SZEGEDma.hu Magyar Kupa: a favoritok nyerték a negyeddöntőket + FOTÓK

2013. június 5., szerda
deszk_tiszasziget07_gs

A Mórahalom tizenegyespárbajban ment tovább Sándorfalván, a Csanádpalota simán győzött Bordányban, a Volánnak egy találat is elég volt.

A SZEGEDma.hu CSMMK negyeddöntőiben (ÉLŐ):

Sándorfalva SK – Mórahalom VSE 3-3 (2-2). Tizenegyesekkel: 2-4.

Gól: Vasas G. (11-esből), Hatvani Z., Varga R., illetve J. Ngalle, Udvari Sz., Magyar Gy.

Bordány SK – Csanádpalota FC 0-3 (0-2).

Gól: D-S. Piue (2), V-L. Gabor

Deszk SC – Tiszasziget SE 0-1 (0-1).

Gól: Drágity D.

Szegedi VSE – Tisza Volán SC Szeged 0-1 (0-0).

Gól: Szabó A.

Tekintse meg a Deszk SC – Tiszasziget SE mérkőzésen készült fotóinkat!

Szemezgessen a Szegedi VSE – Tisza Volán SC mérkőzésről készült galériánkból!

19.15: Vége a bordányi ütközetnek, a címvédő Csanádpalota FC 3-0-s sikerrel masírozott be az elődöntőbe, ahol pénteken 17 órai kezdettel a Tisza Volán SC Szegedet fogadja.19.00 Már csak Bordányban folyik a játék, ahol magabiztos teljesítménnyel 3-0-ra vezet a Csanádpalota. 18.55: Befejeződött a büntetőpárbaj Sándorfalván, mely a vendég Mórahalom sikerét hozta, miután a pályaválasztó gárda két tizenegyest is elhibázott. Az ötödik sorozatra már nem is került sor. Mindez azt jelenti, hogy az egyik elődöntőben a Tiszasziget SE a Mórahalom VSE-t látja majd vendégül.18.48: Vége a második negyeddöntőnek is, 1-0-ra nyert Deszken a Tiszasziget, így a megye II-es alakulat folytathatja az érmekért.18.47: BÜNTETŐK!!! Óriási izgalmak Sándorfalván, a hazaiak bravúros 3-3-at értek el a Mórahalom ellen, tizenegyesrúgások következnek ott. 18.46: GÓÓÓL!!! Bordányban újabb gólt szerzett a vendég Csanádpalota, ezúttal is Dan-Stefan Piue köszönt be. Deszken pedig kinyíltak a hazaiak, Szalma Ádám húzta meg a bal szárnyon, aztán célba vette a rövidet, ám nem tudott túljárni a portás eszén a szigetiek támadója. 18.42: Vége az első negyeddöntőnek, 1-0-ra verte a Szegedi VSE-t a Tisza Volán SC Szeged, így ott van a legjobb négyben.18.40: Roppant taktikus a Tiszasziget, nem adnak lehetőséget, teret a deszkieknek. Ennek ellenére az ötösön óriási ziccerbe került egy hazai támadó, de fölé lőtt. 18.35: Tömény izgalom Sándorfalván, tíz perccel a vége előtt 3-3-ra állnak a felek. A Mórahalom komoly erőfeszítéseket tesz a győztes gólért, ugyanakkor a hazai kontrákban is van spiritusz. 18.34: Egyre több munkája van a tiszaszigeti kapusnak, Reguli Máténak több átlövést is hatástalanítania kellett, a Deszk teljesen beszorította ellenfelét. A SZVSE-pályán a gól megnyugtatta a Volánt, most már inkább ők támadnak a hajrában. Élőben ITT!18.27: GÓÓÓL!!! Újabb fordulat Sándorfalván, a 67. percben egy mintaszerű kontratámadás végén egyenlítettek a hazaiak Varga Richárd révén a Mórahalom ellen, így jelenleg 3-3-ra állunk szűk húsz minutummal a lefújás előtt. Lehet, hogy ott lesz majd büntetőpárbaj? Bordányban pedig most kezdődik a második félidő, a Csanádpalota esélyeshez méltóan 2-0-ra vezet, s fél lábbal a legjobb négy között. 18.26: Maradva Deszken: cserékkel telik az idő a második félidő közepén, mindkét csapat frissít, a Tiszasziget taktikus védekezéssel uralja a mezőnyt. A SZVSE-pályán Kiss Balázs és Hegyesi Zsolt vezérletével indított rohamokat az egyenlítésért a hazai tizenegy. Élőben ITT!18.20: Egy remek deszki próbálkozás nem sokkal száll a tiszaszigeti kapu fölé, meddő mezőnyfölényben továbbra is a lelkes megye III-as alakulat, de 1-0-ra a megye II-es vendégeknél az előny. 18.16: GÓÓÓL!!! Immáron a szegedi szuperderbin is megtört a jég, ott is láthattunk gólt. Az esélyesebb Tisza Volán a 63. percben jutott vezetéshez, egy szöglet után hibáztak a vasutasok védői, Szabó Attila közelről sodorta a hálóba a bogyót. Élőben ITT!18.15: GÓÓÓL!!! 0-2-ről fordítva 3-2-re vezet immár a Mórahalom Sándorfalván. Egy rosszul elvégzett kirúgásra csapott le a rutinos Magyar György, s azonnal visszaemelt a hálóba. Ezzel a szemfüles találattal Csák Zoltán gárdája közel került az elődöntőhöz. 18.10: Óriási harc dúl minden egyes labdáért Deszken, a hátrányban harcoló hazaiak némi mezőnyfölénybe kerültek, de komolyabb helyzetet nem tudnak kidolgozni, kulturált és taktikus focival őrizgeti előnyét a Tiszasziget. 18.06: A SZVSE vendégeként egyre sürgősebb a Tisza Volánnak, mely el akarja kerülni a tizenegyeslutrit. Rácz Dezső fejese és Szilágyi Norbert ágyúzása tévesztett célt, gólt még mindig nem láttunk. Élőben ITT!18.02: GÓÓÓL!!! Bordányban még az első félidőt tapossuk a csúszás miatt, Viorel-Liviu Gabor találatával a 30. percben megduplázta előnyét a Csanádpalota. A másik három helyszínen a második felvonás első perceiben járunk. II. félidő:18.00: Három pályán is indul a második játékrész, míg Bordányban most zárul a megcsúszott kezdés miatt. Emlékeztetőül: hosszabbítás nincs, tehát ahol döntetlen eredmény születik, ott azonnal büntetőpárbajt láthat a publikum. 17.45: Sándorfalván nem változott a játék képe, a Mórahalom nagy erőket mozgósít a harmadik gól megszerzéséért, folyamatosan támad, a szervezetten védekező Sándorfalva azonban állja a sarat. 2-2-vel vonulnak öltözőben a csapatok, Deszken 0-1-gyel, a SZVSE-pályán 0-0-lal. 17.42: A félidők végéhez közeledve elmondható, hogy már csak a SZVSE - Tisza Volán találkozón nem született gól. Ahogy várható volt, a küzdelem minden pályán óriási, még egyik meccs sem dőlt el. 17.40: GÓÓÓL!!! Az első félidő közepén Dan-Stefan Piue bólintásával megszerezte a vezetést Bordányban a címvédő Csanádpalota, itt kis késéssel kezdődött a derbi. Közben két kihagyhatatlan helyzet maradt ki Deszken. Előbb hazai részről Szalma Zoltán az üres kapura ívelhetett, de túl sokáig várt ki, egy visszafutó mezőnyjátékos a gólvonalról menteni tudott. Ezután a másik oldalon 6 méterről Illés Tibor fejelt, jól helyezte, de nem adott bele elég erőt, vetődve hárított a deszkiek kapusa. 17.38: Nyomasztó fölénybe került közben az esélyesebb Tisza Volán a vasutasok vendégeként, olvasható online közvetítésünkben. Dargó Balázs 22 méteres lökete kerülte el nemrég a kaput. Gól azonban továbbra sincs, és kupameccsről lévén szó: még teljesen nyílt az ütközet. Élőben ITT!17.35: Parázslik a csata Deszken. Mindkét oldal játékosai sorra kapják a sárga kártyákat. Drágity Dusán újabb pazar szabadrúgását jegyezhettük föl, jó 30 méterről szúrta rá, kiöklözte a megye III-es együttes portása. 17.33: Sándorfalván a kétgólos hátrányból talpra állt Mórahalom meddő mezőnyfölénybe került, beszorította ellenfelét. Újabb találat nem esett, maradt a 2-2. Eközben a SZVSE-kaput lövöldözi körbe a Tisza Volán, eredménytelenül, 0-0 ott. Élőben ITT!17.31: Szalma Zoltán egyenlíthetett volna Deszken, lecsúszott fejese azonban elkerülte a szigeti ketrecet. 17.27: A szegedi rangadón Grünvald Attila révén veszélyeztetett a Volán, hatalmasat védett a vasutasok hálóőre, Szabó Gergő. Élőben ITT!17.26: Bordányban a félidő közepén még nem láttak gólt a nézők, a hazaiak jól tartják magukat a címvédő Csanádpalota ellen. Mindeközben Deszken a Tiszasziget higgadt, taktikus, labdajáratós játékkal őrzi előnyét. 17.25: GÓÓÓL!!! Potyognak a találatok Sándorfalván, miközben a többi pályára összpontosítottunk. A 11. percben egy beadásra Hatvani Zoltán érkezett, s a mórahalmiak hálójába küldte a labdát. Ezt követően az ebben az évadban az NB III-ban szerepelt látogatók magukhoz tértek, a 15. percben Ngalle 20 méteres lövésével előbb szépítettek, majd a 19. percben jött az egyenlítés is, egy pontos szögletet követően Udvari Szabolcs bólintott Vasas kapujába; 2-2. 17.21: Immár a SZVSE is veszélyeztette a Volán ketrecét, Kiss Balázs löketét védte Dongó Dénes. Élőben ITT!17.20: Deszken egyértelműen az előnyben lévő Tiszasziget akarata érvényesül, a bal szélen Szalma Ádám jelent rengeteg veszélyt. A vendéglátó együttes a bekapott gól után nem tud egyelőre visszatalálni az első percek agresszív, kombinatív futballjához. 17.16: Folyamatos Volán-támadások a SZVSE ellen, masszív védekezéssel rukkolnak elő a hazaiak, a favorit még nem tudta feltörni a reteszt. 17.12: GÓÓÓL!!! Deszken is zörgött a háló! A Tiszasziget érte el a találatot, Drágity Dusán harcolt ki szabadrúgást, amit 24 méterről küldhetett kapura. Pompás lövése a lécről a gólvonal mögé vágódott, onnan a hálóba, csodaszép góllal vezetnek a megye II-esek. 17.10: GÓÓÓL!!! Az első gól Sándorfalván született, ahol az 5. percben egy ellenakció végén tizenegyeshez jutottak a hazaiak, amit a kapus, Vasas Gábor értékesített biztos lábbal. Meglepetés készülőben? 17.08: Deszken a klubszínekben mindkét gárda, a hazaiak igen vehemens rohamokkal szorították be a megye II-es Tiszaszigetet. A megye III-as legénység tartja magát előzetes fogadalmához, bravúrra készül, elődöntőt akar vívni a kupában. 17.05: A szegedi derbin egyelőre a Volán játszik mezőnyfölényben, de komolyabb helyzetig nem jutott. Gólt még nem láttunk sehol. 17.00: A SZVSE-pályán megkezdődött a derbi, a többi helyszínen is pillanatokon belül útjára indul a labda. Deszken szépszámú közönség gyűjt össze. 16.50: Köszöntjük Önöket a SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupa negyeddöntőiről, hamarosan kezdődnek az összecsapások, melyek legfontosabb történéseit körkapcsolásszerűen foglaljuk össze jelen cikkünkben!

A találkozók elé:

Kerül-e új név a SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupa trófeájára? Elbír-e a a Volán a lelkes vasutasokkal a szegedi derbin? Megőrzi-e esélyét a címvédésre a Csanádpalota? Túllép-e az NB III-as búcsú csalódottságán a Mórahalom? Melyik alacsonyabb osztályú meglepetéscsapat küzdhet éremért, a Deszk vagy a Tiszasziget? Ezek a szerdai negyeddöntők legfontosabb kérdései. Miközben online közvetítést adunk a Szegedi VSE - Tisza Volán SC Szeged helyi rangadóról, a további három összecsapást is élő eredménykövetés formájában kísérjük figyelemmel, folyamatosan frissülő cikkünkben minden jelentősebb történésről beszámolunk. Tartsanak velünk 17 órától!!!

Negyeddöntő (június 5., 17.00):

Sándorfalva SK – Mórahalom VSE Bordány SK – Csanádpalota FC Deszk SC – Tiszasziget SE Szegedi VSE – Tisza Volán SC Szeged A mérkőzéseken hosszabbítás nincs, döntetlen esetén azonnal büntetőrúgásokra kerül sor. A 2013/14-es magyar kupa országos főtáblájára az NB II-es Szeged 2011 mellett Csongrád megye jelen állás szerint két gárdát delegálhat, azaz a finalisták lesznek a befutók. Az MLSZ Csongrád Megyei Területi Igazgatósága a győztesnek 80 ezer, a másodiknak 60 ezer, a harmadiknak 40 ezer, a negyediknek 20 ezer forint jutalmat ajánlott fel, az első helyezett elnyeri a SZEGEDma.hu díszes vándorserlegét is.