A Vadaspark hírleveléből kiderül, a Rostockból érkezett anyát és a krakkói származású apát se nem házasságközvetítő, se nem a véletlen hozta össze, hanem a fajmentő tenyészprogram szemelte ki őket egymásnak, illetve jelölte ki új otthonunknak a Szegedi Vadasparkot. Az, hogy tudományos alapon is működhet a családalapítás, azt a tavalyi és az idei kicsik születése bizonyítja.
Mint írják, a fehérfejű selyemmajom nem Amazóniában, hanem egy annál is sérülékenyebb élőhelyen, Brazília délkeleti, atlanti partvidéki esőerdeiben él, amelynek területe az erdőirtások következtében rohamosan csökken. Sajnos a kiirtott erdők helyén növő másodlagos erdők már nem jelentenek megfelelő élőhelyet számára. A többi karmosmajomhoz hasonló családokban élnek, ahol a szülőpáron kívül a csapattagok nem szaporodnak, viszont valamennyien szerepet vállalnak az utódok gondozásában. Különösen az apákra hárul fontos feladat, hiszen jórészt ők cipelik a kicsiket. Többnyire két kölyök születik, ahogy most a Szegedi Vadasparkban is.
Kiemelt kép: Szegedi Vadaspark /Endrédi Lajos
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.