Jégkorong: Belgrádban verte a szerb válogatottat a Tisza Volán + VIDEÓK

2013. november 4., hétfő
tisza-_volan_belgradstar_mj-28

Második mérkőzését is megnyerte Belgrádban a Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC jégkorongcsapata a szerb U20-as válogatott ellen a szerb jégkorong ligában.

A HK Beostar múlt heti, hazai legyőzése után Belgrádban folytathatta bajnoki szereplését a szerb ligában

Kalocsa László

együttese. Ezúttal a Beostarhoz hasonlóan

Dragan Kesa

vezette szerb U20-as válogatott volt a Tisza-parti egység ellenfele, ám a fiatal nemzeti egység nem tudta megnehezíteni úgy a mieink dolgát, mint legutóbb a belgrádi klub. Egy rossz cserét követően sikerült a Volánnak kibekkelnie egy emberhátrányt, majd amikor már ők kerültek emberfórba,

Bosnyák Márkó

meg is szerezte a vezetést az első harmad derekán. Bár a szegedi egység rövidesen ismét hátrányba került, az ellenfél nem tudott élni a lehetőséggel. A második játékrész aztán igazi magyaros gólparádét hozott: a harmad közepéig

Petar Novanovic

tette fel pillanatokkal Varga második gólja után (1-5). A harmadik játékrész során egyértelművé vált, hogy a hazai alakulat képtelen lesz már egyenlíteni, holott rendesen tűz alá vették a szegedi kaput. Sokáig nem esett gól azonban a találkozónak ebben a szakaszában, ám aztán parádés lett a végjáték.

Ignatovic

kétszer vette be az utolsó öt percben

Balázs Csongor

kapuját, aki ebben a harmadban a hivatalos statisztika szerint 23 mentést mutatott be, ám közben

Maslac Michael

is betalált, 8 másodperccel a vége előtt pedig

Hídvégi Róbert

állította be a 7-3-as végeredményt. Folytatás szombaton 18 órától a Műjégpályán a belgrádi Vitez együttese ellen.

Szerb Jégkorong Liga, 2. forduló:

Szerb U20-as válogatott - Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC 3-7 (0-1, 1-4, 2-2)

Belgrád. Vezette: Uros Aleksic, Ivan Medeljanovic, Ivan Ristic.

Tisza Volán:

Balázs – Maslac 1 (1), Lippai, Bosnyák 1, Ódry 2 (1), Ambrus – Kormos (kapus), Szabó D., Mohai, Rózsahegyi, Molnár Á. (1), Varga D. 2 - Máté (1), Hídvégi 1, Wéhli, Egyed, Barcsik.

).

8 perc, ill. 14 perc.

A mérkőzés teljes felvétele az alábbi három videón!