Futsal: az UTC viszonozta az őszi tízest + FOTÓK

2011. március 8., kedd
Ragyogó, parádés játékkal, technikás futsallal vágott vissza az UTC a Berettyóújfalu, élvonalbeli játékosait ezúttal nélkülöző második csapatának az NB II Keleti csoportjának hétfő esti találkozóján. Hegyesi Zsolt ötször talált be. Az őszi 10-2-es újfalui vereség után most nagy várakozás előzte meg a tavasszal eddig menetelő UTC hétfő esti futsalcsatáját. A vendégek keretében ezúttal az NB I-es csapatból csak egy fő, Kolompár Zsolt került be az NB II-es keretbe, mivel az első számú egység a Győrt fogadta az élvonalban (eredmény: 2-2). Heves hazai rohamokkal indult a találkozó, a vendégek hálóőrének, Virányi Gergő kétszer is nagyot kellett védenie, Trucz Zsolt pedig már az üres kapura tette rá a labdát, de a gyengén guruló játékszert Szabó Péter vágta ki idejében. A fentebb említett NB I-es játékos villanásával szereztek vezetést a vendégek a 7. percben, amikor Magyar Szabolcs remek ívű indítása után Kolompár könnyedén gurította el Tombácz Róbert mellett a labdát, nem sokkal előtte még csak a felsőlécet lőtte szinte pozdorjává, ezúttal egy okosabb megoldást választva talált be (0-1). Nem tartott azonban sokáig a vendégek öröme. Egy perc alatt fordított az újszegedi együttes, miután előbb Szitkó Róbert kezezése miatt ítéltek büntetőt a játékvezetők, s azt Pataki Sándor értékesítette magabiztosan, majd Hegyesi Zsolt a Virányiról kipattanó labdát lőtte be, megkezdve saját gólgyártását is (2-1). Két perccel később "Ballack" a bal oldalon felfutva került ziccerbe, első lövése még kipattant, szerencséjére pont elé, így könnyedén helyezett a bal alsóba. A 14. percben balról adott be Kolompár a középen érkező Szitkónak - máris 3-2-re jöttek fel a vendégek. Rá egy percre Koncz Miklós nagy pillanatai következtek: előbb közelről középről lőtte ki a hálót (4-2), majd Domonkos Ferenc veszélyes perdítését követően az újabb támadásból középről lőtt - egyenesen Virányiba, azonban ismét szerencsénk volt a kipattanóval, az ismétlésből nem is hibázott az újszegedi támadó (5-2). Számos akciót dolgozott és hagyott ki még ezután az UTC az első félidőben, azonban az eredmény már nem változott. A szünetben gyerekfoci szórakoztatta a kilátogató népes közönséget, az RTE és a KÉSZ Labdarúgó Akadémia 2002-2003-as születésű ifjoncai révén - a gólszerzők apukáinak legnagyobb büszkeségére, s bizony nem is véletlenül, egy-egy technikás megmozdulásnál még az UTC-kispad is felhördült. A második félidőben Béry István Endre állt az UTC kapujába, akadt is dolga az első percekben, de mégis a hazaiak, közelebbről Hegyesi gyarapította góljai számát, amikor Virányi rosszul indította volna játékostársait, a labda hozzákerült és saját térfeléről emelt a vendég kapuba (6-2). Pillanatokkal később Hernády Márk lőtt óriási kapufát, majd Trucz passzát Pataki becsúszva szintén csak kapufára tudta terelni. A 28. percben egy Hegyesi-Pataki kényszerítőt követően utóbbi ismét becsúszva próbált gólt szerezni, de a bizonytalanul lepattanó labdát előbbinek kellett a kapuba pofoznia (7-2). Ezt követően Szitkó vészkapusként játszva, s ezzel csapatának mezőnybeli létszámfölényt kialakítva próbált felzárkózni a vendég együttes. Rá egy percre a góllövőlista vezetője Hernádyval kényszerítőzve lőtte aznap esti ötödik, csapata nyolcadik gólját (8-2). A 34. percben Hernády is betalált jobbról, Szitkó nem háríthatott (9-2). A 37. percben Trippon Péter jobb szélről passzolt középre, ahol Magyart találta meg a labdával, aki nem is hibázott (9-3). Egy perccel a vége előtt végül Hernády alakította ki a végeredményt egy jól eltalált lövéssel középről (10-3). A remek iramú, technikás, látványos futsalt hozó találkozón Brinszky Adrián tanítványai megérdemelt győzelmet arattak a pontatlanul játszó ám szép reményű Berettyó-parti fiatalokkal szemben. Győzelmével stabilizálta pozícióját az UTC a tabellán, továbbra is második két ponttal lemaradva a fordulóban a Salgótarján kitömő Gödöllő mögött (22-2) és már hétz ponttal megelőzve a Monortól korábban hazai pályán kikapó Nagykátát. Hegyesi Zsolt hétfői öt góljával újra vezeti a góllövőlistát 27 találattal, megelőzve a kátai Fülöp Lajost (23). Következőleg március 21-én, hétfőn este 19 órakor játszik az UTC a Nagykáta ellen a Csonkában. Bizakodva várhatják a találkozót Szabó Lászlóék, hiszen ősszel idegenben 6-4-re tudtak diadalmaskodni.

Férfi futsal NB II Keleti csoport, 14. forduló:

Ujszegedi TC - Mezei-Vill FC Berettyóújfalu II. 10-3 (5-2) Szeged, Csonka János Szakközépiskola tornaterme, 150 néző. Vezette: Juhász M., Somodi I., Serfőző Zs. UTC: Tombácz - Trucz, Hernády, Pataki, Hegyesi. Csere: Béry (k), Szabó L., Koncz, Domonkos, Simon I, Daróczi. Vezetőedző: Brinszky Adrián. Berettyóújfalu II: Virányi - Kolompár, Trippon, Szabó P., Szitkó. Csere: Garabuczi, Gyöngyösi, Karácson, Magyar, Erőss. Játékos-edző: Szitkó Róbert. Gólszerzők: Pataki (9' - büntetőből), Hegyesi (9', 11', 26', 28', 29'), Koncz (15', 15'), Hernády (34', 39'), ill. Kolompár (7'), Szitkó (14'), Magyar (37'). Sárga lap: Szabó P., Magyar. Brinszky Adrián: "Egy kiemelt fontosságú mérkőzésen magabiztos győzelmet arattunk egy fiatal és jól játszó, szervezett Berettyóújfalu ellen." Az öt gólig jutó Hegyesi Zsolt így látja csapata szereplését: "Tavasszal talán a legjobban játszottunk eddig, úgy három-négy meccs alatt összeértünk. Sajnos nem tudunk edzeni, ez rányomja a bélyegét a játékunkra, de nagyon bízok benne, hogy még négy-öt emberrel kiegészülve ezen a második helyen meg tudunk ragadni. Tudtuk, hogy a Győr a Berettyóújfaluval játszik az NB I-ben, így számoltunk azzal, hogy nem úgy állnak fel, mint amikor odamentünk foghíjasabban, kevesebben. Örülök, hogy most a tízest visszaadtuk nekik."