Szeged

Továbbfejlesztették a családbarát szülőszobát

Továbbfejlesztették a családbarát szülőszobát

A Koramentorház támogatásával továbbfejlesztették a családbarát szülőszobát a SZTE szülészeti és nőgyógyászati klinikáján

Márton Andrea
2024. január 15., hétfő
Továbbfejlesztették a családbarát szülőszobát

A Korábban Érkeztem Alapítvány támogatásával továbbfejlesztették a családbarát szülőszobát a Szegedi Tudományegyetem szülészeti és nőgyógyászati klinikáján - közölte Rádi Katalin, az alapítvány létrehozója hétfőn.

 


 

A beruházást bemutató sajtótájékoztatón, az alapítvány tavaly a Szent Gellért Fesztiválon rendezett jótékonysági koncertet, amelynek célja a két éve kialakított és átadott, háborítatlan szülésvezetést lehetővé tevő szülőszoba továbbfejlesztése volt.

A kiemelt támogatók - a Richter Gedeon Nyrt. és a Szeged-Csanádi Egyházmegye - mellett számtalan nagylelkű felajánlónak köszönhetően megvalósult korszerűsítés eredményeként a "Richter szülőszoba" professzionálisabbá vált, annak érdekében, hogy a szülés biztonságot, bizalmat, szeretetet, elfogadást közvetítő közegben történjen

 - közölte Rádi Katalin.

 

Hozzátette: az alapítvány a klinika munkatársaival együttműködve szülésre felkészítő tanfolyamot indít.

Várbíró Szabolcs, a klinika igazgatója kifejtette, a szüléssel kapcsolatos igények széles spektrumon mozognak. Vannak, akik a háborítatlan szülést pártolják, a természetes folyamatok hívei, ugyanakkor a 24-25 hetes koraszülöttek mentése intervenciós orvosi beavatkozás. 

A klinika célja, hogy az igények teljes skáláját ki tudja elégíteni, és megfelelően el tudja látni a kismamákat

 - tudatta a professzor.

Bogsch Erik, a Richter Gedeon Nyrt. elnöke hangsúlyozta, mind az édesanya, mind a gyermek egészsége szempontjából rendkívül fontos a környezet, ahol a szülés folyik. A gyógyszeripari cég tevékenységének legfontosabb területe a nőgyógyászat, melyben az európai országokban a piacvezetők között van.

Bálint Balázs főorvos hangsúlyozta, a szülés természetes folyamat, csak akkor kell orvosként beavatkozni, ha az szükséges. A szülőszobában elhelyezett kád - a meleg víz fájdalomcsillapító hatását kihasználva - elkerülhetővé teszi a gyógyszeres fájdalomcsillapítók használatát. A vízben történő vajúdás általában rövidebb, kevesebb beavatkozásra van szükség, jobb állapotú babák születnek, és később az anyák szülésélménye is jobb.

A szobában egy a magzati szívhang és a méhtevékenység együttes vizsgálatára alkalmas mobil CTG berendezés is helyett kapott. Ez abban különbözik a hagyományos eszközöktől, hogy a kismama hasára helyezhető - vízálló - érzékelők vezeték nélkül továbbítják az adatokat, így a szülő nő szabadabban mozoghat, akár a kádban vagy a zuhany alatt is vizsgálható

 - közölte az orvos.
 

 

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.