Vízilabda: későn jött a feltámadás, nyert a Szentes (FRISSÍTVE) + HANG

2011. február 24., csütörtök
Nyolc nap alatt öt bajnoki sokat kivett a lányokból, és még így is fel tudtak támadni a Szentes elleni idegenbeli mérkőzés végén, fokozatosan, egyre jobb játékkal. Sajnos azonban kicsit későn jött ez a feltámadás, nem sikerült a bravúr, így a Zantleitner-tanítványoké a három bajnoki pont. Nem kezdett megilletődötten az Universitas a papíron esélyesebb hazai együttes otthonában, az első percben Drávucz Rita és Hegedűs Renáta kínálta meg egy-egy lövéssel a szentesi hálóőrt, Gyöngyössy Anikót, aki remekül védett az első félidőben. Győri Eszter révén mégis Zantleitner Krisztina tanítványai jutottak előnyhöz, majd Dalmády Szandra és a megúszó Tóth Ildikó révén fordított az Universitas. egyértelmű volt, hogy nem fog a csapat alárendelt szerepet játszani idegenben. Jól védekezett és remekül lassította azonban a játékot a szentesi együttes, így Takács Orsolya és Kövér-Kiss Réka révén visszafordították a játék menetét. Az ifjabbik Dalmády-lány egyenlített, de aztán jött újra Kövér-Kiss, és 4-3-mal fordultak a csapatok. Hegedűs Renáta vétett büntetőhibát így Kövér-Kiss ötméteresből már a harmadik gólját szerezte a 9. percben, majd rá egypercre megúszásból sem hibázott. Elment a Szentes, és úgy tűnhetett, a mérkőzés is. A távoli lövések nem voltak jók, a hazai kapus mindent fogott, s ha Tóth Ildikó centerből nem szépít 6-4-re, talán elszállt volna minden remény. Kövér-Kiss még így is megoldhatatlan feladatot jelentett a szegedi védekezés számára, a szünet előtt egy perccel már ötödször talált be (7-4). A fordulás után kapust cserélt a hazai csapat, a vendégeknél pedig feljavult a védekezés. Tóth Ildikó centergóljával újra kapaszkodott az Universitas, majd kihagyott fór után Dalmády Petra vétett büntetőhibát, a megítélt ötméterest pedig Takács értékesítette magabiztosan (8-5). Ekkor a jó védekezés mellé több jó támadás, gyors ellentámadások, lefordulások is párosultak, sajnos a helyzetkihasználás azonban nem volt jó, ráadásul Jankovics Eszter is bravúrokat mutatott be - akárcsak a másik oldalon Gundl Dia. Az 1-1-gyel zárult negyed is megmutatta, mennyit változott a játék képe az első félidőhöz képest. A negyedik negyedben nagyon biztonsági játékot kezdett játszani a Szentes, azonban az egyre erősödő szegedi rohamoknak nem mindig tudtak ellenállni. Túlzás nélkül kijelenthető, hogy Jankovics klasszisteljesítménye nélkül az utolsó negyedben megfordítja a találkozót az Universitas. Elképesztő feltámadás tanúi lehettünk, főleg, hogy a visszahúzódó hazaiak nagyon kockázatosan teret is engedtek a szegedieknek. A 28. percben Lengyel Dominika hibázott ziccert, azonban jött Dalmády Petra és kihasznált egy fórt, amjd pár pillanattal később labdát szerzett, indította a megúszó Drávuczot, aki azonnal nyílttá tette a mérkőzést (8-7). Sajnos azonban - noha többször is lehetőség volt rá - nem jött össze az egyenlítés: Drávucz, Tóth Ildi és Lengyel Dominika lövései kimaradtak, vagy Jankovics ártalmatlanította őket. Az eredmény nem változott, maradt a 8-7, győzött a Szentes, de e találkozóról is elmondhatjuk azt, amit a magyarkupa-döntőről is: a játék képe alapján mindkét csapat megérdemelte volna a győzelmet. Hosszú menetelést tudhat maga mögött az Universitas Szeged - múlt hét szerda óta ez volt az ötödik tétmeccse a lányoknak, így a vereség dacára a legkevésbé sincs okuk szégyenkezni. Főleg úgy, hogy igazából tisztában van vele mindenki, számukra olyan tétje, mint amilyen a Szentesnek, nem volt a találkozónak, hiszen a négy közötti helyet már el nem veszíthetik. A tabellán jelenleg a Szentes vezet, mögötte a Dunaújváros, majd az Universitas következik, azután az egriek, akik még több meccsüket le sem játszották. A tabellát a britek és a BVSC zárja. A góllövő listát továbbra is Mészáros Kitty (60, Kecskemét) vezeti, Drávucz azonban utolérte Keszthelyi Ritát (53, Dunaújváros), így mindketten, holtversenyben másodikok. Dalmády Petra két csütörtöki góljával már 44 találatot jegyezhet, míg a meccsről meccsre egyre eredményesebb Tóth Ildikó 38 gólt lőtt eddig. Az Universitas Szeged legközelebb hazai medencében látja vendégül a Dunaújvárosi Főiskola együttesét, március 2-án 19 órától az újszegedi sportuszodában.

Női vízilabda ob I, középszakasz, 7. forduló:

Hungerit-MetalCom Szentesi VK – Taylor & Nash Universitas 8-7 (4-3, 3-1, 1-1, 0-2) Szentes, Szentesi Uszoda. Vezeti: Kun Gy., Marnitz M. Szentes: Gyöngyössy - Győri 1, Brávik, Miskolczi, TAKÁCS 2, Kotova, KÖVÉR-KISS 5. Csere: JANKOVICS (k), Hevesi, Sipos, Gémes. Vezetőedző: Zantleitber Krisztina Universitas Szeged: GUNDL - Dalmády Sz. 1, DALMÁDY P. 2, Drávucz 1, TÓTH I. 3, Hegedűs, Tóth P. Csere: Miklós, Lengyel Dominika, Árkosy, Lengyel A. Vezetőedző: Godova Gábor. Gól - emberelőnyből: 8/2, ill. 6/2. Ötméteresből: 2/2, ill. -/-. Kipontozódott: Hegedűs (26'), Tóth P. (31') Sárga lap: Godova Gábor.

6BVSC-Zugló70076384-210

32. perc: A labda ismét a miénk! Lengyel Dominika lő... és ez is kimarad... A Szentesé a labda és nem sietnek, le is peregnek a másodpercek... Itt a vége. Majdnem sikerült, de szégyenkezni semmi okunk! 31. perc: Jankovics Tóth Ildikó centerlövését is védi... Egyértelmű a fölényünk a végén, de vajon tudunk-e egyenlíteni? Tóth Petra szabálytalan kiszórják, időt is kér a hazai csapat. Elrontjuk a támadást. 30. perc: Drávucz kezében az egyenlítés, de Jankovics kiveszi belőle amint hárítja lövését... Takácsnál kontra! Talán most! 29. perc: Aztán Petra labdát szerez, Drávucz megúszik... Gól!!! 8-7-re jövünk fel! Gyerünk, lányok! Kotova ront centerben. 28. perc: Lengyel Dominika ziccerben úszik kapura, és Jankovics véd! De kár... Jön a Szentes, Gémes lő, kimarad. Kövér-Kisst szórják ki és Dalmády Petra értékesíti az előnyt! 8-6! 27. perc: Miskolczi Gundlba lövi a fórt! Aztán ki is állítják, miközben úsznánk fel. Godova Gábor időt kér. Fórból aztán Dalmády Szandra lő messziről, Jankovics védi. Támad a Szentes, de Dalmády Petra labdát szerez! 26. perc: Hegedűst állítják ki visszaúszás közben, de a hazaiak nem tudják gólra váltani a fórt. Lengyel Dominika lövését hárítja Jankovics ismét... Drávuczot kiszórják... Labda a Szentesnél, Zantleitner Krisztina időt is kér. 25. perc: Kövér-Kiss hozza el... Hosszan passzolgatnak, aztán Drávucz egyszercsak labdát szerez. Pontatlanság itt is, Takácsé a labda. Vége a harmadik negyednek.24. perc: Támadásban Dalmády Petra lő középről, Jankovics védi. Jön a Szentes, azonban lemegy a támadóidejük. Kissé tanácstalanok támadásban most. Brávik labdát szerez, aztán lecsorog az óra. 23. perc: Eladjuk azonban a labdát Miskolczi hozhatja. Kövér-Kiss lövését Gundl fogja! 22. perc: Kotova tűzi rá, Gundl Dia ezt is védi! Aztán Kotovát kiszórják. Hegedűs lő fórból, Jankovics véd, de marad nálunk a labda. Godova Gábor időt kér. 21. perc: Támadunk, Hengisz lő, Jankovics véd, sarokdobás. Járatjuk a labdát, ám egy apró figyelmetlenség és Takács megszerzi... 20. perc: Most a szentesi támadás nem leli a rést, lejár az idejük. Győrit kiállítják, fórban a Szeged! Lengyel Anettnél támadóhiba... Védekezésben Dalmády Petra vét büntetőhibát, a megítélt ötöst Takács vágja be... 8-5. 19. perc: Micsoda labdát kapott centerben Tóth Ildi! És milyen gyönyörűen vágta be Jankovics kapujába! 7-5! Brávik kerül helyzetbe középen, Gundl véd! Dalmády Petra lövését védi Jankovics. 18. perc: Kövér-Kiss labdát szerez. Brávik kap remek labdát centerben, de kihagyja! Gémest szórják ki. 17. perc: Jankovics jött a szünetben a vendégek kapujába. Drávucz hozza el a labdát ráúszás után. Soká járatjuk a labdát, nem jutunk lövéshez. A szentesi védekezés nem lett rosszabb, mint régen. Lejár a támadóidőnk... Kövér-Kiss ellen fújnak kontrát. Magabiztos a hazaiak előnye, Kövér-Kiss Rékát nem lehet tartani, már öt gólnál jár. Távoli lövéseinket az első negyedben Gyöngyössy védte nagy magabiztossággal, a folytatásban inkább a pontatlanság dominált. Szerencsére nemcsak nálunk, de ez egyelőre olcsó vigasz háromgólos szentesi vezetésnél...Nagyszünet.16. perc: Gémes lő, kapufa! A kiapttanó marad náluk, Miskolczi szabaddobásból lő, kimarad. Tóth Ildikó ellen szól a síp, jöhet a hazai csapat, de megszólal a duda. 15. perc: Árkosy ellen támadóhibát fújnak. Gémes passzol Kövér-Kissnek, akit ma nem tudunk tartani, ötödik gólját lövi... 7-4. Tóth Ildikó ellen fújnak, jöhet a Szentes. 14. perc: Kotova ismét ront, aztán a másik oldalon, Dalmády Petra céloz rosszul szabaddobásból. Miklós szerez labdát. 13. perc: Kotova sem lő most jól, szerencsére. Támadunk, Tóth Ildi jó labdát kap középen, és bedobja! 6-4! Ez de kellett! 12. perc: Megszerezzük a labdát, aztán eladjuk. Hegedűst kiállítják visszaúszáskor, fórban a Szentes. Takács lő, Gundl véd! Szép volt, Dia! Támadásban Dalmády Petra hibázik, lövése kimarad. 11. perc: Dalmády Szandra rontja el a szabaddobást, kimarad ez is. Visszaúszáskor kiszórják... Takács lövését Drávucz blokkolja, brávó! Kövér-Kiss ismétel, kapufa, a kipattanó az övék. 10. perc: Brávik ellen kontrát fújnak. Gémes szerzi vissza a labdát és indítja a megúszó Kövér-Kisst. Szemben van a kapuval és Gundllal, nem hibázik... 6-3... 9. perc: Gémes hozza el a labdát kivételesen. Hengisz szabálytalan a centerrel szemben, büntető... Kövér-Kiss lövi, 5-3... Gémes labdát szerez a szegedi támadás közben. Vége az első negyednek.8. perc: Dalmády Petra egyenlít szabaddobásból! 3-3! Tóth Petrát kiállítják, Kövér-Kiss pedig második gólját lövi, 4-3. Középkezdés után Miklós tűzi rá, véd a hazai kapus ismét... 7. perc: Dalmády Petra lő, Gyöngyössy véd. Támad a Szentes, de elszórják a labdát. Visszaúszáskor Takács szabálytalan, mehet is ki. 6. perc: Dalmády Szandit szórják most ki, Kövér-Kiss Réka belövi, 3-2... Támadásban Dalmády Szandra hagy ki újabb lövést. Tóth Petra labdát szerez! 5. perc: Sajnos elveszítjük a labdát, Miskolczit leli meg a szegedi passz. Tóth Petrát kiszórják és az előnyt ki is használja Takács, 2-2. Godova Gábor hevesen reklamál, sárga lappal jutalmazzák a bírók. Drávucz hagyja ki közben. 4. perc: Szépen járatjuk a labdát, Hegedűs passzol Dalmády Szandinak, aki be is vágja! 1-1! Szentesi támadás, eladják a labdát. Tóth Ildikó megúszik... Gól! Vezetünk, 1-2! Kissé dekoncentráltnak tűnik a hazai gárda, ismét eladják a labdát, Dalmády Szandra indítja a szegedi akciót. 3. perc: Szabaddobáshoz jut a Szentes, Brávik tűzi kapura, mellé. Felúszáskor Dalmády Szandra ellen kontra... Győri lő kapura, és ezt nem tudja védeni Gundl, 1-0. 2. perc: Drávucz szerez labdát. Kontrát fújnak ellene, jöhet a Szentes. 1. perc: Ráúszás... Drávucz elhozza, ahogy már megszokhattuk. Rita lő, Gyöngyössy védi, sarokdobással jöhetünk. Hegedűs próbálkozik, a hazai hálóőr ezt is hárítja. 17.55: Az Universitasnál annyi változás van a keretben a tegnap esti találkozóhoz képest, hogy Gundl Diána az első számú kapus, Bük Zsanett pedig a cseréje. Varga Zitát ma nem nevezte Godova mester. 17.50: Sok szerettel köszöntjük Kedves Olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Szentes - Universitas Szeged női vízilabda bajnoki találkozó.

Korábban írtuk:

"Most már a négyben vagyunk, ez biztos, a négy között kiszámíthatatlan ki milyen helyezést ér el. Ezen a szinten minden csapat képes legyőzni a másikat. Egy nagyon jó ellenféllel fogunk találkozni, aki pihenten száll medencébe, hiszen nekik nem volt mérkőzésük a héten, mivel a hétvégi LEN-kupa negyeddöntő visszavágóra készülnek. Bízunk magunkban, játszunk egy jót, ehhez nyilván kell az ellenfél is. Minden attól függ, hogyan tudunk felpörögni" - nyilatkozta Godova Gábor a szerda esti Eger elleni győztes találkozót követően. Beharangozó írásunk itt olvasható.