Labdarúgás: félpályáról lőtt gólt a Mórahalom a Szegednek (FRISSÍTVE) + FOTÓK

2013. február 16., szombat

Négy csapat mérte össze erejét szombaton a Ferroép szervezésében Mórahalmon: a Szeged, Orosháza, Mórahalom és a Soimii Pancota. Az első meccsen a Szeged 2011 vegyes csapatát egy sok helyzetet hozó találkozón verte a Mórahalom, az Orosháza is nyert egy meccset, de a Szegeddel nem bírtak.

Eredetileg a Veszprém szereplésével egy négycsapatos tornát játszottak volna a Homokhátságon, de mivel a Balaton-partiak az utolsó pillanatokban visszamondták a szereplést, így egy román csapat beugrásával négy barátságos mérkőzést vívtak egymással a csapatok. A Szeged 2011 az első meccsén egy vegyes csapattal állt fel a Mórahalom ellen, míg a második mérkőzésén a legerősebb felállásában küzdött az Orosházával, s aratott győzelmet NB II-es riválisa ellen. Megyénk másik résztvevő gárdája, a Mórahalom a Szeged legyőzése után a román harmadik ligás klubbal végzett döntetlenre.

16.00:

Mórahalom - Soiimi Pancota

Mórahalom - Soiimi Pantoca 1-1 (0-1)

Mórahalom:

Batik - Nagy, Sarnyai, Udvary, Szűcs, Fülöp, Vojnics, Magyar, Ngalle, Podonyi, Ifj. Csák. Cserék: Lázár, Bokányi, Szőke, Czirják, Domonkos. Vezetőedző: Csák Zoltán.

A mórahalmi gólszerző:

Magyar.

14.00: Szeged 2011 - Orosháza Az első 20 percben nem jutott helyzetig egyik alakulat sem. Egy-egy átlövésen és 2-3 szögleten kívül nemigen lehet feljegyezni semmi izgalmas jelenetet sem. A 22. percben a Szegedtől törhetett be Timm a 16-oson belülre, de a keresztbe passzolt labdája rövidnek bizonyult. A 28. perc már pontot érő akciót hozott. Kis forintos labdájával balról Gomez talált rést a védelemben, keresztbe passzolt és Timm jó helyre érkezve, közvetlen közelről a hálóba lőtt; 1-0. A 34. percben Gomez oldalról szlalomozott a kapu felé, 16 méterről lőtt, labdája a felső lécen csattant. A 42. percben tovább növelte előnyét a Szeged: Dedic tekert be balról egy zsugát, azt egy védő, majd Timm is elvétette, a hosszú oldalon azonban érkezett Geiger, és a kapuba továbbított. A második játékrészben is inkább a Szeged 2011 veszélyeztetett, Trepáknak nem volt szüksége bravúrra, sarokrúgásoknál és felíveléseknél kellett bizonyítania. Az első nagyobb ziccerig a 65. percig kellett várni, ekkor Gomez tekert kapussal szemben mellé egy labdát. Tíz perccel később Markovic lőtt mellé, majd a 80. perben Geiger tette ugyan ezt 16 méterről. Szeged 2011 - Orosháza FC 2-0 (2-0)Szeged: Trepák - Laczkó, B. Kapic, Petrók, Dedic, Ulvicki, Markovic, Kis, Geiger, Marian Timm, Gomez. Cserék: Farkas M., Radnai, Kéri, Belecan. Vezetőedző: Gálhidi György. Orosháza: Bordás - Milenkovic, Kerekes, Futaki, Szabó, Varga, Ondrejó, Ács, Kerepeczki, Mohamed, Tóth. Cserék: Molnár, Szűcs, Bernát, Petrovic. Vezetőedző: Major László. Gólszerzők: Timm (28'), Geiger (42') Gálhidi György: Sok hibával játszottunk, de még van két hét, hogy kijavítsuk azokat, biztató, hogy a védelmünk stabilnak tűnik. Major László: Ehhez a meccshez nem szeretnék hozzáfűzni semmit.12.00: Orosháza - Soiimi Pancota Az Orosháza nagy lendülettel, végig dominálva játszotta le az első játékrészt, nemigen akadt dolga a pályaválasztók kapusának. A második félidőben azonban gyökeresen megváltozott a játék képe: a román csapat sorra szervezte az akciókat - az, hogy csak egy gólt tudtak szerezni, az orosházi kapusnak volt köszönhető, no meg a kapufának és Fortunának is. Orosháza FC - Soiimi Pancota 3-1 (3-0)Orosháza: Molnár - Milenkovic, Kerekes, Futaki, Szabó N., Ács, Ondrejó, Varga, Végh, Mohamed, Tóth. Cserék: Kerepeczki, Szűcs, Bernát, Petrovic, Juhász, Lupsa. Vezetőedző: Major László. Az Orosháza gólszerzői: Ács, Milenkovic, Tóth. 10.00: Mórahalom - Szeged 2011 A felkészülési torna nyitómeccse egy jó iramú, sok helyzetet hozó, kimondottan nézőcsalogató találkozóra sikeredett. Mindkét kapusnak akadt dolga bőven, a mezőnyben több tetszetős akciót is kidolgoztak a csapatok, nem volt hiány izgalomban. Az első helyzetet a 10. percben egy Fülöp-Csák összjáték hozta meg, melynek végén Csák csúszott bele Belecan kapusba - utóbbinál maradt a labda. A 20. percben Szucskó lőtt a másik oldalon balról, 22 méterről Kovács kezébe. A 25. percben Podonyi húsz méterről, középről centikkel a bal kapufa mellé lőtt. Kéri ugratta ki a 30. percben Gémest, aki a jobb oldalról tört be a tizenhatoson belülre, és közvetlen közelről a kapusba lőtt - talán egy passzal többet is kihozhatott volna a helyzetből. A szegedi kapu előtt Szőke öt méteres fejesét kellett kitornáznia Belecan kapusnak a 32. minutumban. A 40. percben Jovánczai fejesénél kellett résen lenni a kapusnak. A második félidőben tovább záporoztak a helyzetek: az 50 percben ellentámadásból hibázott ziccert a Szeged 2011: Vangel lőtte fölé a labdát a hosszú oldalról. Két perccel később Jovánczai tört be a bal oldalról, az elfekvő kapus mellett nem bírt a kapuba találni, egy visszaérkező védő mentett. Az 55. percben megérkezett az első gól, a hazaiak rutinos védője, Magyar György a félpályán állva kiszúrta, hogy Belecan kapus kijjebb áll - erővel kapura ívelte a labdát. A vendégek kapusát meglepte a lövés, kissé elmélázott, későn indult vissza, és két kézzel már csak a saját kapujába paskolta a játékszert; 1-0. A 73. percben Kéri hagyta ki a kihagyhatatlant. Elcsípett egy kapusról lecsurgó labdát az ötösön belül, kapkodó mozdulattal nem bírt a kapura fordulni, majd kisodródva a kapu mellett lőtte el a labdát. A 75. percben Fülöp megszerezte csapata második gólját: egy szép összjáték után középről, nagy erővel kilőtte a hosszú sarkot: 2-0. A 78. percben Gémes egy bal oldali szögletet sarkazott a rövid kapufára. A 80. percben egy beívelést Mórocz üresen tudott megfejelni tíz méterről, a labda a felső léc felett szállt el. Mórahalom VSE - Szeged 2011 2-0 (0-0). Mórahalom, 100 néző. Mórahalom: Kovács - Nagy, Sarnyai, Udvari, Szvovoda, Podonyi, Ngalle, Magyar, Fülöp, ifj. Csák, Faragó. Cserék: Bokányi, Szücs, Vojnic-Zelic, Domonkos, Szőke, Lázár, Kothencz, Czirják, Batik G. Vezetőedző: Csák Zoltán. Szeged 2011: Belecan - Kéri, Farkas M., Mórocz, Radnai, Frölich, Farkas Z., Jovánczai, Szucskó, Gémes B., Pócs. Cserék: Fődi, Bress, Huszár, Vangel. Pályaedző: Lóczi István. Gól: Magyar (55'), Fülöp (75'). Csák Zoltán: Úgy látszik, korai volt nekünk ez a kezdés, még nem ébredtünk fel. A győzelem értékelhető pozitívumként. Lóczi István: Vegyes csapattal álltunk fel, az volt a cél, hogy mindenki játéklehetőséget kaphasson. Ha a helyzeteinket értékesítjük, fordított eredmény is születhetett volna.