Vízilabda: kupaelődöntőre hangolt az Universitas + FOTÓK

2010. november 17., szerda
Szerda este edzőmérkőzésnek is felfogható bajnoki meccset vívott a pénteki BVSC elleni magyarkupa-elődöntő előtt a Taylor&Nash Universitas Szeged ob I-es női vízilabdacsapata az újszegedi sportuszodában. Az ellenfél az utolsó előtti helyen álló Héraklész II. utánpótláscsapat volt. Az Universitas több alapembere a szerda esti bajnokin sem szállt medencébe. Drávucz Rita és Tóth ldikó betegek, őket értelemszerűen nem szándékozta játszatni Godova Gábor vezetőedző, de ugyanígy hiányzott a csapatból Árkosy Lilla is. Valljuk meg az igazat, nem a mai mérkőzés volt az, amelyikre a csapatnak összpontosítania kell, hiszen a Héraklész II. nevet viselő utánpótlás-válogatott legyőzése általában nem szokott gondot okozni a női ob I csapatainak. Most sem volt ez másképp. Tóth Petra, Schneider Zsófia és Lengyel Dominika góljaival gyorsan elhúzott a Szeged 3-0-ra, majd Bálint Rebeka szépítése után a másik Lengyel, Dorottya is betalált (4-1). A második játékrészben Gurisatti Gréta góljával feljöttek a vendégek két gólra, de ezt egy újabb szegedi sorozat követte, Dalmády Szandra megúszás utáni, illetve Lengyel Dominika és Miklós Dóra akciógóljaival. (7-2). Jött a menetrend szerinti szépítés, ezúttal Varga Franciska révén, majd az újabb Universitas-gólszéria: Dominika ötméteresből, Kuczora Imola szabaddobásból talált be, majd a harmadik negyedben ismét Dalmády Szandi ezúttal büntetőből, Miklós megúszásból, majd újra Szandi, újra büntetőből, és máris kilenc volt a különbség (12-3). Ezután a Héraklész II. igen eredményes félperce következett: Kiss Cintia akciógólját Andresz Ivett ötöse követte (12-5). Tóth P. is beköszönt centerből, majd Kiss C. villant ismét (13-6). Schneider sem akart lemaradni a gólgyártásban, gyorsan hintett is kettőt szabaddobásból és ötméteresből, majd Tóth P. ismét, és már tíz volt közte (16-6). Andresz még visszahozta tízen belülre csapatát (16-7), majd jöhetett az utolsó negyed, ahol már nem hajtottak a csapatok csak az első percben, amikor 18 másodperc alatt hullt egy itt is és ott is, előbb Miklós centerből, majd Kiss C. akcióból volt eredményes (17-8). Az i-re a pontot Dalmády Petra tette fel az utolsó percben, beállítva a 18-8-as végeredményt. Győzelmével az Universitas feljött a bajnoki tabella negyedik helyére. Az igazi megmérettetés pénteken következik, amikor 18 óra 30 perckor a Szőnyi úti BVSC-uszodában kezdetét veszi az Universitas Szeged - BVSC párharc a női vízilabda magyar kupa elődöntőjében. A következő bajnoki párharc valódi rangadó lesz, Godova Gábor tanítványai ugyanis az egri medencében igyekeznek nyakon csípni a ZF-Eger csapatát, november 24-én. Hazai medencében pedig három nappal később vív újabb kemény csatát a Szeged, amikor is november 27-én a brit női válogatott látogat el a Tisza-partra.

A női vízilabda ob I 9. fordulójában:

Taylor&Nash Universitas Szeged - Héraklész Utánpótlás Válogatott II. 18-8 (4-1, 5-2, 7-4, 2-1). Szeged, újszegedi sportuszoda, 100 néző. Vezette: Petik, Füzesi. Taylor&Nash Universitas Szeged: Varga - LENGYEL DOMINIKA 3, Lengyel Dorottya 1, DALMÁDY SZ. 3, Dalmády P. 1, SCHNEIDER ZS. 3, TÓTH P. 3. Csere: Gundl (k), MIKLÓS 3, Lengyel A., Bordás, Kuczora 1, Fabó, Farkas. Vezetőedző: Godova Gábor. Héraklész Utánpótlás-válogatott II.: Budai J. - Miló, Mezricky, Gurisatti 1, Gillich, ANDRESZ 2, Fánczi. Csere: KISS C. 3, Bene, Bálint R. 1, Varga F. 1, Gazsovits. Vezetőedző: Uitz Csaba. Gól - emberelőnyből: 3/1, ill. 4/0. Ötméteresből: 4/4, ill. 1/1. Kipontozódott: Farkas (27') ill. Mezriczky (31')

Héraklész Utánpótlás Válogatott I. - British Water Polo 7-17 UVSE-Salamander - Kecskemét Csempevarázs 22-6 Dunaújvárosi Főiskola - DVCSH - Corner Ékszer - Honvéd ELTE POLO 18-5 Hungerit-MetalCom Szentesi VK - ZF Eger november 18. (a kiírás szerint)