Labdarúgás: büntetővel nyert a Szeged Szolnokon + FOTÓK

2013. április 13., szombat
szolnok_szeged2011_19_gs

A Szeged 2011 lényegében két helyzetéből szerzett két gólt, és értékes győzelmet szerzett egy nem túl látványos meccsen a labdarúgó NB II Keleti csoportjának szombati, szolnoki mérkőzésén.

A találkozó kezdetén kialakuló hazai fölény, bár apadt valamelyest az első negyed óra végén, de még így is kidomborodott. A Szolnoknak egy igazi gólhelyzete akadt csak, a vendégeknek pedig még ennyi sem, esetleg

Farkas Z.

szabadrúgását említhetjük meg. A vezetést egy komoly védelmi hibából szerezte meg a Szolnok a második félidő elején, és ekkor bizony nem sokat adhattunk volna a kék-feketék győzelmére.

Gálhidi

mester azonban nagyon jól cserélt, a beállt játékosok lendületet adtak a Szegednek,

Jovánczai

olyan szép mozdulatsorral tört kapura góljánál, aminek szinte egyenes következménye a hálórezgés.

Kéri

villámlépteinek és erőszakosságának köszönhető a tizenegyes,

Timm

pedig nagy erővel küzdött elöl. A hazaiak fölénye megkopott, a Szeged egyre több akciót dolgozott ki. Az egyenlítő találat újabb erőt adott Ulvickiéknak, akik bár nem mutattak be látványos focit, de küzdésből jelesre vizsgáztak.

Labdarúgó NB II Keleti csoport 22. forduló:

Szolnoki MÁV FC - Szeged 2011 1-2 (0-0)

Szolnok, Szolnok Véső úti Sporttelep, 1500 néző. Vezette: Takács J. (L. Tóth, Bukta)

Szolnok:

Pokorni - Sipeki, Mile, Lengyel (Bohner 20'), Szepessy (Mundi 58'), Tamási, Grúz, Vári, Fritz, Nagy, B. Tóth (Pintér 78'). Vezetőedző: Kis Károly.

Belecan - Tóth, Petrók, Kapic, Farkas M., Farkas Z., Ulvicki, Varga (Kéri 63'), Stipancevic, Kis, Gomez (Timm 57'). Vezetőedző: Gálhidi György.

Nagy (47'), ill. Jovánczai (70'), Tóth I. (82' - tizenegyesből).

Lengyel (17'), Nagy (64'), ill. Ulvicki (62'), Jovánczai (72'), Kéri (76'). Kis Károly:

"Gratulálok a Szegednek, sok sikert kívánok nekik!"

Gálhidi György:

"Kiegyenlített mérkőzés volt, az első félidőben voltak lehetőségeink, sajnos azonban nem tudtunk gólt szerezni. Egy nagy védelmi hibából kaptunk gólt, ekkor egy kicsit megijedtem, de nagyon jól szálltak be a cserék, Jovánczai második labdaérintésére gólt lőtt, Kéri tizenegyest csinált, Timm pedig nagyot harcolt. A vége parádésra sikeredett, büszke vagyok a fickókra, keményen harcoltak és 0-1-ről is megfordították a mérkőzést idegenben, egy rivális elleni hat pontos mérkőzésen. Kezdünk igazi csapattá kovácsolódni."

Online közvetítésünk: VÉGE 93' Vége a találkozónak. 91' Két perc hosszabbítás. 90' Jobb oldali hazai szöglet, átszáll a hosszúra, az onnan érkező beadás kipattan egy hazai fejről: kirúgás. 87' Szolnoki szögletet Tamási passzol mellé a jobb oldalon 7 méterről. 85' Timm és Kéri összjátékából előbbi tör a 16-oson középre és tekerni próbál épp Pokorni ölébe. 82' GÓÓÓL! Tóth a jobb alsóba, a kapufa tövéhez lövi a büntetőt, Pokorni jó felé vetődik, de nem éri el. 81' TIZENEGYES, KIÁLLÍTÁS! Kérit lökik fel 16-oson belül az előrevágott labdával. 79' Bohner fordulásból 16 méterről sokkal fölé. 78' Pintér jön fel B. Tóth helyére, a hazaiak is kihasználják utolsó cseréjüket. 76' Kéri kap lapot. 75' Farkas Márk nagy bedobása okoz gondot a hazai kapusnak, de végül felszabadít a hazai védelem. 72' A góllövő besárgul. 70' GÓÓÓL! Farkas Z. egyéni akciójából forintos labda érkezik Jovánczainak a tizenhatos vonalára, aki két gyors mozdulattal már be is fordul, s tör kapura és a kifutó Pokorni mellett a kapu bal oldalába passzol. 1-1 69' Újabb támadó jön a vendégeknél: Jovánczai cserél Kissel. 66' Farkas Z. kapott labdát a tizenhatos vonalán bal oldalon, lövését a rövid sarokból tolta szögletre Pokorni. Egyre aktívabban támad a Szeged. 64' Nagy is besárgult visszarántásért. 63' Varga helyére Kéri érkezett a kék-feketéknél. 62' Ulvicki sárgát kapott. 61' Mundi labdájával húzta meg bal oldalon Nagy, beadott de az érkező Bohner jócskán fölé lőtt 10 méterről. 58' Cserél a Szolnok is, Mundi váltja Szepessyt. Megint a középpályán folyik a harc, nem volt veszélyes akció. 57' Szegedi csere: Timm jön fel Gomez helyére. 54' Tóth Imre kap labdát Kistől a jobb oldalon, az alapvonal előtt élesen kapu felé ível, de a fehér mezesek felszabadítanak. 50' Bal oldali szögletet a hosszún Grúz tud kapura belsőzni 8 méterről, Petrók ér bele reflexből a lövésbe és a saját kapujának felső lécére lövi, onnan a gólvonalra pattan a labda, majd vissza a mezőnybe. 49' Egy beadás után Tamási lőtt 25-ről, jócskán fölé. 47' GÓÓÓL! Bohner húzott meg egy lepattanót Kapic mellett a jobb oldalon, gyorsabb volt, beadott, Belecan kiütötte, épp Nagy elé, aki 6 méterről nem hibázott és a hálóba fejelt. 1-0 46' Elkezdődött a második félidő. SZÜNET46' Vége a félidőnek. 45' Szegedi szöglet jobbról, Pokorni lehúzza 44' Varga szerez labdát, Gomez indul a bal oldalon, s tálal vissza Vargának, aki egyedül tör kapura, de lövésébe belelépnek, s az a hazai kapushoz pördül. 42' Vargát kell ápolni, nagyon húzza a lábát, de ő is folytatja. Most a Szeged támad, bal oldali szabadrúgás Farkas Zoltántól, a védők fejelnek, bedobás a másik oldalon. 39' Szepessy vett át szabadon 6 méteren egy jobb oldali beadást, de lepörgött lábáról a labda. Továbbra is hazai fölény, helyzetek nélkül. 35' Kist tették ki az oldalvonalon túlra, nagyot kiáltott, a derekát fájlalta, de visszatért a pályára. 33' Középpályán folyik a labda, a Szeged zártan védekezik, szűri meg a szolnoki támadásokat, de nem nagyon sikerül eredményes kontraakciókat kreálniuk. 29' A másik oldlaon Farkas Z. fejezett be egy 28 méteres, gyengécske átlövéssel egy szegedi akciót. 28' Bohner tört kapura a leshatárról, a jobb összekötő helyéről, de hosszan szöktette magát és a kivetődő Belecannak nem kellett beavatkoznia. 25' Nagy bal oldali szögletét Tóth fejelte helyből, 7 méterről kapura, a gólvonalról Farkas Z. stukkolta ki a próbálkozást. 22' Továbbra is meddő hazai fölény, a szegedi kontrák a félpálya környékén megakadnak egyelőre. Megérkeztek a kék-fekete ultrák is mintegy húszan kísérték el a csapatot.20' korai csere a Szolnoknál. Lengyel megsérült sárga lapos szabálytalankodásakor, őt váltja Bohner. 18' Jobb oldalsó szegedi szabadrúgás: Farkas Z. 35 méteres tekerése a jobb felső ficakot szinte súrolta. 17' Lengyel kapott sárgát 15' Az első negyed óra hazai rohamait sikerült átvészelnie a Szegednek (hasonlóan, mint Putnokon), most már lehet nyugodtan focizni, és jöhetnek a helyzetek. 12’ Második hazai szöglet, ezúttal jobbról, amit könnyen hárít a vendégvédelem. Meg kell jegyezni az első 10 percben volt két-három apróbb zavar Petrókék falában. 8' Egy bal oldali akcióból tekert középre Varga, az érkező Gomez elől vetődve csípte el a labdát Pokorni. 5' Tovább rohamoz a Szolnok, de egy kontrából indulhatott a jobb oldalon Varga, a felpattanó labdát 20 méterről rátüzelte, a jobb kapufa mellett egy méterrel szállt ki lövése. 3' Az első szolnoki akcióból szöglet lett, a betekert labdát Mile tudta rálőni 7 méterről, Belecan vetődve védett. 1' A Szeged kezdett. 16.28: Felvonulnak kezdéshez a csapatok, a hazaiak tiszta fehérben, a Szeged 2011 kék-fekete csíkos mezben és fekete alsószerelésben játszik majd. 16.20: Üdvözöljük olvasóinkat Szolnokról, a régi vasutas pályáról, ahol kissé megállt az idő, igazi retro hangulatú a lelátó. Azért kell játszani a Véső úti sporttelepen a csapatoknak, mert a stadionjuk gyepét felújítják és világítást is kap az aréna. Ősszel 1-0-ra kikapott hazai környezetben a Szeged, amelynek így van oka a törlesztésre Szolnokon. A fordulóból egy mérkőzést már lejátszottak pénteken, a Kazincbarcika 4-0-ra kikapott Nyíregyházán. Beharangozónk itt olvasható!