Kosárlabda: sima győzelemmel egyenlített a Mediteam + FOTÓK

2011. április 15., péntek
A várakozásoknak megfelelően, egy lehengerlő második negyedet követően magabiztos, 17 pontos győzelmet aratott a Mediteam Szeged női kosárlabdacsapata a ZTE ellenében, ezzel kiegyenlített a párharcban. A találkozót online közvetítettük. Bár a vendégek ráijesztettek az első percben a hazaiakra Zsovár Orsolya két fergeteges triplájával, majd még kettővel, azonban a Mediteam Szeged az első negyedben elsősorban Rasheed Rita és Laklóth Anna remek játékával vissza tudott kapaszkodni (15-20). A folytatásban megérkeztek Marina Szazonenko menetrend szerinti hárompontosai is, valamint a szokás szerint dupla-duplázó Olena Zserzserunova (13 pont, 19 lepattanó) kiváló centerjátéka győzelmet érő fordítást hozott (félidő: 51-38). A második félidőben a folyamatosan növelte előnyét a hazai csapat, magabiztosan játszottak, mezőnyben és csapatként is az ellenfél fölé nőve (lepattanók: 37-26; gólpassz: 21-11). Gáll Tamás szemmel láthatóan visszavette csapat lendületét, nem kockáztatva egy esetleges sérülést, egyértelműen a mindent eldöntő zalaegerszegi mérkőzésre tartalékolva csapatát. A harmadik negyedben kisebb elánnal hajtott a Mediteam (72-56), a végén pedig kissé kiengedett, így a ZTE elkerülte a nagyobb arányú vereséget, 88-71 lett a vége. A bronzérem sorsát eldöntő harmadik meccsre Zalaegerszegen, 18-án, hétfőn, 18 órától kerül sor.

Női kosárlabda NB I/A, a 3. helyért, 2. mérkőzés:

Mediteam Szeged - ZTE NKK 88-71 (15-20, 36-18, 21-18, 16-15) Szeged, újszegedi sportcsarnok, 300 néző. Vezeti: Kapitány G., Kiss L., Vétek F.; ellenőr: Faidt. Mediteam Szeged: Lengyel 7/3, LAKLÓTH 18/3, RASHEED 16, Roglics 6, ZSERZSERUNOVA 13. Csere: SZAZONENKO 22/12, Farkasinszki 4, Kováts, Fejes, Békefi 2. Vezetőedző: Mészárosné Kovács Andrea. ZTE NKK: BUKOVSZKI 15, ZSOVÁR 16/9, Szélesy 3, Ambrus, PAGE 18. Csere: Czukor 9/3, Szalay 8/3, Sonyák 2. Vezetőedző: Gáll Tamás. Kipontozódott: Zserzserunova (38'), ill. Ambrus (33'). A párharc állása: 1-1. Mészárosné Kovács Andrea: "Köszönjük a korrekt bíráskodást, így nagyon gyors formajavulást mutathattunk." Gáll Tamás: "A második negyedben elment a meccs, azután már nem tudtunk felkapaszkodni."

40. perc: lejáró támadóidővel elengedett triplakísérlet után marad nálunk, de nem sikerül. Page egy büntető benn, 88-70. Szalay egyet dob be kettőből, 88-71 a vége. Vastaps, szép volt, csajok! 39. perc: Békefi Farkasinszki passzából, 88-66. Bukovszki büntetője is benn. Zsovár szépen dob a palánk alól, 88-69. 38. perc: Rasheed betörése eredménytelen. Zalai támadóhiba, vastapstól kísérve támad a Mediteam Szeged. Zserzserunova ellen támadóhiba, kipontozódik, vastaps kíséri le. Bukovszki közelről, 86-66. 37. perc: Szélesy közelről, 85-62. Roglics büntetői, egy jó, majd Page közelről, 86-64. 36. perc: Zserzserunova segíti be a labdát, 85-60. Fejes készül beállni. pályán is van, övé a lepattanó. 35. perc: Szépen passzolgatunk, játszik a csapat, Olena kihagyja a tempót. Rasheed nem, 83-60. 34. perc: Page közelről, ember nélékül, 79-60. Rasheed triplája lejön. Laklóth lop el egy labdát Zsovártól, végig sétál, bedobja, 81-60. Hazai időkérés. Szazonenko bokáját közben jegelni kell. 33. perc: Szazonenko biceg le a pályáról egy ütközés után. Laklóthot tripla közben faultolja Ambrus, kipontozódott, három dobás, mind benn, 79-56. Czukor válaszolt egy kettessel, 79-58. 32. perc: Zalai időkérés. Szélesy faultolja Olenát, két dobás, benn, 76-56! zserzserunova szerzett lepattanót. Ez volt a 16. neki. 31. perc: Laklóth csaknem elveszíti, de Szélesyről megy ki. Eladjuk aztán. Roglics jön Kováts helyett. Szazonenko közelije után 74-56. Vége a harmadik negyednek. 30. perc: Laklóth büntetői következnek, 72-54. Zsovár a negyed végén, 72-56. 29. perc: Lengyel Dalma büntetőzik, első benn, második is, 70-48. Zsovár triplával húszon belül, 70-51. Technikai hiba, Szélesy egyet dob be, jöhetnek tovább támadással. Zsovár duplája, 70-54. Időt kér a Szeged. 28. perc: Zserzserunovát ütik meg, két dobás, egy jó, 66-46, húsz közte. Nem sokáig, Page tör be, kosár jó, pluszegy kimarad. Farkasinszki közelről, újra 20 pont a különbség, 68-48! 27. perc: Újabb kérdéses palánk alatti szituációban fújnak ellenünk, tiltakoznak is a nézők. A keddi meccs ismeretében nem csoda. eredménytelen támadások. 26. perc: Szalay Virág fura tempója eredményes, 63-44. Tanácstalan a támadás, el is adjuk, Kovács Andrea pedig időt kér. Eladják a vendégek. Zserzserunova az idő és a védők szorításában egy jó tempóval, Page válaszol ugyanúgy, 65-46. 25. perc: Rasheed-fault, ez a negyedik, Czukor büntető, csak az egyik, 63-42. Farkasinszki Roglics helyére. lejárt a támadóidőnk, Léna hiába teszi fel, késő. 24. perc: Rasheed triplája csorog le. Szazonenko!!! Micsoda triplát dob ez a lány! 63-41! 23. perc: Újabb remek labdaszerzés után Zserzserunova Roglicsnak a palánk alatt, 58-41. Vendég időkérés. Laklóth tör be harcosan, 60-41. 22. perc: Czukor egy büntetővel zárkóztat, 53-41. Roglics is csak egyet dob be. Rasheed lop labdát, ziccer, 56-41! 21. perc: Page jó tempóval nyitja a második félidőt, 51-40. Sonyák labdát lop. tanácstalannak tűnik a védelmünk, nem tudják ki hova álljon. Végül a ZTE megoldja, eladja. Roglics passzából Rasheed közelről. A második negyedben nagyon feljavult a hazai védekezés a támadójáték pedig szinte szárnyalt, a -5-ös első negyed után ennek köszönhetően +13-mal áll jelenleg a Mediteam Szeged. Szazonenko és Rasheed rendkívül eredményes támadójátéka nyomán reális a különbség. Lepattanókban ismét jobb a Szeged (19-11), a gólpasszok pedig (12-5) láttatják, hogy sokkal összeszedettebb a hazai csapatjáték. Külső dobásokban volt némi hazai hátrány az első percekben, de mivel a második negyedben a ZTE képtelen volt kintről betalálni, a kezdeti percek lerohanása gyorsan tovatűnt. Ami aggasztó lehet viszont, az hogy Rasheed és Roglics már három hibával állnak, nekik vigyázniuk kell a harmadik negyedben, míg az ellenfélnél Czukor hárommal, Ambrus pedig már négy hibával áll. Nagyszünet. 20. perc: Bukovszki büntetői, 48-37. Zserzserunova a palánk alatt, fault, kosár, pluszegy, dadog de benn, 51-37! Meglódultunk. Zsovár első büntetője lejön, második simán benn, 51-38. Lengyel eladja a labdát. 19. perc: Lengyel Dalma labdát szerez, ziccer, 46-33. Czukor válasza, Szazonenko tempója, 48-35! 18. perc: Page-nek a büntetők jobban mennek mint a hármasok. Szazonneko egyedi dobótechnikájú tempója után 41-33. Szazonenko bámulatos, gyönyörű tripla. 17. perc: Lengyel triplába áll, 37-31. Sonyák büntetőzik, benn mindkettő, 37-33. Jól dobják a büntiket. Zserzserunova saját lepattanójáért megy, földharc, marad itt. Szazonenko faultot harcol ki, benn mindkettő, 39-33! 16. perc: Czukor és Ambrus három hibával áll. Fault a saját palánk alatt Roglics ellen, egyik büntető sem jó. Rasheed is három faultos, Page jól harcolja ki a személyiket, két büntetőjével 32-31. Szazonenko-dupla, 34-31. Zalai támadás végén vasat ér a labda a palánk felett, jöhetünk. 15. perc: Page újabb faultot harcol ki, egyre hangosabban tiltakozik a mintegy 300 néző. Page dobásai után 30-29. Rasheed újabb remek tempóval, 32-29! 14. perc: Szazonenko, második tripla! 28-27! Rasheed tempója benn, 30-27. 13. perc: Page dob kettőt, egy benn, 23-25. Pontatlan a szegedi dobás. Bukovszki ismét, tempóval. Bedobás után talán lépés, mert jöhet a ZTE. Eladják. Rasheed a szokásos helyről, 25-27. 12. perc: Farkasinszki nehezen bboldogul a palánk alatt, nem is csoda, ütik-verik, büntetők, 21-22. Bukovszki, aztán Laklóth a palánk alatt, 23-24. 11. perc: Rasheed jó tempója 17-20-ra hozza fel a hazaiakat. Szalay betör, fault, kosár jó, büntető kimarad, 17-22. Rasheed ismét szélről egy szép tempóval, 19-22. Vége az első negyednek. 10. perc: Bukovszki ront triplát, Szazonenko hármassal válaszol, 15-20. 9. perc: Szalay Virág is hármast dob, Roglics kettese benn, jöhet a pluszegy és Farkasinszki is. 12-20 marad. 8. perc: Zserzserunova tenné fel, de blokkolják. Szazonenko, tripla helyett középtávoli, rossz. 7. perc: Laklóth eladja, Bukovszki végigmegy, 9-14. Czukor jön a ZTE-nél. Zserzserunova büntetőzik, első beszédül, második lejön. Czukor triplával mutatkozik be, 10-17. 6. per: Laklóth labdát szerez, végigmegy, és benn a ziccer, 9-10! Időt is kér Gáll Tamás. Bukovszki végig viszi az emberek között, 9-12. 5. perc: Időt kér a Szeged. Folytatódik a ZTE támadása, Page rosszul teszi fel, Zserzserunova viszont eredményes a palánk alatt, 7-10. 4. perc: Laklóth ziccerben, 5-8! Bukovszki válasza, 5-10. 3. perc: Sok hiba, nincs pont. Laklóth későn dobja be, jöhet a ZTE. 2. perc: Zserzserunova kihagy egy közelit, Page-nek bemegy, 0-8. Laklóth-tripla a válasz, 3-8. 1. perc: Zsovár két triplájával bekezd a ZTE... 0-6. 16.58: Megtörténtek a bemutatások és a fogadkozások. Hamarosan kezdünk! 16.55: A szegedi labdás csapatsportok rajongói igazán tobzódhatnak ma: a Szeged - ZTE női kosár a Szedeák - Debrecen meccset "vezeti fel", 18 órától pedig Egerben vívja bronzcsatája harmadik felvonását az Universitas Szeged női vízilabdacsapata. 16.50: Ha ma nyerni tud a Szeged, akkor mindent eldöntő harmadik mérkőzés következik, a zalaiak pályaelőnyéből adódóan a ZTE otthonában, hétfőn 18 órától. 16.40: Javában melegítenek a csapatok, megérkeztek a játékvezetők is. Reméljük ma nem látunk olyan "szórást", mint Zalaegerszegen volt kedden... 16.30: Sok szeretettel köszöntjük minden Kedves Olvasónkat az újszegedi sportcsarnokból! Ailgha valószínű, hogy a keddi előzmények után unalmas találkozónak néznénk elébe a Mediteam Szeged és a Zalaegerszeg bajnoki bronzért vívandó második összecsapásán. Ha nem is churchilli értelemben vett vér, veríték és könnyek - hogy az öröméi avagy a bánatéi, még nem tudhatjuk - de parázs mérkőzés, valódi csata várható. Várható kezdőötösök: Mediteam Szeged: Laklóth, Szazonenko, Rasheed, Roglics, Zserzserunova ZTE NKK: Bukovszki, Zsovár, Szélesy, Ambrus, Page

Korábban írtuk:

Kedden emlékezetes mérkőzésen szenvedett vereséget Zalaegerszegen - rövid idő alatt immár harmadszor - a Szeged, amelyből a játékvezetők is kivették részüket, kipontozva az általában egyébként fegyelmezett tiszaparti kulcsjátékosokat. A hazai csapat ezért most nagyon elszánt, hogy megmutatják ellenfelüknek, ki a jobb. Valódi parázs, presztízs csatára számíthatunk ismét, komoly a tét, hiszen a Mediteam a Győr elleni negyeddöntőt idéző mérkőzést vívott az első találkozón, így még jó esélye van a harmadik hely megszerzésére. Ehhez persze ma mindenképp nyerni kell!