Bulvár

Négy és fél év börtönbüntetés a szegedi ügyvédnek

Négy és fél év börtönbüntetés a szegedi ügyvédnek

2011. december 7., szerda
Négy és fél év börtönbüntetés a szegedi ügyvédnek

Csalás, sikkasztás és hitelsértés bűntette miatt nem jogerősen négy év hat hónap börtönbüntetésre ítélte szerdán a Kecskeméti Városi Bíróság Hadfi János Ferenc szegedi ügyvédet, aki összességében száz millió forintot meghaladó kárt okozott ügyfeleinek.

A vádlott a befektetési céllal átvett pénzekkel sajátjaként rendelkezett, jogtalan haszonszerzési szándék vezette, tévedésbe ejtette a sértetteket - mondta

Bihari Ádám

tanácsvezető bíró az ítélet indokolásakor. A bíróság

Hadfi János Ferencet

ügyvédi hivatása gyakorlásától véglegesen eltiltotta, valamint 12 millió forint összegben vagyonelkobzást rendelt el. A vádlott - akit a Szegedi Ügyvédi Kamara törölt az ügyvédi névjegyzékből - 2006 szeptemberétől kezdődően, konkrétan nem nevesített célra, havi 3-6 százalékos hozam ígéretével különböző nagyságú pénzösszegeket vett át az ügyfélköréből ismert magánszemélyektől, s erről letéti szerződés elnevezésű okiratot állított ki. A szerződésekben feltüntették a befektetési célt, az ígért hozammal megemelt letétbe helyezett összeget, valamint a lejárati időt és az összeg felvételére jogosult személy nevét. A vádlott a befektetések biztosítékaként a saját személyét, ügyvédi hivatását és személyes ismeretségüket tüntette fel. Eleinte a kisebb összegű befektetéseket - a hozammal együtt - kifizette, ezért a sértettek 2008 őszétől már nagyobb összegeket helyeztek letétbe a vádlottnál, aki ezt követően a fizetési kötelezettségét már nem vagy csak részben teljesítette, a fennmaradó összeget ismeretlen módon használta fel. A vádlott nem rendelkezett pénzügyi-befektetési tevékenység folytatására feljogosító hatósági engedéllyel sem. A rábízott ügyvédi letétek összegét a letéti számlára nem fizette be, hanem készpénzben felvette és eltulajdonította. Az ügyben szereplő tizenhét sértett meg nem térült kára meghaladja a 100 millió forintot. Az ítélet nem jogerős, mert az ügyész súlyosításért, míg a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett. A több mint két éve előzetes letartóztatásban lévő vádlottat házi őrizetbe helyezte a bíróság, amely ellen az ügyész fellebbezést jelentett be, azonban ennek nincs halasztó hatálya, így a vádlott szabadon távozhatott a bíróság épületéből.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.