Kultúra

Szombaton adják át a Szegedért Alapítvány díjait

Szombaton adják át a Szegedért Alapítvány díjait

2012. március 6., kedd
Szombaton adják át a Szegedért Alapítvány díjait

Csirik János programtervező matematikus, egyetemi tanár veheti át a Szegedért Alapítvány fődíját, amelyet szombat este huszonharmadik alkalommal adnak át a Szegedi Nemzeti Színházban a várost sújtó 1879-es nagy árvíz évfordulójához közeledve egy hagyományos gálaműsor keretében.

Az alapítvány társadalmi-állampolgári kuratóriuma a Debreczeni Pálról elnevezett elismerését

Sófi József

, a Sófi József a Szegedi Tehetségekért Alapítvány létrehozója, a tudományos kuratórium Szőkefalvi-Nagy Béla-díját

Bernáth Árpád

germanista, a szegedi bölcsészkar professor emeritusa, a művészeti kuratórium Gregor József-díját pedig

Tóth Pál

animációs filmrendező veheti át a gálaműsoron – tájékoztatta a civil szervezet az MTI-t. A fődíjas

Csirik János Lapis András

szobrászművész Szeged Múzsája című kisplasztikáját kapja, a karcsú, kalapos nőalakkal 2006 óta a szegediek nap mint nap találkozhatnak, hiszen köztéri szoborként a Glattfelder Gyula teret díszíti. A szakkuratóriumok díjazottjai a szobrászművész plakettjét vehetik át. Az idei gála műsorának középpontjában a gitár áll. A közönség hallhatja majd

Gerendás Pétert

és

Pavlovits Dávidot

, a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Kara szimfonikus zenekarának előadásában felcsendül majd Vivaldi egy gitárversenye, és fellép a Fivérek együttes is. A Szegedért Alapítvány ötlete 1988 októberében született,

Debreczeni Pálnak

, a DOMET Ecsetgyár igazgatójának nevéhez fűződik. Ő lelkesítette vállalatvezető társait, valamint az akkori tanácselnököt, és ennek eredményeképp írták alá az alapítók - a városi tanács és hét gazdálkodó szervezet - 1989. július 4-én a Szegedért Alapítvány létesítő okiratát. A szervezetet azzal a céllal hozták létre, hogy kifejezze elismerését a város hazai és nemzetközi hírnevét gazdagítóknak. Ezenfelül már csaknem két évtizede pályázati támogatásokkal járul hozzá a tudományos kutatásokhoz, művészeti tevékenységekhez, tanulmányutakhoz, kongresszusok szervezéséhez, a városhoz kötődő kiadványok megjelentetéséhez és más, értékeket hordozó kezdeményezések megvalósításához.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.