Másodszor adták át a szegedi polgári közösség legrangosabb elismerését.
Ahogy arról beszámoltunk, pénteken második alkalommal adták át a szegedi polgári közösség legrangosabb elismerését, a Pálfy Ferenc-díjat. A Mihálffy Béla országgyűlési képviselő által alapított díjat minden évben három szegedi polgárnak ítélik oda, akik rendkívül sokat tettek a város fejlődéséért, gazdaságáért, tudományos vagy oktatási életéért. Továbbá példaértékű munkát végeztek Szeged kultúrájáért, sportjáért, egészségügyi és szociális jólétéért, közösségeiért vagy épp hitéletéért. Idén Dr. Wittmann Tibor belgyógyász, illetve gasztroenterológus szakorvosnak ítélték az egyik díjat.
Dr. Wittmann Tibor 1949-ben született Pécsett. 1973-ban szerzett diplomát a Szegedi Orvostudományi Egyetemen, majd belgyógyász, illetve gasztroenterológus szakorvos lett.
Fél évszázadon át dolgozott az I. számú Belgyógyászati Klinikán, ahol évtizedeken át egyetemi tanárként, sőt éveken át a klinikát vezetve adta tudását és tapasztalatát a betegek gyógyulása és orvos kollégái hatékony munkája érdekében. Két évig megbízottként vezette a Reumatológiai Klinikát is.
Wittmann Tibor professzor nemzetközi szaktekintély. Kimagasló színvonalú kutatói, a szegedi betegellátás fejlesztését szolgáló szakmai, valamint a helyi szakorvosképzésben végzett oktatói munkája egyaránt elismerésre méltó.
Orvosként betegek tízezreinek gyógyulásához, oktatóként magyar és angol nyelvű képzésben részt vett orvosgenerációk tudásához járult hozzá.
Számos egyetemi bizottság munkájában vett részt, köztük a Szegedi Tudományegyetem Humán Orvosbiológiai Kutatásetikai Bizottságának és az SZTE Általános Orvosi Kara Tanári Testületének elnöki tisztét is betöltötte. Több tudományos társaság is tagjai sorába választotta. Betöltötte az Egészségügyi Szakmai Kollégium Gasztroenterológiai és Hepatológiai Tagozat elnöki tisztségét, valamint a Szegedi Akadémiai Bizottság Hepatogasztroenterológiai Munkacsoportjának elnöki tisztségét is.
Hat évig a Magyar Belgyógyász Társaság főtitkáraként, illetve éveken át a Magyar Gasztroenterológiai Társaság elnökeként is dolgozott. Fél évtizeden keresztül az Európai Gasztroenterológiai Társaság vezető testületének tagja volt.
Az Egészségügyi Tudományos Tanács alelnökeként, valamint az Egészségügyi Szakmai Kollégium Gasztroenterológia és Hepatológia Tagozata elnökeként is kivívta a szakma elismerését. Munkásságát nemzetközi tudományok körökben is értékelték: többek között a Case Reports in Internal Medicine társszerkesztőjeként, valamint a World Journal of Gastroenterology Szerkesztőbizottságának tagjaként, illetve külföldi tanulmányutak és nemzetközi tudományos pályázatok résztvevőjeként. Szakmai, állami és önkormányzati díjak sora bizonyítja széles körű ismertségét és elismertségét.
Polgári elkötelezettsége közéleti szerepvállalásában is megnyilvánult. Így 1995-ben (a Bokros-csomag idején) indította útjára a Szegedi Polgári Orvoskör nevű szervezetet, melynek rendezvényei szegedi, regionális és országos egészségpolitikai stratégia kidolgozását segítették elő a polgári oldalon.
Szakmai meglátásaival, nyilvános közéleti megszólalásaival és bölcs tanácsaival évtizedeken át segítette a keresztény, konzervatív politikai erőket és döntéshozókat a polgári Magyarország létrehozása érdekében tett erőfeszítéseik során.
Kitűnő szegedi polgárok elismerése
A kitüntetést Pálfy Ferencről Szeged leghosszabb ideig, 1872 és 1904 között hivatalban lévő polgármesteréről, nevezte el Mihálffy Béla, Szeged és a Homokhátság országgyűlési képviselője. A díjat tizenkét tagú testület ítéli oda minden évben három szegedi polgárnak, akik rendkívül sokat tettek a város fejlődéséért, gazdaságáért, tudományos vagy oktatási életéért. Továbbá példaértékű munkát végeztek Szeged kultúrájáért, sportjáért, egészségügyi és szociális jólétéért, közösségeiért vagy épp hitéletéért. A díjat egy 10 cm átmérőjű, bronzból öntött emlékplakett és egy oklevél testesíti meg, amely plakett Pálfy Ferenc polgármestert ábrázolja, rajta felirattal: ,,Elismerésül Szegedért végzett munkájáért".
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.