Rengetegen ellátogattak, hogy megcsodálják az Öreg Hölgy varázslatos látványát.
Szegeden szombaton este fényfestéssel ünnepelték a Szent István téri víztorony 120. évfordulóját, amely Magyarország első vasbetonból készült víztornya. Az ünnepséget a Szegedi Vízmű Zrt. szervezte, és az Öreg Hölgy néven ismert ipartörténeti műemlék káprázatos, gyönyörű látványt nyújtott a látogatóknak, akik színes fényekkel díszítették fel a tornyot.
Az eseményre rengetegen ellátogattak, a város lakói és a környékbeliek egyaránt kíváncsiak voltak a különleges ünnepségre. A víztorony körüli tér megtelt emberekkel, akik izgatottan várták, hogy láthassák a fényfestés varázslatos pillanatait. A látványosság nemcsak a helyieket vonzotta, hanem turisták is érkeztek, hogy megcsodálják a város egyik ikonikus épületét, amely immár 120 éve áll a Szent István téren.
A víztorony 1904 végén készült el, és azóta is része Szeged ivóvízhálózati rendszerének. Az építmény átadásakor a város főterén, a Széchenyi téren szökőkutakként használt utcai csapok mellett katonazenekar játszott, azonban az idei ünnepségen nem voltak hasonló látványosságok.
A víztorony megépítésére 1903-ban hirdettek pályázatot, amelyet Zielinszki Szilárd építészmérnök terve nyert el. A döntéshozók bátorságára volt szükség, hiszen akkoriban Magyarországon még nem üzemelt vasbeton víztorony. Az építkezés során az ezer köbméteres hengert oszlopokból és gerendákból álló forgásszimmetrikus rúdszerkezet tartotta, míg a szecessziós homlokzatot Korb Flóris tervezte.
A víztorony építése 110 ezer koronába került, amelyhez a város hosszúlejáratú bankkölcsönt vett fel. Az építkezés engedélyeit 1903. december 15-én adták ki, és mindössze másfél év alatt, 1905 végére elkészült a torony.
A víztornyot és környezetét 2005-2006-ban uniós támogatással újították fel, így a szombati fényfestés nemcsak a múltat idézte fel, hanem a város történelmi örökségét is méltatta. Az ünnepség során a látogatók csodálhatták a víztorony különleges fényjátékát, amely varázslatos atmoszférát teremtett, és emlékeztette őket a város gazdag ipartörténetére.
A Szent István téri víztorony 120. születésnapja tehát nemcsak egy épület ünnepe volt, hanem Szeged közösségének összefogását és a város iránti szeretetét is megmutatta, amely továbbra is élénken él a helyiek szívében.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.