A modern technológiák, a gazdaság és innováció egyre inkább a matematikára épülnek.
Szegedi tudós cikksorozatunkban bemutatjuk szegedi kötődésű, a tudomány valamely ágával foglalkozó személyeket. E heti részben Röst Gergely matematikus, az SZTE Alkalmazott és Numerikus Matematika Tanszékének vezetője, és az Egészségbiztonság Nemzeti Laboratórium szakmai vezetőjének életét mutatjuk be.
Röst Gergely 1977. december 31-én született Nagykanizsán. A matematika már szülővárosában, Nagykanizsán, általános iskolásként vonzotta, de mellette fizikával és kémiával is sokat foglalkozott. A középiskola elvégzése után a Szegedi Tudományegyetemen folytatta tanulmányait. PhD-fokozatát a nemlineáris funkcionál-differenciálegyenletek témájában 2006 januárjában védte meg, majd még 2006-tól két évig posztdoktor kutató lett a torontói York Egyetemen.
2007 szeptemberében tért vissza Szegedre, majd elnyerve az Európai Kutatási Tanács, az ERC támogatását, 2010-ben megszervezte Magyarország első matematikai járványtani kutatócsoportját, az MTA–SZTE Analízis és Sztochasztika Kutatócsoportot. 2011-ben az Arizona State University Fulbright-ösztöndíjas vendégkutatója lett, majd Marie Curie ösztöndíjjal az Oxfordi Egyetem tudományos munkatársaként dolgozott. 2017 és 2019 között az Oxfordi Egyetem kutatója.
2022 novembere óta pedig a Szegedi Tudományegyetem Bolyai Intézetének docense, kutatócsoport vezetője. Nemzetközi elismertségét jelzi, hogy hét tudományos folyóirat szerkesztője, több külföldi konferencia plenáris előadója, valamint 2018-ban Barcelonában tagjává választotta a Young Academy of Europe is.
Magas szintű publikációs tevékenységének eredményeként 73 tudományos cikkéből 31 Q1-es besorolású folyóiratban jelent meg.
Munkáját számos szakmai díjjal ismerték el:
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.