Helikopterrel fogtak szíriai határsértőket


A Készenléti Rendőrség Különleges Szolgálatok Igazgatósága Légirendészeti Parancsnokságának munkatársai a Szegedi Határrendészeti Kirendeltség járőreivel együttműködve teljesítettek szolgálati feladatokat Csongrád megye déli határszakaszának légterében 2013. január 14-én a reggeli órákban.
Az egyenruhások nem sokkal hét óra után nyolc felnőttből és egy gyerekből álló csoportra figyeltek fel Röszke külterületén. Igazoltatásuk során a szíriai állampolgárok sem személyazonosságukat, sem az ország területén való jogszerű tartózkodásukat nem tudták igazolni, ezért előállították őket a Szegedi Határrendészeti Kirendeltségre. Egy órával később három szíriai férfi és egy nő került rendőrkézre, akik a Röszke melletti erdőben próbáltak elbújni a magasból figyelő szemek elől. Valamennyi határsértő ellen idegenrendészeti eljárás indult.