Vízilabda: meglepetésre előnyben a Szolnok az elődöntőben + FOTÓK

2013. május 5., vasárnap
a_hid_beton_szolnok_mj 01102

Paprikás, feszült hangulatú, sportszerűtlenségektől és kétes játékvezetői ítéletektől sem mentes találkozón vesztette el hazai veretlenségét az A-Híd Szeged - a legrosszabbkor.

Igazi matinénak indult a Szolnok elleni bajnoki elődöntő első meccse, s ehhez minden meg is volt: napsütéses, nyitott uszodás pólócsata, sok szurkoló, egy nívós ellenfél saját szurkolókkal, s szegedi vezetés. A félezer hazai szurkoló gyors gólváltást láthatott az alapszakaszgyőztes hazai gárda és az alapetapot negyedikként záró vendégcsapat összecsapásának elején. Utána viszont a hazaiak elhúztak a riválistól, és a háromszoros olimpiai bajnok center,

Molnár Tamás

révén 3-1-es vezetésre tettek szert. A nyitónegyed végére fordult a kocka,

Pásztor

Gocic

révén az első szünetet már 4-3-as szolnoki előnynél kezdték a felek. A második nyolc percben folytatódott a rémálom: a játékrészt vendégek kezdték - és folytatták is - jobban, olyannyira, hogy 5-3, 6-4, majd 7-5 volt a javukra. A negyed végén igazán paprikássá vált a hangulat a két csapat között, a sportszerűség határait is túllépő

Hosnyánszky Norbert Varga Péter

elleni ütése maradt megtorlatlan a gyenge síppal fújó játékvezetői páros részéről, majd

Juhász Zsoltot

Kovács Olivért

küldték ki cserével végleg a bírók, miközben Somogyi Balázs is kipontozódott. A játékvezetés színvonala ezen túl sem ütötte meg a magyar bajnokság élvonalának nívóját, ráadásul szinte minden kétes szituációban a vendégeket támogatták a sporttársak. A harmadik negyedben ugyan megint feljöttek a házigazdák, Molnár Papesz 6-7-re módosított, ám egy újabb elpuskázott szegedi ötméterest követően a szolnokiak visszaállították a kétgólos különbséget (6-8). A befejező játékrész szegedi szempontból a lehető legrosszabbul indult: a szolnokiak centere,

Kis Gábor

akciógóllal 9-6-ra, majd a délszláv légiós, a triplázó

Aleksic

10-6-ra módosította az állást. Az ugyancsak triplázó új-zélandi center,

Joseph Kayes

részéről esett az utolsó gól a meccsen, amellyel 9-11-re módosult az eredmény. A Szolnok összességében biztosan győzött 11-9-re, és előnyösebb helyzetből várhatja a szerdai, második mérkőzést immár a Tisza-ligeti uszodában.

Férfi vízilabda OB I elődöntő 1. mérkőzés:

A-Híd Szeged VE - Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 9-11 (3-4, 2-3, 1-1, 3-3)

Szeged, újszegedi sportuszoda, 500 néző. Vezette: ifj. Juhász Gy., Székely B.

BAKSA - Kiss Cs. 1, Hegedüs, Kunac 1, KAYES 3, Török, SZIVÓS 2.

Varga P., MOLNÁR T. 2, Juhász Zs., Younger, Somogyi.

Vincze Balázs.

Szolnok:

DECKER A. - Hosnyánszky 1, GOCIC 2, ALEKSIC 3, Negrean 1, Nyéki, Kis G. 1.

Kovács O., Vörös, Hangay, Marnitz G. 1, PÁSZTOR 2, Georgescu.

3/1, ill. 1/1.

Vincze Balázs (25'), ill. Kovács István (27').

Somogyi (16').

Kiállítás cserével végleg:

Juhász (16'), ill. Kovács O. (16').

VÉGE: 9-11 (3-4, 2-3, 1-1, 3-3)32' Younger lövését Decker és a kapufa védi. Kibekkeljük a rohamot. Újabb felsőléces lövés... Marnitz és Aleksic még elszórakoznak a végén, kapufa. Itt a vége, nyert a Szolnok, ez aztán kellemetlen meglepetés... Folytatás szerda este Szolnokon. 31' Lejár az ideje a Szolnoknak, időt kér Vincze Balázs. Decker élete meccsét védi... 30' Gocic kiáll, Szivós beveri, 8-11. Jó védekezés után Kayes úszik meg, 9-11! 29' Papesz szerez labdát. Decker kiúszik a kapuból, ő is megszerzi. Negrean centerből szinte belábtempózik a bejátszott labdával a sarokba, 7-11. 28' Aleksic forgatja a tőrt, 6-10, eldőlt a meccs. Reméljük a párharc még nem. Időkérés. Kayes centerből bever egy előnyt, 7-10. Sebtapasz a világfájdalmon. Papesz védekezik, Aleksic elvégzi a szabaddobást ötméteren belülről kapura lőve, véd Baksa. A sporiknak nem tűnt fel a szabálytalan szabaddobás... 27' Baksa remekül véd, de marad a Szolnoknál a labda. Baksa indítaná Kayest, de elképesztően rosszul pattan a labda a vízen. Hihetetlen... 26' Játékvezetői labda a miénk. Szivóst állítják ki a támadásunkat félbeszakító ítéletnél. Kis Gábor kihasználja, 6-9. Zúg a mocskos csalók a B-középtől... Marnitz kiállítása, Kiss csaba kihagyja... nem elég a botrányos bíráskodás, a botrányos ellenfél, a mi játékunk is egyre gyatrább... 25' A hazai B-középre nem lehet panasz, szünet nélkül szurkolnak! Ráúszás.... Török elhozza! Leszedik a bejátszást a szolnoki védők. Már labdát szerzünk, amikor a játékvezetők visszaadják a labdát. Vincze Balázs reklamál, sárga lap. III. negyed: 6-8 (3-4, 2-3, 1-1)24' Marnitz szerez labdát, esélyünk sincs gólt lőni a negyed végén. Hegedüst kiszórják. lemegy az óra, fórban kezdik a végjátékot a vendégek. 23' Aleksic harcol ki ötöst, aztán be is lövi, 6-8. Megint kontra ellenünk. Kompenzálnak, ismét kontra, de most a mieink javára. 22' Jó a szegedi védekezés. A játékvezetők nem fújnak semmit a kőkemény szolnokiak ellen? 21' Aleksic is felsőlécet lő, Török Béla blokkol aztán! Hosszú szegedi roham, de eredmény nélkül. 20' Papesz hatalmasat lő messziről, kacsázik a labda, ezen már nem vigyorog a szolnoki kapus. 6-7! baksa véd, de kiviszi a labdát, korner. Kiállítás a Szegednél, szolnoki időkérés. 19' Papesz enyhe íves lövése a felsőlécen pattan, Decker kapus kineveti. Pásztor emelkedik centerben, Baksa véd! 18' Kontrát fújnak ellenünk. Papesz sapka nélkül védekezik. Aleksic felsőlécet lő. 17' Török elhozza! Hosnyánszkyra újabb ötös, Kayes harcolja ki. Szivós lő, Decker kivédi... Kunac pattint, kapufa. Nagyszünet: 5-7 (3-4, 2-3)16' Gocic áll ki, szegedi fór, Somogyi lelövi a kapufához, de véd Decker Attila. Hosnyánszky jókora ütést mér Vargára. Juhász és Hosnyánszky kap párost. Kihagyjuk ezt az akciót is. Somogyit még kiszórják, Baksa véd. Juhász és Kovács Olivér cserével végleg kiszállhat kisebb bunyó után. 15' Kunac úszik meg a rosszkézoldalon, centerbe ad, Hege felsőlécre pöccint. A másik oldalon is felső kapufa, de ez is a Szolnoké. Pásztor belövi, 5-7. 14' Baksa véd remek reflexszel, aztán sapkavadászat Marnitznak. Az ő lövését védi Baksa! 13' Kovács löketét védi Baksa. Kayest megfojtják centerben, a sporik nem fújnak... 12' Hege lő fórban középről, véd Decker Attila. Aztán a korner után Kayes beveri! 5-6! De kellett! Aztán jó védekezés, lehet egyenlíteni! 11' A másik oldalon mi is hibázunk, majd kiállítják Somogyit. Hosnyánszky átlő mindenen, 4-6. Elképesztően lelkesen játszik a Szolnok. 10' Újabb ötös, Hosnyánszky ellen, Szivós belövi, hiába szurkolnak a szolnoki drukkerek ellen, 4-5. Belefújnak Kis Gergő góljába. 9' Török Béla elhozza a labdát, de kimarad az első támadást eladott labda. Marnitz Gergő lő, Szivós blokkjáról megy a kapuba... 3-5. I. negyed: 3-4 (3-4)8' Szegedi előny, de kontra. Megúszik a rosszkézen Gocic, be is veri, 3-4. 7' Hosszas támadás, de kihagyjuk, lemegy az óra. A Szolnok jön, fór, kivédekezi a Szeged, aztán Gocic már 6 a 6 ellen talál be, 3-3. 6' Kiss Csaba a rosszkéz-, Molnár Tamás a kapásoldalon úszik meg, jön is a passz a túloldalról Papesznek, aki beveri! 3-1! Pásztor Mátyás valahogy belövi Baksa mellett, 3-2. 5' Younger remekül blokkolja a szolnoki fórt. Nem jó a bejátszás Papesznek, szerelik. Baksa hatalmasat véd. Nem egy lassú meccs! 4' Szivós nagy erővel kintről, kapáshátsóból,hatalmas kapufa, kifelé pattan. 3' Kettős fórban a Szeged, Kiss Csaba ki is használja, 2-1. Decker Ádámot szórják ki, Nyéki hasba lövi Baksát. 2' Jó védekezés után Kunac úszik fel a bal oldalon, és be is veri, 1-0! Aleksic a dudaszó pillanatában egyenlít, 1-1. 1' Ráúszás... Elhozza a Szolnok, véd Baksa. Máris egy ötméteres, Kayes harcolja ki, Török lövését védi Decker Attila. 11.00: Ismét vízben a csapatok, megvoltak a fogadkozások is hamarosan kezdünk! 10.55: A medence szélén felsorakoznak a felek. Elképesztő a fényár, szemben napszemüvegkiállítás figyelhető meg. Bemutatások jönnek. 10.50: Szépen gyülekeznek a szurkolók is, most, hogy nyitott uszodában, kiváló hangulatban rendezik meg a mérkőzést. 10.40: Sok szeretettel és verőfénnyel köszöntjük Olvasóinkat az újszegedi sportuszodából! Melegítenek a szegedi és a szolnoki pólósok a nagy melegben, bár a víz felett kellemes szellő lengedez.

A "Szeged az elődöntőben" vasárnapi programsorozat első állomásaként egy kiváló vízilabda bajnoki elődöntőt ajánlhatunk Olvasóink figyelmébe! Az A-Híd Szeged VE szép győzelemmel készült a vasárnapi, nyitott uszodás, várhatóan verőfényes matiné-rangadóra, hiszen Kiss Csabáék legyőzték idegenben a Crvena zvezdát a Bajnokok Ligája negyeddöntő visszavágóján, jóllehet az egygólos bravúr kevés volt a továbbjutással járó, finalfour-boldogsághoz. A szolnokiakkal szemben a papírforma egyértelmű hazai sikert ígér, amit megerősít a címvédés a kupában (9-8-ra épp a szolnokiakat verte a szegedi alakulat a fináléban) az alapszakasz két egymás elleni csatája is: itthon 6-4-re, idegenben 7-5-re diadalmaskodott a Vincze-csapat. Két ilyen eredménnyel valószínűleg elégedett lenne most is minden Szeged-drukker. "Nagyon-nagyon várjuk a Szolnok elleni elődöntőt, szeretnénk először egy kisebb történelmet írni, aztán egy nagyobbat, ha lesz erre lehetőség. Ez azt jelenti, hogy először a döntőbe szeretnénk bejutni és ha már ott vagyunk, akkor természetesen azt megnyerni. Nagyon nehéz párharc előtt állunk, a Szolnok rendkívül jó csapat, tele klasszisjátékosokkal, akiknek a semlegesítése azt gondolom, hogy komoly feladat elé állít minket. De hogyha ezt megcsináljuk, akkor mi lehetünk a párharc győztesei" -mondta el a hónap végén megszűnő vlv.hu-nak Szivós Márton, a szegedi alakulat válogatott játékosa. A hírneves vízilabdázófelmenőkkel bíró gólgyáros hozzátette, a másik Tisza-parti gárdát sokkal jobb csapatnak tartja bajnoki helyezésénél, és a szezonban mutatott produkciójánál. Szivós örömét fejezte ki annak kapcsán is, hogy nyitott medencés találkozón szurkolhat a fiúknak a kilátogató több száz drukker. A másik elődöntős párharcban a szombaton lejátszott első meccsen 13-10-re verte az Eger hazai medencében a Vasast, s bizakodással készülhetnek a legendás Gerendás-legények a fővárosi második csatára. Beharangozónk itt olvasható!