Futsal: bravúrpontot lopott Győrből az UTC! + FOTÓK

2012. április 27., péntek

A várakozásokat is felülmúlva hatalmas bravúrral zárta az alapszakaszt az UTC az NB I-ben, miután péntek este két ellentétes félidőt produkálva döntetlent játszott a bajnoki címvédő Rába ETO otthonában.

Aligha lehettek vérmes reményei városunk élvonalbeli futsalcsapatának a bajnoki címvédő, kétszeres kupa- és szuperkupa-győztes, magyar és külföldi válogatottak sorát felvonultató győri alakulat otthonában, különösen, hogy a pénteki időpont miatt több meghatározó embert ezúttal is nélkülöznie kellett

Brinszky Adriánnak

. Csakúgy, mint a magyar kupa elődöntőjében két héttel ezelőtt, ahol aztán hősies küzdelemben állt helyt a csapat Európa 10. legjobbjának is tekinthető riválisával szemben. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy amíg az UTC többek között

Koncz Zsoltot, Puskás Csabát

Hegyesi Zsoltot

kényszerült nélkülözni, addig a Rába

Gyurcsányi Zsoltot, Dróth Zoltánt

Harnisch Ákost

, azaz három válogatott futsalosát. A mini világválogatottnak is tekinthető kezdősorral felálló hazaiak a papírformát érvényesítve nyitottak, a 2. percben már kettővel vezettek a román

Al-Ioani

és a brazil

Café

révén, amit a félidő derekán

Bullás Imre

szerencsétlen közbecsúszása tetézett (3-0). Bullás aztán rövidesen góllal egalizálta mérlegét, ám a félidő hajrájában a portugál

Ramada

révén szerzett góllal így is háromgólos előnnyel, sima hazai győzelmet sejtető eredménnyel vonultak öltözőbe a csapatok (4-1).

Tudjuk, és a szezon folyamán már számtalanszor megmutatkozott, hogy az UTC a második félidőben csaknem csodákra képes. Nos, elsőre nem így tűnt, amikor 20 másodperccel a játékrészt elindító sípszó után Ramada duplázott, 5-1-re írva át az eredményjelzőt... A kicsit az öltözőben ragadt UTC aztán lassan átvette a játék irányítását, mind veszélyesebb helyzeteket dolgoztak ki a Brinszky-legények, majd egyszercsak felpörögtek a félidő derekára. Foghíjasan, tartalékosan és a Győr ellen is sikerült négy perc alatt hármat lőve felkapaszkodni - az újszegediek nem ismertek elveszett labdát, s úgy tűnik, elvesztett meccset sem akarnak ismerni. Trucz Zsolt, Pöszmet Tamás és Tóth Attila talált be Matkovics kapujába, majd a kunszállási légiós keserítette az észak-dunántúliak szívét a félidő hajrájában, kiegyenlítve a mérkőzést (5-5). S bár evés közben jön meg az étvágy, az UTC jóllakni már nem tudott: az utolsó szekundumban Tóth Attila ziccerét nagy bravúrral védte Matkovics kapus, ám a csoda így sem maradt el, hiszen a Győr otthonából ilyen körülmények közepette pontot szerezni bármely hazai csapatnak messzemenőkig becsületére válhat. A folytatásban jön a várakozás, hogy kiderüljön, számszerűsítve mennyit ér a bajnokság egyik legnagyobb bravúrja a jelenleg a tabella 5. helyére előrelépő UTC számára. A Berettyóújfalu sima győzelmet aratott a Vasas ellen, így jelen állás szerint 2. a tabellán, de a végső sorrend csak hétfő este dől el. Hogy az UTC megtarthassa e pozícióját, a Nagykátának valószerűtlenül győzelmet kellene aratnia a DEAC ellen, míg a Haladásnak nem szabad győznie Üllőn. Bármi is legyen, s bármi is következzen, egy dolog bizonyos: az újonc Ujszegedi TC futsalteamje mindent megtett a minél jobb eredményért.

Férfi futsal NB I 22. forduló:

Rába ETO FC - UTC Futsal Team 5-5 (4-1) Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnokból, 300 néző. Vezette: Márton, Schnellbach, Sztupák. UTC: Tombácz - Trucz, Hernády, Bullás, Tóth A. Csere: Pöszmet, Dürgő, Bitó, Béry (kapus). Edző: Brinszky Adrián. Rába ETO: Matkovics - Lódi, Al-Ioani, Dos Santos, Martins. Csere: Dobre, Szeghy, Bárdosi, Kugler, Balázs (kapus). Vezetőedző: Marco Angulo. Gólszerzők: Al-Ioani (2'), Martins (2'), Bullás (11' - öngól), Dos Santos (18', 21'), ill. Bullás (16'), Trucz (27'), Pöszmet (29', 37'), Tóth A. (31'). Sárga lap: Dobre (26'), Bárdosi (28'), Szeghy (34'). Brinszky Adrián: "Az önbizalmunknak nagyon jót tett ez a mérkőzés! Bár lehet, helyezésben nem érünk vele semmit, de innentől kezdve el lehet felejteni az összes kishitű történetünket. A második félidei játékunk alapján inkább mi álltunk közelebb a győzelemhez, de természetesen az első félidőbeli rengeteg hibánkat is számba véve reális az iksz. Védekezésben nagyon sokat hibáztunk, viszont rengeteg támadást tudtunk kidolgozni, kicsit hiányérzetem is van e téren - mint a Gödöllő ellen is volt. A különbség annyi, hogy a második félidőben be is rúgtuk a helyzeteinket, bár közel sem annyit, amennyi volt, s az utolsó másodpercben még a győzelmet is megszerezhettük volna. Várjuk a hétfői eredményeket, aztán készülünk a play-offra."További eredmény: Vasas 1988 Déli Futsal - MVFC Berettyóújfalu 1-8 (0-4) A hétfői program: Üllő FC Cső-Montage – Admirál-Haladás VSE 19.30 Nagykáta SE Futsal – DEAC Futsal Club 19.30 Gödöllői Bikák – Colorspectrum Aramis 20 óra Rubeola FC Csömör – MAFC BME Docler Akadémia 20.30

40' Húzza az időt a Győr, minden egyes pillanatban amikor megáll a játék, lapot nem kapnak, ennyi jár a bajnoknak. Pár másodperc, Hernády indul meg Tóthtal, Toci kapja, rálövi, Matkovics élppcsak kitolja! 1 másodperc, vége! Óriási bravúr: a bajnok otthonából szerzett (majdnem három) pontot az UTC! Szép volt, Fiúk!!! 39' Kérem szépen lehozza kapusát a Győr támadásoknál. 5 a 4 ellen jönnek is, de labdát szerzünk, nincs távoli lövés. Hernády passza Tóthnak, ő meg mellbe lövi a visszaérkező Matkovicsot. 38' Fáradnak a csapatok, egyik gárda kerete sem teljes, kell egy kis pihenő. Időt kér Brinszky Adrián, de nem csak pihentető szándékkal. Hiszen miért ne próbálhatnánk megnyerni ezt a meccset??? 37' Majdnem itt a válasz, Tombácz hárít ismét nagyon nagyot. 37' GÓÓÓL!!! 5-5! Trucz szöglete élesen érkezik be, kapus és kapufa, pattog kifelé a labda, érkezik Pöszmet és bevágja! 5-5, egyenlít az UTC a Győr otthonában! 36' Hullámzik a pálya, mindkét oldalon pontatlan támadások. 35' Újabb nagy Tombácz-bravúr, bár ezt Dobre ilyen kiszorított szögből nem is lőheti be. A győriek már ismerhetik valamelyest Tombit, hiszen pár hónapja Balázs sérülése okán még kölcsön is kérték egy ausztriai tornára. 34' Trucz 9 és fél méterre a kaputól tűzné rá a labdát, amikor Szeghy szedi fel a lábát, sárga ez is. Szabadrúgás jön, Pöszmet a bombázónk, a sorfalat aprítja csak vele. 33' Határozottan feljött az UTC, miénk a második félidő eddig, de még odébb a vége. Lódi lódulna meg, Trucz ment. 32' Bitó ismét ziccerben, Tóthnak passzol, rosszul. 31' Bullás rúgja keresztbe a labdát, Bitó érkezik, becsúszik, centikkel éppcsak mellé... 31' GÓÓÓL!!! 5-4! Hernády, Tóth és Bitó rohanja meg az ellenfelet, Hernády lő, kapufa! Bitó ismétel... kapufa! Tóth elé pattan, GÓÓÓÓL!!! 5-4! Időt is kér a Győr. 30' Dobre emel fölé. 29' GÓÓÓL!!! 5-3! Jön fel az UTC! Trucz keresztbe ad Tóthnak, kis kavarodás a kapu előtt, Matkovicsról kipattan a labda, Pöszmet két méterről bevágja! 5-3! 28' Harcol a csapat az esélyesebb hazaiak ellen becsülettel. 3-2 a faultarány oda, miután Bárdosi lerántja a kitörő Bullást. Sárga. Tombácz gyors egymásutánban három óriási bravúrt mutat be. 27' GÓÓÓL!!! 5-2! Oldalberúgást végez el Pöszmet, Trucznak adja, aki megtolja, aztán az alsó sarokba gurít! 5-2! 26' Pöszmet szép csele, Dobre mellett menne el, de aromán lerántja, sárga lap. Szabadrúgással jöhetünk, Pöszmet bombáz, mellé. 25' Bárdosi iramodik meg a szélen egy kontra során, adja is középre az érkező Al-Ioaninak, de túl sok, Tombácz szedi fel. 24' Kezdünk kijönni a szorításból, Tóth Attila próbálkozott, de nem jutott át a hazai védelmen, ez sem gyakori. 23' Félpályáról próbálkozunk, de ez a lövés reménytelen. 22' Kicsit beragadva kezdünk a második félidőben. Sajnos rengeteg a pontatlan passz, amire azonnal lecsapnak a hazaiak. Nagyon profi a Győr, ezt eddig is tudtuk. 21' GÓÓÓL... 5-1. A Győr kezdi a második félidőt, mindjárt góllal: Ramada lép ki, egy az egyben van Tombáczcal szemben, simán a hosszú felsőbe emel a kapusunk felett, 5-1. SZÜNET!20' Trucz végez el egy szabadrúgást, élesen meglövi, Matkovics most a helyén van, véd, szöglet. Az utolsó másodpercben még elvégezzük, de veszélytelen. 19' Rohamoz a nemzetközi győri csapat, egy keresztbe rúgott labdát Tombácz szed le. 18' Dürgő lő a hosszúra, Hernády éppcsak lemarad a kapufánál. Sok a pontatlasn passzok 18' GÓÓÓL... 4-1. Lemaradunk egy szögletvariációnál, a középre beadott labdát Ramada 6-7 méterről veri be a léc alá, 4-1. 17' A szépítőgól után sem lankad az UTC, a Rába sem hagyja magát, hullámzik a pálya. 16' GÓÓÓL!!! 3-1! Bullás nagy erővel 12 méterről tűzi rá a Selectet, ami mintha zsinóron húznák, úgy száll a bal felsőbe, Matkovics nem érhette el! 3-1! 16' Érzi Marco Angulo is, hogy jön fel a szegedi csapat, időt kér a spanyol mester. 15' Bullás bombáz, kipattan a kapusról, aztán emeléssel ismétel, felsőléc! A visszapattanó Bitóra hull, róla meg mellé... Hát szerencsénk sincs... 14' Bullás és Dürgő rohamoz, előbbi passzol szélre utóbbinak, aztán a visszakapott labdát nagyon rosszul találja el, kár érte, ebben is benne volt a szépítés. De jövünk fel! 13' Tóth ismét, ezúttal oldalról messzebbről bombáz, Matkovics jól zárja a szöget. 12' Tóth Attila tör kapura két ember között, rálövi hét méterről, Matkovics véd. 11' GÓÓÓL... 3-0. Elől elveszítjük a labdát, 3 a 2 elklen kontráznak a hazaiak, Al-Ioani már gurít is keresztbe az érkező Lódinak, de a menteni igyekvő Bullás megelőzi, így róla kerül a hálónkba a labda, de Lódi sem hibázta volna el a kapu torkából... 3-0. Időt is kérünk utána. 10' Ígéretes szegedi akciónak indult ez a kontra, de rosszul vette át Bullás passzát Hernády. Egyenként cserélgetünk, kímélendő az erőt. Nehéz meccs. 9' Gyakorolják a figurákat a hazaiak, ez is látszik, egyértelműen a rájátszásra készülnek már. A Vasassal vívnak majd negyeddöntőt egyébként. 8' Az UTC pedig egész pályás letámadással válaszol, most épp Dürgő megy el a jobb oldalon labdaszerzés után, de szerelik. 7' Hazai szabadrúgás 6 és fél méterről, Dobre bikázza rá, fölé. Nagyon sokat mozog a Győr, futtatják a mieinket. 6' Bitó szereli Dobrét félpályán, majd 12-ről rá is szúrja a labdát ahazai kapura, éppcsak mellé... 5' Tóth Attila sarokkal pörget egy remek labdát, mint a Bikák ellen, ez most mellé... 4' Tombácz véd óriásit Lódi lövése után. Nem igazán tud kibontakozni az UTC támadása. 3' Beszorulunk a kapunk elé, nyom a tartalékos Rába. 2' GÓÓÓL... 2-0. Szabdarúgás-kombináció, Lódi gurítja le Ramadának, aki belövi középre, lemaradunk, kapufánál ott van Café, be is pöcköli... 2-0. Sokkoló kezdés. 2' GÓÓÓL... 1-0. Al-Ioani messziről tűzi rá a hosszúra a labdát és a kapufáról bepattan... 1-0. 1' Az UTC kezdi a találkozót. A mieink tiszta fehérben, a győriek zöld-fekete-zöldben játszanak. Trucz lő hamar kapura, Matkovics véd nagyot. 18.35: Az U13-asok is elismerést kapnak, ők bronzot nyertek. Hamarosan kezdünk... 18.25: Kezdődnek lassan a bemutatások, de előbb köszöntik a győriek U11-es csapatát, amely megnyerte korosztályos futsalbajnokságát. 18.10: Pályán a mieink és a győriek is, zajlik a melegítés. A korábbiakhoz képest annyi változás történt, hogy Bullás Imre kezdő lesz, míg Dürgő Péter a kispadon foglal helyet. A hazaiaknál a válogatott hálóőr Balázs Zoltán is csereként szerepel. Persze azért magyar (Lódi), román (Al-Ioani) és portugál (Dos Santos, azaz "Ramada") válogatottakból jutott a kezdőbe, és ott a korábbi brazil U20-as válogatott légiós Martins, azaz "Café" is... 18.00 A mieinknél Koncz Zsolt, Puskás Csaba, Hegyesi Zsolt, Juhász Imre, Pataki Sándor, Simon István hiányzik a megszokott keretből. Azért a hazaiak sem épp a legerősebb összeállításban fognak játszani, hiszen Gyurcsányi Zsolt is sérüléssel küzd, Harnisch Ákos és Dróth Zoltán pedig sárga lapok miatt hagyja ki a meccset. 17.45: A 2500 fős csarnokban a megszokott parkett helyett ezúttal az Audi ETO KC BL-meccse miatt a taraflex-borítás van a pályán. Veszprémben, az UTC Győr elleni kupaelődöntőjében alaposan lassította a játékot ez a borítás, ugyanakkor igen jó meccset vívtak a mieink a bajnokkal. Bízunk benne ma is szerencsét hoz a felület, s nem játszik alárendelt szerepet a foghíjas-tartalékos szegedi gárda. 17.30: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat a Magvassy Mihály Sportcsarnokból. Közel egy órája megérkezett a csapat a városba, így jutott egy kis idő némi sétára is, Tóth Attiláék meglátogatták az ETO Parkot. Hát, nem egy SZVSE- vagy SZEOL-pálya... 12.30: Úton a csapat Győrbe, meglehetősen foghíjas kerettel: Hegyesi Zsolt bokája nem jött rendbe, Juhász Imre is sérült, Pataki Sándor és Simon István munkahelyi elfoglaltság miatt nem tarthat a kerettel. Bizony, nehéz meccs lesz...

Korábban írtuk:

Már péntek este eldőlhet, melyik csapattal negyeddöntőzik az UTC a felsőházi rájátszásban. Ha Győrben kikap a csapat, és a nap másik meccsén kikap a Berettyóújfalu is fővárosban a Vasastól, akkor már bizonyossá válik, hogy a Gödöllő végez a második helyen, s velük kell megmérkőzzön a négy közé kerülésért újonc újszegedi csapat. Ha pedig nyernénk... Beharangozónk itt olvasható!