Szeged

A vihar után is virágzik a Füvészkert: Lótusz Napok a láthatáron!

A vihar után is virágzik a Füvészkert: Lótusz Napok a láthatáron!

Már javában készülnek a nyár egyik legszínvonalasabb eseményére. Hamarosan kezdődik a XVIII. Lótusz Napok.

Juhász Viktor
13 órája
Fotó: Zaltnai Márta
A vihar után is virágzik a Füvészkert: Lótusz Napok a láthatáron!

Bár a Szegedi Tudományegyetem Füvészkertje az elmúlt időszakban a viharkárok helyreállításán dolgozott gőzerővel, a munkálatok mellett már javában zajlik az egyik legkedveltebb és legikonikusabb rendezvény, a XVIII. Lótusz Napok szervezése. A látogatókat idén is gazdag programkínálattal várják, ahol a távol-keleti kultúra és a természet szépsége találkozik. A július 26-i szombati nap részletes programja már nyilvános.

Lótusz Napok
Javában zajlik a XVIII. Lótusz Napok szervezése Fotó: Zaltnai Márta

Lótusz Napok: Lélek és Ritmus harmóniája

A Lótusz Napok szombati színpadi eseményei a test és lélek harmóniájára fókuszálnak, a mozgástól a meditatív zenéig.

  • 9:30 Közös napindító jóga gyakorlás: A nap egy energikus kezdettel indul, ahol a résztvevő jóga stúdiók képviselői vezetik a közös gyakorlást. Ideális lehetőség a feltöltődésre és a napra való ráhangolódásra.
  • 10:30 Sahaja Jóga bhajan előadás: A Sahaja Jóga a spontán kapcsolatot ígéri a Teremtő erővel. Az előadás bhangra tánccal, rövid meditációval és bhajan dalokkal segít elérni a belső békét és a gondolatnélküli tudatosságot. A szeretettel és örömmel teli dalok különleges élményt nyújtanak.
  • 11:00 Ritmikus utazás Indiába - A Ganapati Zeneiskola előadása: A budapesti Ganapati Zeneiskola tanárai és diákjai Észak-India legősibb ritmikus tradícióját, a Pakhawaj-ot mutatják be. A meditatív hangzások és dinamikus kompozíciók garantáltan elvarázsolják a közönséget.
  • 12:00 Odisszi klasszikus indiai táncbemutató: Ez az előadás nemcsak tradicionális Odisszi táncokat mutat be, hanem azt is, hogyan kel életre ez a műfaj a magyar versek világán keresztül. Az érzelmek univerzálisak, a mozdulatok pedig kultúrákon átívelőek. A produkcióban számos tehetséges táncos, köztük Túri Virág Réka és Kardos Lilla is szerepel.
  • 13:00 Manaman Handpan: Szilágyi Sándor, azaz Manaman a handpan és a tibeti hangtálak segítségével teremt varázslatos hangulatot. Zenéje belső utazásra invitál, míg a Peter Hess módszeren alapuló hangmasszázsa segíti a harmónia újrateremtését.
  • 14:00 A Trigatu indiai tánccsoport fúziós táncszínházi előadása: A Trigatu csoport India sokszínű tánckultúrájába nyújt betekintést, a klasszikus és néptánc elemeket modern indiai ihletésű zenékkel ötvözve. Láthatunk szalagos és botos táncokat, harci táncot karddal és pajzzsal, valamint a népszerű bollywoodi show táncokat is.
  • 15:30 Fénymandalák - MantraSOUND meditációs koncert: A MantraSOUND szanszkrit mantrákat ötvöz meditációs, ambient és new age zenével, klasszikus indiai tánc és Tagore versek kíséretében. Egy igazán spirituális élményre számíthatunk.
  • 17:00 A Taiko Hungary Japándob Egyesület műsora: A napot a Taiko Hungary Japándob Egyesület szegedi és budapesti tagjai zárják egy lenyűgöző dobshow-val. A Taiko, a japándobolás művészete hatalmas energiával és ritmussal tölti meg a teret.

 

Elefánt Liget: Előadások a tudás és a kultúra jegyében

Az Elefánt Ligetben izgalmas előadások várják azokat, akik elmélyülnének India, Japán és Kína kulturális, spirituális és művészeti világában.

  • 10:00 Szakrális utazások a Lótusz körül - élmények és érzések Indiából, Nepálból, Srí Lankáról: Lukács Zoltán Gábor közgazdász, író, India kutató előadása során betekintést nyerhetünk a Lótusz kultúrkörébe.
  • 11:00 Mi történik a világban 2020 óta – és mi zajlik közben bennünk?: Márton Ibolya asztrológus előadása a 2020 utáni sorsfordító világváltozásokat vizsgálja a klasszikus nyugati asztrológia tükrén keresztül, és feltárja, hogyan rezonálnak ezek a személyes életünk kihívásaival.
  • 12:00 A lótusz jelentősége a japán kultúrában: K. Mizsur Anitta előadásában a lótusz mint a megtisztulás, újjászületés és lelki felemelkedés szimbóluma kerül terítékre a japán kultúrában.
  • 13:00 Indiai Zeneműhely - Az indiai zene alapfogalmai: Virágh Balázs előadása bevezeti a hallgatóságot az indiai zene alapfogalmaiba, megismertetve őket a rájuk jellemző egyedi hangzásvilággal.
  • 14:00 Ázsiai lepkék: Tóth László előadása az ázsiai lepkék lenyűgöző világába kalauzolja el az érdeklődőket.
  • 15:00 Táncoló India – Klasszikus hagyományok és mai színpadi jelenlét: Túri Virág Réka előadása India egyik legősibb és legszínesebb művészeti örökségét, a klasszikus indiai táncokat mutatja be. Különös figyelmet szentel az odisszi táncnak, annak szakrális gyökereinek és kortárs megjelenésének.
  • 16:00 A mai kínai kalligráfia: Horváth Janisz grafikusművész, kínai kalligráfia- és festészetoktató bemutatja a kínai kalligráfia eszköztárát, esztétikáját és modern felhasználási területeit.

 

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.