Szeged

Történelmi madárvédelmi beruházást hajtottak végre a szegedi Fehér-tónál

Történelmi madárvédelmi beruházást hajtottak végre a szegedi Fehér-tónál

A cél az ott költő, táplálkozó vagy vonuló védett madarak megóvása

2024. október 10., csütörtök
Történelmi madárvédelmi beruházást hajtottak végre a szegedi Fehér-tónál

Több mint 2700 méter középfeszültségű szabadvezetéket cserélt földkábelre az MVM Démász Áramhálózati Kft. a szegedi Fehér-tó és a sándorfalvi Új-halastavak területén, a beruházás nemcsak az ellátásbiztonság növekedésével jár, hanem annak környezetre gyakorolt hatása is jelentős – tájékoztatta a cég csütörtökön az MTI-t.

Fotó: Mihálffy Béla Facebook oldala

 

A közlemény szerint az MVM Démász Áramhálózati Kft. hálózatfejlesztési stratégiája kiemelt figyelmet fordít a szabadvezetékek földkábeles kiváltására a madárélőhelyekben gazdag területeken.

A kábelesítés elsődleges célja az ott költő, táplálkozó vagy vonuló védett és fokozottan védett madarak érdekében létrehozott biztonságos hálózat kialakítása, továbbá a fogyasztók zavartalan villamosenergia-ellátásának biztosítása és a települések közötti hálózaton fellépő üzemzavarok számának csökkentése.

A Sándorfalva és a Fehér-tó közötti középfeszültségű szabadvezetékes hálózat jelentős részét a madarak védelme érdekében földkábelekre cserélte az áramhálózati társaság. A projekt három ütemben valósult meg, az egyes ütemek folyamán az MVM Démász modernizálta, illetve biztonságosabbá és környezetbaráttá tette a térséget ellátó középfeszültségű hálózatot.

Fotó: Mihálffy Béla Facebook oldala

 

Az elvégzett beruházás során 2759 méter középfeszültségű földkábelt létesített a társaság, mindezzel 5249 méter szabadvezeték kiváltása és elbontása történhetett meg. A földkábelesítéssel párhuzamosan két betonházas transzformátorállomást is beépítettek.

A szegedi Fehér-tó és a vele madártanilag egy egységet képező, a beruházás helyszínét adó sándorfalvi Új-halastavak a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság működési területén, a Pusztaszeri Tájvédelmi Körzetben helyezkednek el több mint kétezer hektár területen, Csongrád-Csanád vármegyében. 

 A beruházás jelenleg az MVM Démász legkiemelkedőbb madárvédelmi fejlesztése.

Köszönet illeti a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóságának szakembereit, az MVM Démász munkatársait, és mindenkit, aki részt vett ebben a projektben. Ez a munka bizonyítja, hogy ha összefogunk, ha közösen cselekszünk, akkor képesek vagyunk megóvni értékeinket – legyen az a természeti környezet vagy éppen a helyi közösségek biztonsága

- írta Mihálffy Béla, a térség országgyűlési képviselője a beruházással kapcsolatban.

 

Nyitókép: Mihálffy Béla Facebook oldala

 

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.