Kézilabda: kőkemény mérkőzésen ikszelt a MOL-Pick Szeged Tatabányán

2016. december 16., péntek
pick_cegled14_gs

Bár a második játékrészben vezetett néggyel is a MOL-Pick Szeged, végül 18-18-as döntetlennel távozott Tatabányáról, így Juan Carlos Pastor csapata először hullajtott pontokat a bajnokságban.

Viszonylag sokat kellett várnia a tatabányai közönségnek a találkozó első találatára, a hetedik percben törte meg a gólcsendet

Milos Bozovic

. Rangadóhoz méltóan kőkemény küzdelem zajlott a pályán, jól mutatja ezt, hogy a nyolcadik percben már a harmadik sárgalapos figyelmeztetését gyűjtötte be a hazai csapat, míg szegedi részről

Gorbokot

Blazevicet

is figyelmeztetnie kellett a játékvezetőknek. A 14. perc elején Blazevic kiállítása miatt először került emberhátrányba a Pick és

Milos Vujovic

hétméteresével először lépett el két góllal a Tatabánya. Az első félidőben folyamatosan két-három góllal vezettek a haziak,

Juan Carlos Pastor

csapata csak futott az eredmény után. Sőt, a 25. percben

Szöllősi Szabolcs

góljával már 9-5-re vezetett a hazai gárda, de két gyors góllal megint visszajött a Szeged. Jól jellemzi a Pick támadási hatékonyságát a tény, hogy a huszonötödik minutumig mindössze öt gólt sikerült dobnia a Tisza-partiaknak. A félidő előtt egy

Pedro

góllal már csak egy volt a szegedi hátrány, a szélső egyébként is jól játszott az első félidőben, a nyolc Pick-gólból négyet is magára vállalt, 9-8-as tatabányai előnnyel fordulhattak tehát a csapatok. A második játékrész elején rögtön utolérte riválisát a Szeged, ekkor pedig beindult a

Sergei Gorbok

-show. 12-12-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd zsinórban négyszer talált be a Pick válasz nélkül a tatabányai kapuba, az orosz légiós pedig a második játékrész első hét szegedi góljából ötöt szerzett egymaga. A másik három gól

Bánhidi Bence

Stas Skube

nevéhez fűződött, így úgy festett, hogy megtöri a tatabányai ellenállást Juan Carlos Pastor csapata és megnyeri a mérkőzést. Nem adták fel azonban a hazaiak – miért is tették volna – 17-13 után ők lőttek zisnórban három gólt, így megint csak egy volt a vendég előny, így kiélezett utolsó percek előtt álltak a csapatok. A Bozovic-Vujovic légiósduó vezetésével folyamatosan tapadt a Tatabánya a vendégekre, a slusszpoén pedig Bozovicé lett: a Tatabánya kiegyenlített egy perccel a mérkőzés vége előtt, így egy-egy ponttal gazdagodtak a felek egy borzasztóan kemény összecsapás végén.

K&H férfi kézilabda liga, 14. forduló

Grundfos Tatabánya-MOL-Pick Szeged 18-18 (9-8)

Tatabánya, 1000 néző Vezette: Andorka Miklós, Hucker Róbert.

Tatabánya:

Székely - BOZOVIC 7, Vranjes, Ilyés, Szöllősi Sz. 1, Harsányi 2, Juhász Á. 2. Csere: VUJOVIC 5/3, Grigoras 1, Sipos, Dénes, Szöllősi B.

Vladan Matic.

MOL-Pick Szeged:

Sego - PEDRO 4, Buntic, Skube 2, Bánhidi 2, GORBOK 6, Källman. Csere: Sierra (kapus), Blazevic, Thiagus Petrus, Balogh 3/2, Gaber, Bodó 1, Obranovic, Sostaric.