Kosárlabda: győzelemmel ünnepelt a bajnok Szedeák + FOTÓK + HANG

2010. május 29., szombat
Megőrizte hazai veretlenségét a férfi kosárlabda NB I/B-ben a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák. Az aranyérmes gárda az utolsó fordulóban a Kanizsa KK-t múlta felül az újszegedi sportcsarnokban. A szegedi együttes már az utolsó előtti fordulóban Bonyhádon aratott győzelmével megszerezte az aranyérmet, s ezzel kivívta a feljutást. A Kanizsa elleni meccsnek így is volt azonban tétje Gémes Leventéék számára: a csapat mindenképpen szerette volna megőrizni hibátlan teljesítményét hazai környezetben, illetve vissza akart vágni Kovács Nándor alakulatának a Nagykanizsán elszenvedett súlyos vereségért. A hazai vezetők megadták a módját a jelenkori hősök köszöntésének: a bajnokcsapat a régi szegedi játékosok (Blazovich László, Kiss Zoltán, Kecskeméti Ferenc, Láng Imre, Kertész József, Wirth István, Jakab Zsolt, Mészáros Zoltán, Jáhni István, Pávlicz Gábor) és a Szedeák legkisebb korosztálya között vonult be a pályára. Nyilas István vezetésével magához is ragadta a kezdeményezést a Szedeák, a csapatkapitány 13 pontjának köszönhetően szinte végig előnyben volt az első negyedben. Fejfájását okozott, hogy Gémes Levente már a 9. percben begyűjtötte harmadik személyi hibáját, így vele spórolni kellett a továbbiakban. 18-12-re, majd 22-16-ra ment el a Szeged, a vendégek azonban nem feltartott kézzel léptek pályára, s a második felvonás elején 22-22-nél utolérték ellenfelüket. Ezt követően azonban állva hagyta a látogatókat a Szeged: a csereként beállt Kovács Dávid nem tudott hibázni, száz százalékkal 13 pontot szórt néhány pillanat alatt, s (Molnár Miklós további egy sikeres büntetőjével) máris 36-22 állt az eredményjelzőn. A kőkemény Tisza-parti védekezést képtelenek voltak feltörni Hoffmannék, öt-hat percen keresztül dobóhelyzetbe is alig kerültek. Egy gyors triplaváltás (Sági Péter ott, Nyilas István itt) és egy újabb Kovács-kosár után 43-27-tel vonultak a csapatok az öltözőbe. Ha Bonifert Domonkos tanítványai úgy érezték, kezükben a győzelem, tévedniük kellett. Az addigiakhoz képest egészen más szemléletű Kanizsát láttunk a harmadik játékrész elején. A vendégek szigorítottak védekezésükön, ezúttal a Szedeák nem talált a gyűrűbe több mint öt percig. Koma Dániel, Hoffmann Balázs és Chris Rodgers találataival a 26-27. percben kétszer is egy pontra zárkózott Zala megyei csapat (46-45, 48-47). A vezetést azonban nem tudták átvenni, hiszen Tanács Attila megrázta magát (egy hármast, aztán két duplát jegyzett). A 33. percre Molnár Miklós trojkája, majd a visszaállt Gémes dupla plusz jó büntetője újra tíz pontra (60-50), illetve tíz fölé (63-50) nőtt a különbség, aztán villant Simándi Árpád, szerzett néhány parádés kosarat, így lassan megadta magát a Kanizsa KK. A találkozó végén Bonifert mester ismét lehetőséget adott az ifjaknak, s miközben ők is szebbnél szebb megoldásokkal vétették magukat észre, a közönség felállva, vastapssal ünnepelte a bajnokcsapatot. A Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák 80-65-re nyerte meg az összecsapást, s 2003 után szerepelhet újra a honi férfi kosárlabda élvonalában. A gárda tagjai, a klub vezetői és támogatói az aranyérmet a Szedeák törzshelyén, a Kiskakas Vendéglőben ünnepelték tovább.

A férfi kosárlabda NB I/B rájátszásának 8. fordulójában:

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák – Kanizsa KK DKG-EAST 80-65 (22-28, 21-9, 11-20, 26-18). Újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Márton, Szabó, Téczely. Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák: VIDA, MOLNÁR M. 6/3, NYILAS 16/6, TANÁCS 20/6, GÉMES 12. Csere: KOVÁCS D. 15, SIMÁNDI 8, MÉSZÁROS, KOMÁROMI 2, SZABAD, SZÉLL, KARDOS 1. Vezetőedző: BONIFERT DOMONKOS. Szakmai tanácsadó: FODOR PÉTER. Kanizsa KK: Sági 10/6, Vertetics 5/3, RODGERS 22/3, Hoffmann 4, KOMA 13. Csere: Beck 4, Mihalics 4, Filipovic 3, Kovács M., Lovas. Vezetőedző: Kovács Nándor. Bonifert Domonkos, a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák vezetőedzője: „Minden elismerésem játékosaimé, hogy komolyan vették ezt a számunkra tulajdonképpen már tét nélküli mérkőzést. Köszönöm mindenkinek, aki segített abban, hogy elérjük ezt a fantasztikus sikert!” Kovács Nándor, a Kanizsa KK DKG-EAST vezetőedzője: „Gratulálok a Szeged bajnoki címéhez! Mi szerettük volna ma megmutatni a tudásunkat, ez a harmadik negyedben sikerült is.”
Hallgassa meg a Nyilas István csapatkapitánnyal készített hanganyagot!A 8. forduló eredményei: Jászberényi KSE – Bonyhádi KSE 100-98 Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák – Kanizsa KK 80-65 EnterNet Vásárhelyi KS – Veszprémi Egyetem 94-100 EKF Hész Eger – SMAFC-NYME 72-74

Online tudósítás

Beharangozó írásunkat a Szedeák utolsó NB I/B-s csatájáról itt olvashatja. Pénteken játszották: Jászberényi KSE - Bonyhádi KSE 100-98 Ezzel eldőlt, hogy a Bonyhád szerezte meg az ezüstérmet a Szeged mögött, míg a Jászberény a dobogó harmadik fokára állhat. A jászságiaknak 5 ponttal kellett volna győzniük ahhoz, hogy megelőzzék riválisukat. Drahosék még 23-mal vezettek az utolsó negyed előtt, amit azonban 40-19-re veszítettek el (hazai pályán), így bizony inkább szomorkodhattak a csata végén... 17.55: A Szedeák bevonulásához a klub legifjabbjai és legnagyobb öregjei állnak sorfalat, ezzel köszöntve a múlt héten Bonyhádon NB I/B-s bajnoki címet nyerő gárdát. I. negyed 2. perc: 2-2 4. perc: 4-4 5. perc: 11-8 6. perc: 14-12 8. perc: 18-12 10. perc: 22-18 I. negyed: SZTE-Szedeák - Kanizsa 22-18 Fej-fej mellett a két csapat, egyértelműen látszik, hogy a már bajnok Szedeák kézben tartja a meccset, de egyelőre a Kanizsa nem hagyja, hogy sok ponttal elhúzzanak a hazaiak. Pedig igyekeznek a fiúk rendesen, Nyilas István egymaga 13 pontot szórt eddig... II. negyed 2. perc: 25-22 3. perc: 28-22 5. perc: 32-22 A második negyedben pályára lépő Kovács Dávid már 9 pontnál tart! A Szedeák szárnyalása miatt a Kanizsa másodszor kér időt... 7. perc: 36-24 8. perc: 36-27 Behullott egy kanizsai tripla, Bonifert Domonkos gyorsan időt is kér, mert tízen belül az ellenfél... 10. perc: 43-27 II. negyed: SZTE-Szedeák - Kanizsa 43-27 A negyed elején két gyors kosárral egyenlített a Kanizsa, de ezután a Szedeák kemény védekezése megtorpanásra kényszerítette a vendégeket, 5 percen át képtelenek voltak pontot szerezni, el is húztunk 36-22-re. A pályára lépő Kovács Dávid fantasztikus negyedet produkálva vitte előre csapatát, összesen 15 pontot dobott. A Kanizsa még egy triplával tízen belülre tudott kerülni, de a Szedeák időkérése után sikerült ismét megnyugtató előnyre szert tenni. Egyelőre nagyon úgy tűnik, hogy sikerül visszavágni a legutóbb elszenvedett 24 pontos kanizsai vereségért... A félidőben: SZTE-Szedeák - Kanizsa 43-27 III. negyed 2. perc: 43-31 4. perc: 43-35 6. perc: 43-41 Állva hagyja a Szedeákot a Kanizsa: szünet óta nem dobott kosarat a hazai gárda, míg az ellenfél 14-et zsinórban és feljött két pontra... 7. perc: 46-45 8. perc: 50-47 10. perc: 54-47 III. negyed: SZTE-Szedeák - Kanizsa 54-47 A harmadik negyedben eléggé indiszponált Szedeákot láthattunk. A Kanizsa nem adta fel és kitartásának meg is lett az eredménye, nem egyszer már csak egy pont volt a két gárda között. A hazaiaknál ebben a negyedben csak Tanács és Gémes talált be... A mérkőzés állása: SZTE-Szedeák - Kanizsa 54-47 IV. negyed 2. perc: 57-50 4. perc: 63-50 5. perc: 65-50 Összekapták magukat a srácok, meg is lógtunk 15 ponttal, így aztán most kanizsai időkérés... 6. perc: 69-53 Tapsol a csarnok... 8. perc: 73-60 9. perc: 77-60 Felállva tapsol, ünnepel mindenki... 10. perc: 80-65 IV. negyed: SZTE-Szedeák - Kanizsa 80-65 A mérkőzés végeredménye: SZTE-Szedeák - Kanizsa 80-65