Labdarúgás: győzni és jótékonykodni!


Első hazai győzelméért hajt szombaton a Tisza Volán SC a labdarúgó NB III Alföld csoportjában - mint arról már beszámoltunk, kettős meccset rendeznek a Felső Tisza parti stadionban. Folytatódik a SZEGEDma.hu és az Együtt a Szegedi Labdarúgásért közös jótékonysági akciója is - a Szegedi Újszülött Életmentő Szolgálat Alapítvány számára kezdtünk gyűjtést nemrégiben.
Buchholcz Gábor
Volán-vezetőedzővel együtt sok szegedi labdarúgó-szurkoló óhaja: eső helyett góleső legyen szombaton délután a Tisza partján! S akkor lennének igazán boldogok a kék-fekete szimpatizánsok, ha a Volán és az FK szebbnél szebb találatainak tapsolhatnának.
Egymást követő két bajnoki sikerével
immár az Alföld csoport tabellájának 10. helyére ugrott előre a 7 pontos Tisza Volán, míg a szombati ellenfél, a Jászapáti VSE 4 ponttal a 13. helyen szerénykedik - legutóbb hazai környezetben zakóztak 4-0-ra a Budafok ellenében. A 7. forduló 16 órakor kezdődő szegedi derbije így is hatpontos meccs - állítja Buchholcz Gábor. A szakember szerint az eddigi győzelmek akkor érnek igazán sokat, ha végre hazai pályán is kiszolgálja közönségét a fiatal együttes. Nyerni kellene tehát, akár csak egy pici gólocskával, hiszen különösen nehéz mérkőzések jönnek majd a következő hetekben. Az előjelek biztatóak, hiszen a labdarúgók remek hangulatban, óriási elszántsággal készültek a héten, s a tíz emberrel kiharcolt dabasi győzelem igazi egységbe forrasztotta a társaságot. Szerencsére felépült már
Udvari, Herczeg
és
Vida
is, ők a cserepadon kaphatnak helyet, míg
Garamvölgyi, Frank
és
Szlobodnyik
is lassan, de biztosan újból edzésbe állt. Gondot jelent viszont a Dabason kiállított
Dongó Dénes
egymeccses eltiltása -
Czirják
áll helyette a kapuba - , s
Nagy Zsolt
is hiányozni fog kiújult húzódása miatt.
A várható kezdőcsapat:
Czirják -
Mészáros, Grünwald, Dargó, Szabó - Mórocz, Szilágyi - Baji R., Huszárik, Beretka - Kazi
. Az "előmeccset" 14 órától az FK 1899 Szeged vívja a Szegvár ellen. A szegedi kék-feketék múlt héten elszenvedték első vereségüket, ezzel - reméljük, csak átmenetileg - búcsút mondtak a megyei III. osztály listavezető helyének is. Bízunk benne, hogy a szombati ellenfélen nemes bosszút állnak a földeáki kisiklásért. Nem csak a futballról, hanem a jótékonyságról is szól majd a szombat a városi stadionban. 14 órától folytatódik a SZEGEDma.hu és az Együtt a Szegedi Labdarúgásért civil szurkolói mozgalom közös akciója: az anyagi nehézségekkel küzdő Szegedi Újszülött Életmentő Szolgálat Alapítvány számára gyűjtünk az egész szezonban. A kezdet remekül sikerült:
a labdarúgó- és a kézilabda-szurkolók barátságos mérkőzésén
közel 13 ezer forint jött össze. Az urnát tehát a kettős meccs alatt is megtalálhatják az érdeklődők a lelátókon. S végül vissza a focihoz: mint olvasóink már megszokhatták, a SZEGEDma.hu ezen a hétvégén is folyamatosan beszámol az NB III és a megyei bajnokságok eredményeiről és híreiről. Tartsanak velünk most is!