Labdarúgás: nem bírt román ellenfelével a Szeged 2011 + FOTÓK

2013. február 20., szerda

Eddigi talán legerősebb ellenfelével mérkőzött meg szerda délben az algyői műfüves pályán a Szeged 2011 csapata. A román másodosztályú Vălcea végül az első félidőben lőtt két góljával döntötte el a találkozót.

Felkészülési labdarúgó-mérkőzés:

Szeged 2011 - Damila Măciuca Vălcea 0-2 (0-2)

Algyő, műfüves pálya. Vezette: Lovas (Szűcs, Cseh).

Trepák - Kéri, Petrók, B. Kapic, Dedic, Markovic, Geiger, Jovánczai, Ulvicki, Gomez, Timm.

Cserék:

Belecan (kapus), Farkas M., Laczkó J., Stipancevic.

Gálhidi György.

Vălcea:

Matache - Deaconescu, I. Stoica, Chui, E. Stoica, Nasser, Bargulescu, Popa, Lircǎ, B. Geantă, Codin.

Cserék:

D. Geantă (kapus), Pârvulescu, Iordache, Smedescu, Iancu, Melcea, Voinea, Popescu.

Claudiu Niculescu.

Lircǎ (10'), Popa (42'). Gálhidi György:

"Az eddigi legjobb ellenfelünkkel játszottunk, sajnos azonban nem találtuk ellenszerét agresszív letámadásuknak. Sok hibánk kijött most, kevés helyzetig jutottunk. De van még egy kevés időnk, a hátralévő tíz napban orvosolni fogjuk ezeket a hibákat."

86-90' A 87. percben Codin átlövése is pontos, Belecannak bizony nagyot kell mentenie, a kapu bal oldalából öklözi ki a labdát a szerb kapus. A lefújás előtti percben a Szeged előtt is adódik egy lehetőség: Jovánczai bal oldalról elvégzett szabadrúgása lecsorog a sorfalról, egyenesen Geiger elé pattan a bogyó, aki 22 méterről lő kapura, ám centikkel fölé száll. Lovasi játékvezető röviddel ezután véget vet a találkozónak. 76-85' Mezőnyfölényét továbbra sem tudja gólra váltani, vagy akár csak veszélyessé tenni hazai alakulat, a román kapusnak szinte semmi dolga... Nem úgy a nem régen beállt Zeljko Belecannak! Az imént Markovic labdavesztése után kellett nagyot nyújtóznia Zseljnek egy 20 méteres, életerős átlövést követően. 66-75' Továbbra sincs helyzet, meddő mezőnyfölényben futballozik a hazai gárda a kontrákra berendezkedő román csapattal szemben, amely az utóbbi periódusban nem jutott el a szegedi tizenhatosig sem. Elsősorban a szegedi jobb szél az aktív, Geiger és Kéri igyekszik megbontani a románok szélső védelmét, illetve felívelésekkel próbálkoznak gyakrabban a mieink. Beállt Stipancevic, akinek - termetéből adódóan - oda-oda lehetne varázsolni a labdát a fejére egy-egy támadás végén. 56-65' Mezőnymunka zajlik nagyrészt az elmúlt tíz percben a pályán. Az imént, a 64. percben egy vendég szöglet okozott némi zavart a szegedi kapu előtt, a kavarodásból az egyik csereként beállt román támadó, Albert Voinea spiccel szúrta kapura a labdát, ami azonban mellé ment. 46-55' Lássuk a folytatást! Mindjárt a félidő elején Dedic fut el a bal oldalon, beadását azonban a védőfal blokkolja. Az 50. percben Timm fordul be egy gyors mozdulattal a tizenhatos és az alapvonal találkozásánál a jobb oldalon, beemelt labdáját Gomez fejeli meg, de a hosszú kapufa mellé csúsztat latin-amerikai támadó. A másik oldalon eközben Bogdan Geantă 22 méterről rosszul sikerült átlövést ereszt meg, ami jócskán mellé száll a hazai kapunak. SZÜNET!41-45' A 42. percben ismét Popa a főszerepben! A félpályától egyedül szlalomozik át a hazai védelmen a kapu felé, majd 22 méterről durrant rá, Trepák jól vetődik, de rosszul nyúl a labdáért, ami a kapu rövid oldalába csorog... 0-2. A szünetig már nem történik érdemleges esemény. 31-40' A 33. percben a vendégek legjobbja, Popa szánja el magát lövésre 28 méterről jobb oldalról, Trepák azonban kiszedi a bal alsóból a zsugát! 26-30' A 28. percben Kéri újabb hazai szögletet teker befelé, Gomez emelkedik fejelésre, de Matache lehúzza előle a labdát ismét. 16-25' Az utóbbi tíz percben két szögletet és egy ziccert jegyezhettünk fel. Előbb Dedic, íveli be a labdát, de a hazai kapus magabiztosan húzza le azt, mielőtt bárki belefejelhetne a hazaiak részéről. Azután Gomez csavar kapu felé egy újabb szögletet, a hosszú oldalról jön egy visszapassz középre, ám felszabadítanak a vendégek, nem is akárhogy! Popa a kissé elalvó védelem tengelyéből tör ki a kivágott labdával, Timm fut vele versenyt, de nem éri utol. Popa egy az egyben viszi Trepákra a labdát, a kapus kifut, a csatár elhúzza mellette, de a hazai portás egy remek, gyors reflexmozdulattal lábbal mégis hárít! 11-15' A gólt követően szegedi akciók következnek, előbb egy Jovánczai-átlövés középről a kapus mellkasán hal el, majd két perc múlva Timm a bal oldalon ugrik ki, s ismét csak hajszállal előzi meg a kapus a labdáért versenyt futva. 6-10' A 8. percben ígéretes kiugratás után Timm a jobb oldalon roboghat előre, de a jó ütemben kimozduló kapus felszedi előle a labdát a tizenhatoson belül. A 10. percben érkezik a román vezető találat: egy felesleges visszahúzás után jöhetett szabadrúgással a Vălcea 22 méterről a bal oldalról, amit Lircǎ tekert a hosszú kapufára, ahonnan védhetetlenül a hálóba pattant a zsuga, 0-1. Ha hozzátesszük, hogy a vendégek 36 éves edzője a maga idejében a bukaresti Dinamo csapatában csatárként szabadrúgás-specialista volt, talán meg sem lepődünk, hogy középpályása ilyen jól találta el a labdát... 1-5' Megkezdődött a találkozó, a mieink tiszta fehér szerelésben, a nadrágon oldalt kék csíkkal, a vendégek zöld-fehért öltve lépnek pályára. Egyből átlövési kísérletekkel nyitnak a mieink, ám mindkét próbálkozásba belelépnek a vendég védők, Marian Timm és Geiger Norbert lőttek kapura. A másik oldalon Bogdan Geantă a jobb alsóra célzott nem sokkal később 15 méterről. 11.55: Köszöntjük Olvasóinkat Algyőről, ahol rövidesen kezdődik a Szeged 2011 újabb nemzetközi felkészülési meccse, ellenfél a román második ligás Vălcea csapata. A román egység újonc a másodosztályban, ahol a Seria II-ben jelenleg a 4. helyen áll, jelenleg hazánkban edzőtáboroznak, így kerül sor a ma délben kezdődő találkozóra is az algyői műfüves pályán. Gálhidi György együttesének másik fele délután 17 órától Makón játszik felkészülési meccset.