Kísérletet is csináltak
Martin Chalfie Nobel-díjas amerikai neurobiológus a Nemzeti Orvosbiológiai Alapítvány meghívására érkezett a Nobel-díjasok és tehetséges diákok XXIII. találkozójára melynek keretében a Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium TERMOSZ laboratóriumában is járt szombaton, ahol molekuláris biológiagyakorlatot mutattak be a gimnázium diákjai - számolt be róla a Délmagyarország.
Az elismert tudós találkozott a gimnázium vezetésével, és megnézte, hogyan dolgoznak a laboratóriumban a diákok. A kísérlet arról szólt, hogy vannak olyan gyógyszerek, amik bizonyos genetikai változatú embereknél nem alkalmasak - magyarázta Bán Sándor, a labor vezetője a Délmagyarnak.
A gyerekek egy ilyen vizsgálatot csináltak most. Persze ez egy kitalált vizsgálat, de maga az eszköz és az anyag amivel csinálják, az ugyanaz mint élesben is
- fogalmazott.
A kezdeményezés hazai és nemzetközi szinten is egyedülálló, egy minőségi oktatási rendszert jelent, melyben a tudományos-kutatói hivatásra nevelés már a gimnáziumban elkezdődik, és az akadémia programjában résztvevők 16-tól 36 éves koráig tart. Létrejött a a Szegedi Tudós Akadémia tehetséggondozó program is, amely egy új típusú iskolarendszert jelent, ami különböző szinteken, jól felépített rendszerben vezeti végig az ifjú tehetségeket 20 éven át, hogy nemzetközi szinten egyedülálló tudományos tapasztalattal, akár már 36 éves korukra nemzetközileg elismert tudós, kutató válhasson belőlük. A Nemzeti Orvosbiológiai Alapítvány Nemzeti Tudósképző Akadémia Programja, a kormány támogatásával valósult meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.