Labdarúgás: kibrusztolt móravárosi siker Pusztaszeren + FOTÓK

2012. szeptember 5., szerda

A 13 esztendőt követően idén nyáron újjáéledt Móravárosi Kinizsi idegenben tudott továbbjutni a SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupában a 19 évnyi kényszerszünet után újra összeállt Pusztaszer ellen. Sok helyzetet, de csak egy gólt hozott a kupacsata.

A SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupa 1. fordulójában:

Pusztaszer - Móravárosi Kinizsi 0-1 (0-1).

Pusztaszer, 150 néző, vezeti: Nagy Gábor (Kovács Imre, Abonyi Bence).

Pusztaszer:

Kertész - Hevesi, Vidéki (Dudás; Szabó), Domonkos, Szeri Cs., Szűcs, Túri Zs. (Dékány), Túri Z., Szeri Z., Gyapjas, Bánfi. Játékos-edző: Túri Zoltán.

Móraváros:

Martonosi - Varga P., Sövényházi, Lukovics, Laczi N., Magyar (Krékity), Vidákovics, Gerebicz, Paksi (Koncsek), Valkai, Laczi Z. Játékos-edző: Gerebicz Attila.

Gólszerző:

Valkai J. (7') Túri Zoltán:

"Nagyszerű dolognak tartom, hogy második tétmérkőzésünkön is végig partiban tudtunk lenni az ellenféllel, hiszen az utolsó pillanatig nyílttá tettük a továbbjutás kérdését. Megyünk tovább a megkezdett úton, hiszen 19 év után van újra futball Pusztaszeren, ami hatalmas öröm a nézőknek és a csapatnak is. Tudjuk, hogy lesznek még nehézségeink az ősszel, ám ezért dolgozunk, hogy megoldjuk ezeket."

Gerebicz Attila:

"Végre harmadszorra már sikerült kiállnunk azzal a csapattal, amit az őszi idényre terveztem! Gratulálok a Pusztaszernek, mely nagyszerű ellenfél volt."

90. perc: Ebben a pillanatban vége a mérkőzésnek. A rengeteg helyzetet kidolgozó, ám ezek zömét elpuskázó Móravárosi Kinizsi Valkai János korai góljával verte a roppant lelkes Pusztaszert az újjáalakult megye III-as csapatok kupatalálkozóján. A hazai gárda az utolsó harminc percben hitte el igazán, hogy lehet keresnivalója, ám hiába ment előre becsülettel, nem tudott egyenlíteni. Mindkét csapatot dicséret illeti, hiszen remek derbit produkáltak. 89. perc: Jobbról, 22 méterről jöhetett szabadrúgással a rendkívül lelkes és harcos Pusztaszer. Dékány tette be a lasztit, beívelésnek szánta, de nem sokkal szállt mellé végül. A móravárosiak ölik az időt a végén... 85. perc: Ezúttal balról ívelhettek be kornert a kékek, a védők kivágták a labdát, de most már stabilan a vendégek térfelén folyik a küzdelem. 81. perc: A másik oldalon Szűcs József tört előre a jobb szárnyon ígéretesen, szögletre mentettek előle a védők. A sarokrúgást Martonosi húzta le. 80. perc: Szabadrúgás után móravárosi kapufa. A beívelés után lepattanó labdába egy hazai védő piszkált bele, majd egy szegedi lábról perdült az a felső lécre elképesztő kavarodást követően. 76. perc: Gerebicz Attila egyedül vezette a labdát Kertész Dánielre, ám nem tudott túljárni a hazai kapus eszén, aki egyértelműen a mezőny legjobbja. Ezúttal gyors lábra vetődéssel gyűjtötte be a bogyót a móravárosiak NB III-as rutinnal bíró spílere elől. Továbbra is nyílt egyébként a csata, a pusztaszeriek is igyekeznek még rohamozni. 70. perc: Szeri Zoltán elől mentett szögletre a vendégek hátsó alakzata, majd a kornert is sikerült kibólintani. Több pusztaszeri játékos - így az említett Szeri is - rendkívül elcsigázottnak tűnik, ugyanakkor le a kalappal előttük, hiszen becsülettel mennek előre, teszik a dolgukat. Minden dicséretet megérdemel a nemrég összeállt pusztaszeri alakulat is. 69. perc: A csere cseréjéről kell beszámolnunk: Dudást Szabó Gábor váltotta. A Móravárosnál pedig Magyar Béla hagyta el a játékteret, Krékity érkezett. Picit megnyugodtak a kedélyek, lelassult a játék, sérülések és a cserék miatt állt a küzdelem. 64. perc: Ahogy átvette az irányítást a Pusztaszer, megjött a lelkes nézők hangja is. Űzik-hajtják kedvenceiket, hiszen érzik, van esély az egyenlítésre, akár még a továbbjutás kiharcolására is. Vajon megfizeti-e a Móraváros a rengeteg kihagyott ziccer árát? Ez az utolsó szűk félóra nagy kérdése. 63. perc: Igencsak mozgalmassá vált a mérkőzés, aminek nagyon örülnek a hazai nézők. Előbb Valkai előtt adódott lehetőség, ám mellé lőtt, majd Laczi Z. szögletét a gólvonalon csípte elé Kertész. Aztán érkezett a válasz: Szeri Csaba 24 méteres sistergős lökete kerülte el a kaput, kapott is érte tapsot. Nem sokkal ezután egy kavarodás végén a móravárosi ketrec felső lécére hullott a játékszer, onnan pattant az alapvonalon túlra. 56. perc: Ígéretes pusztaszeri támadás futott előre, ám lesállás a vége. 55. perc: Paksi helyére Koncsek érkezett a Móravárosnál, őt ma igazolták a szegediek. Közben picit bátrabbá váltak a hazaiak is. 51. perc: Laczi Zoltán 25 méteres szabadrúgását is érdemes megemlítenünk, ez a kékek sorfalában akadt el. 50. perc: Ott folytatódott a játék, ahol korábban abbamaradt. Valkai, majd Vidákovics szerezhetett volna gólt, ám mindketten mellé lőttek. Hősiesen védekeznek a hazaiak, ám veszélyes akcióra már nem futja erejükből. A móravárosiak pedig hajtanak a második találatért, ami érzésük szerint döntő lehet. Csatáraik ugyanakkor nem boldogulnak a ziccerekkel. 46. perc: A Pusztaszer kezdte a második felvonást. A szünetben nem történt csere egyik oldalon sem. SZÜNET!45. perc: Vége az első játékrésznek. 41. perc: Megduplázhatta volna előnyét a látogató, ám nem véletlenül használtunk feltételes módot. Előbb egy 50 méteres magas ívű labda jutott el a pusztaszeri ötösre, Vidákovics került hatalmas helyzetbe, ám a jobb kapufa mellé durrantott. Nem sokkal ezt követően újra a móravárosiak eddig igen peches támadója nyargalhatott, mondhatni, ezer százalékos ziccerben volt, ám még a jónál is jobb pozíciót keresett, nem mert lőni, majd azt a megoldást választotta, hogy Valkainak adja át a lasztit, ő viszont már lesről lőtt a hálóba, így maradt a 0-1... 35. perc: Kósza pusztaszeri akció, Gyapjas Sándor egy csellel tisztára játszotta magát a tizenhatos vonalánál, a lövésre viszont már nem maradt ereje, a kapu közepe felé tartó kísérletét Martonosi Zsolt portás könnyedén szedhette össze. 34. perc: Laczi Zoltán ezúttal a földön, ám a szabadrúgás most vagy 30 méterről következhetett. Valkai állt a labda mögé, a lövés pedig a jobb felső mellett-fölött zúgott el. Ezt megelőzően hatalmas, látványos tömegjelenetnek lehettünk tanúi a pusztaszeri büntetőterületen belül, több lövési kísérletet blokkoltak a védők, akiknek csak nem sikerült kistukkolniuk a bogyót a veszélyzónából, ide-oda flippereztek a srácok, végül a hazaiak akarata érvényesült, partdobásra tisztáztak. 29. perc: 18 méterre a pusztaszeri kaputól Laczi Norbertet rúgták fel, súlyosnak látszott a sérülés, a bokáját fájlalta, ám vissza tudott térni. A szabadrúgást Magyar Béla centikkel lőtte fölé. A kékek sem mondtak le az egyenlítésről, az imént éppen Bánfi Norbert kavargatott és okozott zavart az ellenfél védelmében, végül azonban győzött a túlerő, s el tudták választani a labdától. 23. perc: Egy hazai védelmi megingást követően Vidákovics csapott össze Kertész kapussal, majd elterült. A móravárosiak büntetőt reklamáltak, a pusztaszeriek pedig egyöntetűen állították, műesés történt. A játékvezető nekik adott igazat, s továbbot intett. 22. perc: Kiegyenlítettebbé vált a játék a félidő közepére, a pusztaszeriek is eljutnak már a vendégek térfelére, ám veszélyt egyelőre nem jelentenek, a tizenhatos közelében elfogy a tudományuk, vagy úgy is fogalmazhatunk, hogy jól zárnak Gerebiczék. 16. perc: Egy ügyes kontrát jól vitt végig a kék mezes hazai csapat, a szegedi tizenhatos előterében akadt el a lapos passzokból felépített roham. 14. perc: Kényszerű csere: Vidéki László helyett Dudás József a pályán a hazai oldalon sérülés miatt. 13. perc: Továbbra is a Móraváros rohamoz, Kertész Dániel kapus zseniális védései tartják életben a Pusztaszert. Előbb Gerebicz nagyszerű lövését hárította, majd Valkai ravasz, alapvonali próbálkozását csípte el. 7. perc:GÓÓÓL 0-1! Három kimaradt Vidákovics-helyzet után Valkai góljával vezet a Móraváros. Vidákovics István, a vendégek futballistája háromszor vezette egy az egyben a kapusra a leshatárról kiugorva, ám képtelen volt sikerrel befejezni az akciókat. Előbb mellé lőtt, majd beérték s szerelték, a harmadik kísérletet pedig Kertész Dániel hálóőr bravúrral hárította. A szegediek negyedik zicceréből viszont már gól született, Valkai János az ötösön belül vette le a pattogó bőrt, s a ketrec jobb oldalába pofozta. 5. perc: Móravárosi fölény az első percekben, egyértelműen a látogatók ragadták magukhoz a kezdeményezést, ők szervezik a játékot. 1. perc: Köszönjük olvasóinkat a Pusztaszer és a Móraváros kupameccséről! Mindkét együttes mestere elmondta, a továbbjutásra hajtanak. Megérkeztek a fellegek is, fülledt melegben mintegy 150 néző van jelen a nemrég kialakított pusztaszeri pályán, ami a hétvégén debütált a megyei labdarúgó-bajnokságban. A területet korábban lóversenyek színhelyéül használták. A hazaiak tiszta kékben, a vendégek piros díszítésű fehér szerelésben játszanak. Remek a hangulat, jó kis derbi elé nézünk.

A Pusztaszer 19, míg a Móravárosi Kinizsi 13 évnyi kényszerszünetet követően éledt újra, s nevezett a Csongrád megyei III. osztályú bajnokságba. A hazaiak egy meccset játszottak eddig le a Termál csoportban, most hétvégén hatalmasat küzdöttek a megye II-ből kiesett Szatymaz ellen, végül a vendégek 3-0-ra nyertek, ám a lelkes pusztaszeri közönség igen nagyra értékelte kedvencei elszántságát. Ami a szerdai kupaellenfelet illeti, a Móravárosi Kinizsi két találkozón van már túl a Tisza-Maros csoportban: Deszken 10-1-re, míg a Szabadság téri - egyelőre "hazai" - pályán az Apátfalva ellen 3-1-re maradt alul. Ezúttal az egyikük biztosan javítani fog, élő közvetítésünkből pedig az is kiderül, hogy kinek sikerül mindez!