Universitas védekezik jól, meg is szerezzük az egri bejátszást. 26. perc: Somhegyi lő középről, 10-9. Nem megnyugtató az előny. HAJRÁ SZEGED - zeng a lelátó! Dalmády Petra szabaddobását Drávucz bekacsázza! 11-9! 25. perc: Ráúszás... Rita elhozza és időt kér Godova mester, hiszen tart még a fór, s így azonnal felállva támadhatunk. Dalmády Szandi ki is használja, Pengőn megpattanva, de benn van! 10-8! Vége a harmadik negyednek.24. perc: Dalmády Petra lő, Gangl véd. Czigány szélről bejátszik kapásra Somhegyinek, aki két méteren belülről húzza be. Megadják... 9-8... Hihetetlen ítéletek... Reklamálásért sárga lap Godova Gábornak. 23. perc: Drávuczot másodszor szórják ki, egri időkérés. Nagyjából hat emberrel a kapuban védekezünk hátrányban, nem is lő gólt az Eger. 22. perc: Tóth Ildi úszik meg, Kertes végül visszahúzza, ötös! Drávucz! 9-7! És jó védekezés hátul! Ellőjük a lejáró idővel, fölé. 21. perc: Tóth Petrát állítják ki, jó a blokk, aztán két Dalmádyval kiegészítve Gundlnak nem lehet gólt lőni. Tóth Ildikó felsőlécet lő, a lehulló labdánál már kontra... Vajon ez már hanyadik lehet? A kérdés természetesen költői... 20. perc: Kivédekezi a Szeged az egri támadást, Drávuczot tüntetik el a víz alatt, Czigány büntetőhibája, Dalmády Petra értékesíti az ötméterest, 8-7! 19. perc: Lejár a hazai támadóidő, semleges sarokba dobjuk a labdát. Gundl hárít újabb lövést. Czigányt kiszórják, Drávucz a kapuba úszik jobboldalt, Gangl tolja ki a labdát. De kár! 18. perc: Kertes lő messziről balról, óriási Gundl-védés. Pengőé sajnos benn van ugyanonnan, 7-7. Kontra Tóth Ildivel szemben (megint), aztán Gundl véd. 17. perc: Ráúszás... Az Eger elhozza. Kertes ejt balról, felsőléc. Antal kiáll, fórban passzolgatunk, Tóth Petra lő... 7-6! Parázs mérkőzés eddig a bronzcsata második felvonása, a korábbi sátras meccsekhez képest hatalmas a szurkolás mind szegedi, mind egri részről. Nagyszünet.16. perc: Drávuczot nem hagyják szabaddobni, aztán amikor lő, blokk és Gangl. Gundl ismét véd. Dalmády Szandra blokkol, és ennyi a félidő. 15. perc: Lengyel Dominika lő messziről, Gangl leszedi. Megúszna az Eger ismét, de jól jön ki Gundl. Parázs meccs! 14. perc: Gundl Dia véd ismét óriásit! Tóth Ildikót lenyomják, ellene fújnak??? Enyhén szólva is meglepő néhány ítélet... Visszakapjuk a labdát. Hegedűs a sarokból osztja a labdát, de elhalásszák az egri védők. Megúszik az Eger, de Pengőnek hosszú a keresztlabda, és lejár az idejük. 13. perc: Drávucz lő, Gangl véd. Szeredit kiszórják ismét. Tóth Ildi jobbról, közelről, 6-6! Pengő lövése blokkról, kapufáról fölé, de felúszásnál kontra... 12. perc: Dalmády Petra szabaddobás után szépít! 5-6! Tóth Petra szerez labdát megállítva az egri attakot. Kinn a védelem, nem bírunk közelebb jutni, Tóth Ildi elől aztán elhalásszák és még ellene is fújnak. Aztán kontra az Egernél, jöhetünk! 11. perc: Eredményes az Eger nyitott védekezése, majd kiállítás nálunk, Drávucz. Antal ismét megtalálja a kaput, 4-5. hatalmas tiltakozás a lelátóról amikor kontrát fújnak. Szeredi messziről lő nagy gólt, 4-6... 10. perc: Szeredit szórják ki, Árkosy lő, Gangl véd. Jön az Eger, de Dalmády Szandra labdát szerez. 9. perc: Drávucz ismét elhozza! Hatalmas szurkolás kezdődik, valahányszor a hazaiaknál a labda. Gangl hárít. Antal balról hat méterről a kezek között ellövi, 4-4. Vége az első negyednek.8. perc: Kertes villan bal szélről, kapásból egyenlít. Tóth Ildikó centerből talál be szinte azonnali válaszként! 4-3! Pengő messziről, félpályáról, kapufa... 7. perc: Kertes lövését Gundl hárítja. Tóth Petra lökete blokkon hal el, de marad itt a labda. Az ismétlés fölé... 6. perc: Megszólal a szegedi ultratábor is, miközben Drávucz passzol Tóth Ildinek, de Ildi nem tudja jól átvenni, fölé... Jól védekezünk, Antal balról hat méterről fölé suhint. Dalmády Szandra ellen szabálytalanság, ötméteres! Szandi be is vágja, ahogy kell! 3-2! 5. perc: Kertes újra az Egernek szerez előnyt balról közelről, aztán Dalmády Petra egyenlít! 2-2! A támadóidőt mérő órával vannak még gondok, meg is zavarja a szegedi támadást, de a zsűriasztalt úgy tűnik nem, jöhet az Eger. Labdaszerzés nálunk. 4. perc: Dalmády Petra most már kapuba tartó lövést enged el, de Gangl véd. Másik oldalon Somhegyi sodor fölé. Tóth Ildi középen! 1-1! 3. perc: Tóth Petra lő balról, vízről kapufára pattan, a mindenit! Antal messziről lő középről, neki bemegy... 0-1. Az óra jelzi, hogy lejárt a Szeged támadóideje, de kiderül technikai malőr történt. Ennek ellenére szegedi támadás jönne. Pengő bejátszása pontatlan, Gundl megszerzi. Aztán megint lehal az időmérőrendszer... 2. perc: Dalmády Petra lő, ez már jobb, de kapufa, visszhangzik Újszeged. Antalnak nem jó a bejátszás, Gundl megszerzi. 1. perc: Drávucz elhozza! Dalmády Petra már lő is, fölé... Támad az Eger, de Tóth Petra labdát szerez. Árkosy helyett végül Lengyel Dominika kezd. 16.55: Zajlik a bemutatás, további nézők érkeznek közben. Hamarosan kezdünk! 16.50: Szeles, kissé hűvös idő van, de várhatóan a lányok felforrósítják a hangulatot és visszavágnak az egri nőknek. A parton családias a hangulat bár vagyunk már százan is, a vendégek is képviselik magukat szurkolókkal. 16.40: A szegedi kezdőben a megszokotthoz nképest két változás lesz: a betegségből felépült Varga Zita ma még nem játszhat, így Gundl Diána őrzi a hazai ketrecet, míg Hegedűs Renáta helyett Árkosy Lilla lesz vízben a ráúszásnál. 16.30: Sok szeretettel köszöntjük Kedves Olvasóinkat az újszegedi SZUE medencéjének partjáról. Hamarosan kezdődik az OB I bronzmeccsének harmadik találkozója az Universitas és az Eger lányai között.

Korábban írtuk:

A szerda délelőtti időjárás alapján nem fogadja kegyeibe az időjárás a vízipóló szerelmeseit, kellemetlen szeles, bár napsütötte délután várható az újszegedi SZUE-ban, ahol már korábban lebontották a téli sátrat, így nyitott medencében kerül sor a női OB I bronzcsatájának második mérkőzésére. A szombati első meccsen hétgólos, 15-8 arányú vereséget szenvedtek a szegedi lányok. "Magunk alatt teljesítettünk, az Eger hozta a formáját, mi viszont nagyon tudásunk alatt játszottunk" - kommentálta a szombati vereséget Varga Árpád, az Universitas technikai vezetője. "Nem a legjobb az időjárási körülményeket között lesz a meccs, ez a nyitott uszoda átka, de reméljük a játék felforrósítja a hangulatot" - tette hozzá. Forró hangulatra és jó játékra szükség is lesz, mert ha ma sem sikerül győzni, abszolút hazai környezetben - az Universitas ugyanis rendszeresen a SZUE-ban tartja edzéseit, így ez az igazi hazai medencéjük - akkor nagyon messze kerül a bajnoki bronzérem, az élvonalban még csak második évét töltő, ám igen sikeres idényt maga mögött tudó fiatal csapat számára. A hazai pálya mellett van még egy pozitív előjel a szerda délutáni vízi csata előtt: a szezonbeli eddigi egyetlen Universitas - Eger meccset Godova Gábor együttese nyerte 11-9-re.