Kézilabda: vereséggel búcsúzott az SZKKSE csapatkapitánya + FOTÓK

2014. december 30., kedd
szkkse-dunaujvarosszkkse-dunaujvaros19-19_kf

Mintegy húsz percig tartotta magát a Szeged KKSE a válogatottak sorát felvonultató Dunaújváros ellen, a vége azonban súlyos vereség lett.

Nem számíthatott könnyű mérkőzésre a Szeged KKSE a Dunaújváros ellen, hiszen a közelmúltban

Szabó Edina

gólja után vezetett az SZKKSE (3-2). Bár hamar újra a Dunaújvárosnál volt az előny, a kapuban továbbra is brillírozott Dobó Mónika, és a két-háromgólos különbség állandósult a félidő utolsó 5-6 percéig, azonban itt a Dunaújváros ritmust váltott, és rendre érkeztek a leindítások, a gyors támadásvezetések, támadásban is egyre több volt a pontatlanság az SZKKSE-től, ezekből pedig rendre gólt szereztek a vendégek. A szegediek az utolsó hét percben nem tudtak gólt szerezni, ellenben a Dunaújváros hetet is, így gyakorlatilag a félidőre bebiztosították győzelmüket, hiszen már kilenc góllal vezettek a szünetben. A második félidőben

Triffa

kapus is gólt dobott a vendégektől, ahogy Marosán György a meccs előtt ígérte, kockáztatni fognak, így többször is a pluszemberes játékot alkalmazták kapus nélkül, így Triffa az üres kapuba lőhetett. A Dunaújváros folytatta magas tempójú kézilabdáját, ami ellen nehezen tudott védekezni az SZKKSE, rengeteg lerohanás, indítás jellemezte a második félidőben is

Mátéfi Eszter

együttesét. Negyed órával a vége előtt a búcsúmérkőzését játszó Lehmann-Dobó Andrea megszerezte első, és egyben utolsó élvonalbeli gólját, hiszen betalált hétméteresből, azonban más öröme nem lehetett ma a kapitánynak, a Dunaújváros könnyed győzelmet aratott Szegeden, ezzel továbbra is az élboly mögött áll, míg a Szeged KKSE győzelem nélkül áll a tabellán, bár nem is ez a meccs volt az, amelyet meg kellett nyernie az együttesnek. Az SZKKSE legközelebb vasárnap 18 órától lép pályára, Marosán György lányai ismét hazai pályán játszanak, január negyedikén az Érd látogat az újszegedi sportcsarnokba. A meccs előtt a klubelnök virággal, a meccs végén a szurkolók pedig pezsgővel, valamint egy tábornoki sapkával búcsúztatták a búcsúmérkőzésén pályára lépő csapatkapitányt, Lehmann-Dobó Andreát, akinek ez volt az utolsó mérkőzése a Szeged KKSE színeiben.

Női kézilabda NB I, 11. forduló

Szeged KKSE - Dunaújvárosi Kohász KA 20 - 41 (10-19)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezeti: B. Pech Katalin, Vágvölgyi Mária.

SZKKSE:

DOBÓ M. - Hárs, Albert, Barján 2/1, Gulyás 2, Zsilák 2, Csoknyai 2. Csere: Futaki (kapus), Selmeci 2, Lehmann-Dobó 1/1, Kiss 2, SZABÓ E. 7/3, Aron.

Marosán György.

Dunaújváros:

Triffa 1 - Ferling 5, GERA 7, TRISCSUK 6, Bulath 1/1, VINCZE 7/1, Takács D. 4. Csere: Nagy (kapus), Azari 1, Berta 1, Kamper 4, Takács B. 3, Rádl, Ferenczy 1.

Mátéfi Eszter.

Hétméteresek:

4/4 ill. 4/1.

Kiállítások:

4 perc ill. 4 perc. Marosán György:

"Egy speciális szerkezetbe kényszerültünk, olyan terhek vannak a játékosokon, ami meggyőződésem,hogy hosszú távon nem egészséges. Láttam biztató momentumokat, nem vagyok csalódott, az új játékunkra nyolc napunk volt, amiből láttam elemeket. Az első 20-22 perc az talán még parádésnak is mondható, Dobó Móni jó védéseivel, jó védekezéssel. Olyan szempontból voltam csalódott, két gólra volt egy magyar topcsapat tőlünk, és hallottam a legyet zümmögni a csarnokban. Nyilván nem vagyok abban a helyzetben, hogy kritikát gyakoroljak, csak fura érzés volt, jobb lenne úgy dolgozni, ha éreznénk, hogy mennyien vannak mögöttünk. Dolgozunk tovább, és remélem, hogy zúgni fog a hajrá, Szeged! még hangosabban."

VÉGE60' Csoknyai a kapufát találja el, majd elveszik a labdát a Dunaújvárostól, de az indítás nem jó, Azari pedig fent marad, és befejezi az akciót, ezzel vége a mérkőzésnek, 41-20-ra nyer a Dunaújváros az SZKKSE ellen, a vendégek gyors játékra ma nem volt ellenszere a szegedi együttesnek. 59' A sokadik indítás utáni ziccer a vendégeknél, Gera lép meg a labdával, ezt is bedobja, ez a negyvenedik újvárosi találat, 20-40. Időt kér Marosán György szűk egy perccel a meccs vége előtt. 58'Azari is gólt lő, a fellazult SZKKSE-védőfallal szemben nem volt nehéz dolga, 20-38. Nagy újra véd, ezúttal Barján lövését fogja a kapus. Az indítás nem jó Lehmann-Dobó felé a szerzett labda után, Gera pedig üresen marad, aki be is fejezi az akciót, 20-39. 57'Kamper lő Futaki kapujába kilencről, 19-37, majd Lehmann-Dobót tüntetik el nagyon csúnyán középen, de megrázza magát a kapitány, a hetest Szabó Edina dobja: a léc alá vágja a labdát, 20-37. 56' Takács középütt fordul le védőjéről, ezzel már tizenöt góllal, 36-19-re vezetnek a vendégek. Nagy Éva is elkapja a fonalat, a vendégek cserekapusa is hozzájárul a sikerhez. 55' Takács szerez újabb gólt, futószalagon jönnek a ziccerek a vendégeknél, és hiába véd jó százalékkal mindkét kapus az SZKKSE-nél, ezt nem lehet így tartani, 18-35. Barján talál be átlövésből, 19-35, majd időt kér a Dunaújváros. 54' Vincze cunderét fogja Futaki, majd Ferling hát mögötti passzából fordul be Takács, de lerántják, így hetest kapnak a vendégek. Vincze hajtja végre, Futaki csak belekap, védeni nem tudja, 17-34. 52' Ismét egy ziccert, Takács robog végig, ezt is bedobja, 17-33. Közben a vendég szurkolók szektorában kell egy kis rendet tenni, de végül rendeződik a helyzet. 50' Kiss Klaudia lövését elsőre védi Nagy, de végül bepattog - egyszer nekünk is lehet szerencsénk. Végül jóváírják az előbbi Gera-gólt, így 17-31, kis tanácskozás után, majd Kamper átlövése is a kapuban köt ki, 17-32. 48' Gera tör be a széléről, és lő pattintva Futaki kapujába, de úgy tűnik, nem adják meg végül, mivel vonalra lépett, így marad a 16-30. Barján lövi telibe a felső lécet, az onnan levágódó labda pedig nem a gólvonal mögé, hanem elé pattan, Lehmann-Dobó pedig nem tudja beütni a kipattanót. Egy újabb indítás utáni ziccert véd Futaki, majd Marosán György kér időt. 46' Gera szerez újabb gólt a szélről, ezúttal átejti Dobót, így 16-29. Eladja a labdát az SZKKSE, ziccerig futhat vele Berta, aki a csereként beállt Futaki fölött emeli át a labdát, 16-30. 46' Barján szakad el a védőjétől, majd a hatosról ellövi, de meglökik közbe, így jár a hetes, amit Lehmann-Dobó Andrea végez el: a felső sarokba lő a búcsúzó csapatkapitány, 16-28. 45' Selmeci lövi ki az alsót, így 15-27, de erre gyorsan válaszol Takács, aki nagy erővel lő a léc alá, ezzel 15-28. 44' Csoknyai passzát olvasta Takács, így a Szeged térfelén szerez labdát a Dunaújváros, ezt pedig Triscsuk ki is használja, 14-27. 42' Csoknyai lövését fogja Nagy, de kipattan róla, Zsilák begyűjti a kipattanót, és Nagy mellett a kapuba lő, 14-26. Most eladja a labdát a Dunaújváros, de nem tudja ziccerig végigjátszani az SZKKSE, majd Barján talpról mellé lő. 41' Kiss Klaudia szerzi meg az első gólját ma, pattintva lő Nagy kapujába, 13-26. 40' Triscsuk most kilenc méterről megy fel, és lő a bal alsóba, 12-25. A félidő óta két gólt lőtt az SZKKSE, míg a Dunaújváros már hatot is, sőt, Triscsuk újabb találatával már 12-26. 39' Bár Albert megszerzi a labdát, de a lábához ér a játékszer, így visszakapja a Dunaújváros, Ferling pedig második hullámban érkezve gólt lő, 12-24. 38' Ez érdekes, mellé ment ugyan Albert lövése, majd a környéken sem tartózkodó Takácsot szórják ki két percre, miután előtte lökött a játékvezető szerint. Most a Dunaújváros is lehozza a kapusát, majd Gulyás rántja le Triscsukot, ő is két percet kap, így bő egy percig egyenlő létszámban a csapatok. 37' Ferling lövése megpattan a blokkon, a kapufáról jön ki a labda, de éppen Kamper szedi össze, aki Dobó mozgásával ellentétes irányba lő, és szerez gólt, 12-22. Ismét egy indítást, Gera a meginduló játékos, belövi a ziccert, 12-23. 35' Barján kerül ziccerbe a másik kapu előtt, de túlhúzza, és mellélő. Most elszórja a labdát a Dunaújváros, Zsilák kapja a passzt, és be is dobja a rövidbe, 12-21. 33' Megint egy indítás a vendégektől, de Takács lövését fogja Dobó Mónika, kicsit kisodródott Takács a labdával. Üresen marad a túloldalon Gera, azonban ejtése magas, így nincs gól. Ismét az emberelőnyös játék az SZKKSE-nél, Barján tűzi rá, de Triffa lábbal véd. Egy újabb indítás, Berta kerül ziccerbe, de Dobó Mónika fogja, elképesztő, amit a kapuban művel Dobó! 32' Ismét lehozza a kapusát Marosán György, de eladjuk a labdát, Triffa pedig észreveszi, hogy üres a kapu: távoli kísérlete pedig eredményes, a kapus szerez gólt a vendégeknél, 10-21. Szabó Edina villan újra a szélről, 11-21. 31' Barján passza rövid Albertnak, megszerzi a labdát a Dunaújváros, Triscsuk pedig ellenállhatatlanul tör be, és bár Dobó Mónika belekap a labdába, de bent van, ezzel tíz közte, 10-20. 31' Az SZKKSE kezdi a második félidőt. SZÜNET30' Nem tud lövési lehetőséget kialakítani az SZKKSE az utolsó másodpercekben, majd még éppen a dudaszó előtt engedi el Triscsuk a térfél közepéről, és óriási góllal zárja le az első félidőt, ezzel 19-10-re vezet a Dunaújváros az első 30 perc után. Az SZKKSE a félidő első felében jól tartotta magát, azonban a hajrában egyre többször indította le a szegedieket a Dunaújváros, és sorra lőtte az ilyen szituációk után a gólokat, így kilenc góllal vezet a szünetben a vendég csapat. 29' Csoknyai zörgeti meg a felső lécet, a kipattanóból indul a Dunaújváros, de Takács ziccerét megfogja Dobó Mónika, elképesztő formában van ma a kapus! Ismét hétméterest kapnak a vendégek, most Bulath próbálkozik: ebbe is beleér Dobó Mónika, de valahogy bepattog, 10-18. 28' Kiss Klaudia lövését fogja Triffa, majd Triscsuk bombája is beakad, ezzel már 10-17. Hetest kap a Dunaújváros, Kamper végzi el: ezt is megfogja Dobó Mónika, háromból három hetest megfog! 26' Újabb indítás után újabb gólt szerez a Dunaújváros, ismét Gera fejezi be az akciót, 10-15, az eddigi legnagyobb különbség a meccsen. Most középen tör be Takács, nem tudják megállítani, és hatra növeli a vendégek előnyét, 10-16. 25' Barján pattintása mellé száll, majd Triffa veszi észre a meginduló Vinczét, aki el tudja kapni a labdát, és a rövidbe be is lövi kissé kiszorított helyzetből, 10-13. Triffa védése után egy újabb lerohanás, Gera indul, ennek is gól a vége, ezekkel a gyors akciókkal nehezen bír az SZKKSE, 10-14. 24' Vincze átlövését fogja Dobó Mónika, majd mivel az edzőjénél volt kint az oldalvonalnál Triffa, megpróbálja az üres kapuba dobni, de az újvárosi kapus visszaér, és lehúzza a labdát. Hetest kapnak a vendégek, Ferling dobja: de ezt is megfogja Dobó Mónika, második hetesét fogja a kapus! 23' Kampert találja meg Bulath passza, ő is pontosan a hosszú alsóba lő, 9-12. De gyorsan jön a válasz Barjántól, aki nagy erővel küldi a labdát a kapuba hét méterről, 10-12. 22' Kamper kap sárgát Barjánnal szemben elkövetett faultjáért. Szabó Edina elpörgetné Triffa mellett, de meglökik őt a levegőben, jár a két perc Azarinak, és a hetes az SZKKSE-nek, most Barján lövi, a kapuban ismét Nagy: Barján pattintva bedobja, 9-11. 21' Középen az elmozgó Takács marad kissé üresen, meg is látja őt Triscsuk, a beállós pedig lefordulás után lő a hosszú sarokba, 8-10. Selmeci passzát lefüleli Vincze, végig is sprintel vele a pályán, és bedobja a ziccert, 8-11. 20' A pályára visszatérő Barján szerez labdát, majd jó is a bejátszás Gulyásnak, aki bedobja az alsóba a labdát, visszajön egyre az SZKKSE ezzel, 8-9. Időt kér a vendégek mestere, Mátéfi Eszter. 19'Barjánnál lépéshibát látnak, de a túloldalon belemenést fújnak Triscsuknál, így nem lett ziccer a kontrából. Hetest lőhet az SZKKSE is, Szabó Edina végzi majd el, a kapuba pedig érkezik Nagy: de ez sem zavarja meg Szabó Edinát, aki értékesíti a büntetőt, 7-9. 17' Szabó Edina újabb gólt szerez, ezúttal pattintva, Triffa lábai között lő a kapuba, 6-8. Dobó Mónika! Pazar formában véd, egy újabb átlövést fog, de Vincze bombáját az ismétlésből nem tudta hárítani, 6-9. 16' A meccs első hetese következik: Triscsuk áll oda, azonban Dobó kézzel véd, bravó! Albert passza után elveszik a labdát passzív miatt az SZKKSE-től, középen Takács lódul meg, aki be is fejezi a ziccert, 5-8. 15'Dobó Mónika remekül véd, most a bejátszás után fogott egy ziccert, a gyors támadás végén pedig Szabó Edina csinálja meg ugyanazt, mint pár perccel korábban, ezúttal is gól a vége, 5-7. 13' A debütáló Csoknyai ragaszt egy hatalmas gólt Triffa kapujába, a rövid felsőt lövi ki felugrás után, 4-6. Ismét lehozza a kapusát Marosán György támadásban, elsőre nincs ebből ziccer, majd Albert passza nem jó, így jöhet a Dunaújváros, Ferlingnek pedig szerencséje is van,mert bár Dobó Mónika beleért a lövésébe, de a labda éppen átcsorog a gólvonalon, 4-7. 12' Ferling lő egy óriási felső kapufát mintegy 10 méterről, majd emberelőnyös szituációval próbálkozik az SZKKSE, lehozzuk a kapust is, ez pedig sajnos megbosszulja magát, Dobó Mónika nem ér vissza időben, és Vincze a saját térfeléről bedobja, 3-6. 11' Jó a blokk a falban, ez fontos lehet a továbbiakban. Az indítással Szabó Edina lépne meg, de Triffa jól élt együtt a játékkal, így nem tudta lehúzni a szélső az indítást. 9'Zsilák kerül ziccerbe, azonban Triffa ismét védeni tud. Ismét megszerzi a labdát az SZKKSE, majd Selmeci megy fel kilencről a támadás végén, de mellé lő. Vincze marad lent egy ütközés után, de úgy tűnik, folytatni tudja. 8' Vinczét középen most megállították, azonban az utolsó pillanatban még talpról el tudta dobni, és be is akadt az alsó sarokba, 3-5. Időt kér Marosán György. 7' Ferling lövi ki a hosszú felsőt kilencről, erre nem érhetett oda Dobó Mónika, 3-3. Barján talpról lövi el a szabaddobás után, azonban Triffa résen volt a rövidre tartó labdánál, de védéssel válaszol Dobó Mónika is. Ezt azonban ő sem foghatta, egy eladott labdával mehetett ziccerig Vincze, nem hagyja ki, 3-4. Belemenés most Bulath Anitával szemben, újabb ziccerbe kerül a Dunaújváros, de ezt Dobó Mónika bravúrral védi! 6' Jó védekezés most a szegediektől, nem találják a rést a vendégek, majd meg is szerzi a labdát az SZKKSE, Szabó Edina pedig végigroboghat ziccerben a labdával, és be is fejezi, vezet az SZKKSE, 3-2! 4'1-1, Szabó Edina egyenlít, miután Dobó Andrea játszotta ki középről Szabó Edinának, aki szépen kilőtte a hosszút. Bár megszerzi a vezetést ismét a Dunaújváros, de Gulyás beállóban le tud fordulni, és Triffa mellett a kapuba lő gyorsan válaszolva, 2-2! 3' Triscsuk teszi le a szélre Azarinak, azonban Dobó Mónika ezt is megfogja! Ez már bent van, Triscsuk talpról váratlanul lőtte el a hosszú alsóba, 0-1. 1' Triscsuké az első lövés talpról, de Dobó Mónika megfogja. Az első támadásból nem tud gólt szerezni az SZKKSE sem, Szabó Edina passzát lefülelik végül. 1' A Dunaújváros kezdi a meccset. A hangulattal nincs probléma, a szegedi ultrákhoz csatlakoztak makói szurkolók is,illetve a vendégeket is elkísérték szurkolóik. 18:14 - A klub elnöke, Kovács Zsolt adott át egy csokor virágot a bemutatást követően a búcsúmérkőzését játszó Lehmann-Dobó Andreának, valamint az év legjobb játékosa vándordíjat Szabó Edina vehette át még a mérkőzést megelőzően. 17:54 - A kapu is érzi már az év végét, a bal alsó saroknál van szükség a hegesztőkre, de úgy tűnik, kis "kalapálás" után megoldódik a probléma. 17:47 - Köszöntjük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a csapatok pedig csupán pár perce jöttek ki a pályára, hiszen elhúzódott a juniorok mérkőzése, így negyed órás csúszással fog kezdődni majd a találkozó. A mérkőzés 18 órakor kezdődik!