Kézilabda: nehezen nyert a MOL-Pick Szeged Mezőkövesden

2015. szeptember 9., szerda
pick-temesvar28kf

Két góllal nyert a MOL-Pick Szeged a Mezőkövesd otthonában: Juan Carlos Pastor együttese ezzel harmadik sikerét aratta az idei pontvadászatban.

A MOL-Pick Szeged keretéből ezúttal a sérült

Rajko Prodanovic

-

Roberto Parrondo

duó maradt ki.

Källman

szerezte az első találatot, éppen ő szerezte a szegediek ötödik gólját is a kilencedik percben, amivel először vezetett a meccsen kettővel a Pick. (3-5) Az első negyed óra végén a fiatal

Fekete Bálint

lerohanás-góljával lett négy gól a MOL-Pick Szeged előnye (6-10), azonban a Pick egykori bajnok edzője,

Skaliczki László

által irányított Mezőkövesd nem adta fel a meccs során, és végig tapadt a Pickre. Az első félidő végén Feketéé volt az utolsó szó, újabb góljával 15-11-re vezetett a szünetben a Pastor-legénység. A második félidőt óriási tempóban kezdte a Pick, és a lerohanás-gólokkal gyorsan meglépett öt góllal (12-17). A félidő derekán azonban egy utolsó rohamot indított a Mezőkövesd, amelynek eredményeképp fokozatosan faragta le hátrányát, öt perccel a vége előtt pedig Grünfelder találatával ki is egyenlítettek a hazaiak. (23-23) A hajrában

Bombac

kétszer villant, e mellett

Sierra

is fontos védéseket mutatott be, így végül ha nem is a legkönnyebben, de ezt a meccset is behúzta a MOL-Pick Szeged.

Zubai Szabolcsék

legközelebb szombaton lépnek pályára: 18 órától az újonc Eger látogat az újszegedi sportcsarnokba.

Férfi kézilabda NB I., 4. forduló

Mezőkövesdi KC - MOL-Pick Szeged 23-25 (11-15)

Mezőkövesd, 800 néző. Vezette: Bonifert Ferenc, Oláh Viktor.

Mezőkövesd:

Liszkai - Antal, Fábián, Ciric 2, HAJDU 6, GRÜNFELDER 4, RADNIC 5. Csere: VOLAREVICS, Holló (kapus), Szepesi 4/2, Kovács P., Füstös, Molnár 1, Benis, Trivkovics 1.