Közélet

Emmi: több jut a szociális és gyermekvédelmi területre a jövő évi költségvetésben

Emmi: több jut a szociális és gyermekvédelmi területre a jövő évi költségvetésben

2017. augusztus 24., csütörtök
Emmi: több jut a szociális és gyermekvédelmi területre a jövő évi költségvetésben

Több jut a szociális és gyermekvédelmi területre a jövő évi költségvetésben - hangsúlyozta az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében.

A tárca azokra a sajtóhírekre reagált, amelyek szerint a Tour de Hongrie kerékpárversenyre költöttek 90 millió forintot a szociális és gyermekvédelmi ágazat dolgozóinak bérpótlékából. Július 5-én a Jobbik, az MSZP és a Párbeszéd is kifogásolta, hogy egy kormányhatározat szerint a tavalyi költségvetésben bennragadt 90 milliót elveszik a szociális területtől, és a versenysport támogatására csoportosítják át. Az mno.hu portál közérdekűadat-igénylésére az Emmi azt válaszolta, hogy a Tour de Hongrie "évenkénti megrendezése és hosszú távú fejlődése biztosítása érdekében" csoportosították át az összeget. A tárca közleményében nyomatékosították, hogy ez semmilyen pénzelvonást nem jelent a szociális területtől vagy a szociális dolgozóktól, sőt a kormány 9 milliárdos többletforrást biztosít a szociális ágazat dolgozóinak bérrendezésére. Azt írták, hogy a sajtóban megjelent hírekkel ellentétben nem vontak el a szociális terület költségvetéséből, csupán az Emmi költségvetésén belül történt 90 millió forintos átcsoportosítás. A kormány a szociális ágazatban a magasabb iskolai végzettségűeknek és a régebben pályán lévőknek 9 milliárd forintos forrásból biztosítja a béremelést. A szociális ágazati összevont pótlék emelése majdnem 15 ezer embert érint, és átlagosan bruttó 35 ezer forintos béremelést eredményez - közölték. Úgy fogalmaztak: a kabinet kiemelt célja, hogy ne csak erkölcsileg, de anyagilag is támogassa az ágazatban dolgozókat, és ehhez a szükséges költségvetési forrásokat biztosította és a jövőben is biztosítani fogja. Azt írták, hogy 2013-hoz képest 2018-ra 62 százalékkal, a következő két évben mintegy harmadával növekszik az átlagbér a szociális ágazatban. Összességében a 2013-as 140 ezerről 2018-ra 230 ezer forintra emelkedik az ágazati átlagbér - olvasható a közleményben.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.