Vízilabda: idén sem lesz bajnok az A-Híd Szeged

2013. május 8., szerda
a_hid_szeged_mj-00702

Szinte végig vezettek a hazai pályát mindvégig élvező szolnokiak a bajnoki elődöntő második meccsén, s újabb győzelmükkel bejutottak a fináléba.

A párharcban meglepetésszerű vasárnapi szegedi győzelmükkel előnybe került szolnokiak kezdték jobban a találkozót,

Nyéki Balázs

révén. Ugyan a vendégek új-zélandi centere,

Joseph Kayes

egalizálni tudott, ám Nyéki ismételni tudott. A mieink támadásbefejezésébe több hiba is csúszott a negyed hátralévő részében, így ismét egyenlíteni nem sikerült (2-1). A folytatásban is maradt a pontatlan játék, ráadásul úgy tűnt, a hazaiak válogatott kapusa,

Decker Attila

átmentette hétvégi formáját erre a találkozóra is, emberelőnyben sem sikerült gólt lőni neki.

Török Béla

értékesített büntetője nyomán egyszeriben egyenlített a Szeged a szünet előtt (4-4). Fordulás után hamar visszavette a vezetést a szolnoki csapat büntetőből, Aleksic második gólját jegyezhette. Nyéki és

Kiss Csaba

páros kiállítása után az 5 az 5 elleni játékból nem született gól, ám

Juhász Zsolt

kiküldését követően, már a fór lejárta után

Hosnyánszky Norbert

tudta ismét kétgólosra növelni a hazaiak előnyét (6-4). Ám ez sem szegte a kedvét a mieinknek, akik egy perc alatt egyenlítettek: előbb Szivós zárkóztatott, majd egy hazai kapufát követően a remeklő szolnoki kapus szegedi bátyja,

Decker Ádám

nullázta a különbséget immár harmadszor (6-6). Sőt! Egy labdaszerzést követően az elnyűhetetlen

Varga Péter

először a mérkőzésen a szegedieket juttatta vezetéshez centerből kiválóan behúőzott labdájával (6-7). A hazaiak azonban - bámulatosan hamar - ötmétereshez jutottak, s Aleksic ezúttal is biztoskezű ítélet-végrehajtónak bizonyult, majd a triplázó Nyéki vitt újabb fordulatot a mérkőzésbe (8-7). Rosszul kezdődött a zárónegyed

Vincze Balázs

alakulatának: bár Török ismét elhozta a labdát, kontra után Pásztor újfent kétgólosra növelte a hazaiak előnyét. A szegediek mestere rövidesen időt kért egy kimaradt hazai lehetőséget követően, ám Younger lövéséből nem lett gól, ugyanakkor a másik oldalon Nyéki negyedszer is betalált (10-7), mint utóbb kiderült, eldöntve a találkozót, s a döntőbe jutás kérdését. S ha ekkor, több mint négy perccel a vége előtt ez a kijelentés elhamarkodottnak tűnt volna: Szivós emberelőnyt harcolt ki, majd lövését védte a "kis Decker", ezt követően pedig a válogatott gólgyáros ellen brutalitás miatt büntetőt, illetve négyperces, cserével végleges kiállítást ítéltek - azaz gyakorlatilag emberhátrányban kellett befejeznie a találkozót a mieinknek. Aleksic ezt az ötöst sem hibázta el, majd több kimaradt lövés és Decker-védések után Kayes szépített 11-8-ra három perccel a vége előtt, megszakítva a hazaiak 5-0-s szériáját. A hátralévő időben már nem született több gól, így az elődöntő második meccsét is nyerve a Szolnok jutott a bajnoki fináléba 2013-ban, ahol az Eger lesz az ellenfele. A Szegednek marad a bronzmeccs a Vasassal.