Hangversenyt adtak a vásárhelyi katonák


Több mint négyszázan vettek részt az MH 5. Bocskai István Lövészdandár Hódmezővásárhelyi Helyőrségi Zenekarának karácsonyi hangversenyén december 20-án, ahol az Operaház fantomja és a West Side Story részletei mellett számos ismert karácsonyi dal zenekari átirata is felcsendült.
Az év végi koncerten
Almási István
polgármester köszöntötte a megjelenteket: „Karácsonykor mindannyian kicsit jobban odafigyelünk szeretteinkre, kicsit jobban odafigyelünk egymásra, kicsit jobban odafigyelünk arra, hogy békében, ünnepélyesen teljenek el napjaink. Kodály Zoltán szerint a zene célja nem az, hogy ítéletet mondjunk róla, hanem hogy táplálkozzunk vele. A zene lelki táplálék - és semmi mással nem pótolható.” Az ünnepi hangulatot teremtő hangversenyen Böröndi Gábor dandártábornok is köszöntötte a közönséget. „Ha kapunk valamit, akkor szeretnénk adni is. Ez a mai koncert erről szól: szeretnénk adni Önöknek pár szép pillanatot. Külön öröm, hogy Hódmezővásárhely közgyűlésének döntése alapján a zenekar megkapja a Bessenyei Ferenc Művészeti díjat”- mondta a parancsnok. A kitüntető címet a következő évben, a Magyar Kultúra Napján megtartandó közgyűlésen adják majd át. A hangversenyen közreműködtek a Debreceni Helyőrségi Zenekar tagjai, valamint a Péczely Attila Alapfokú Művészetoktatási Intézmény művésztanárai is. A Kovács István őrnagy dirigálta zenekar változatos műsorában számos klasszikus slágert is hallhatott a közönség, miközben kivetítőn figyelhette a dandár katonáinak életét bemutató képeket. Dudás Ferenc hadnagy, református tábori lelkész szentírásból merített karácsonyi gondolatai végén áldott és békés ünnepeket kívánt az egybegyűlteknek. Utolsó műsorszámként - és persze az elmaradhatatlan ráadásban is - a Kertvárosi Katolikus Általános Iskola gyermekkórusa segítségével csendültek fel ismert karácsonyi dalok.