Labdarúgás: elrontotta edzője búcsúját a HFC

2012. június 11., hétfő

Az NB III Alföld csoport 29. fordulójában a Tápiószecső gárdája látogatott Vásárhelyre. A nagy melegben alacsony színvonalú első félidőt produkáltak a csapatok. Szünet után már élvezetesebb lett a játék, a hazaiak öt percel a vége előtt biztos győztesnek látszottak, de a hajrában az NB I-et is megjárt Balaskó Iván két jól eltalált lövéssel a vendégek javára fordította az eredményt, alaposan elrontva ezzel az aktív játéktól visszavonuló Szűcs Róbert búcsúját.

A vásárhelyiek rendkívül kedvezőtlen előjelekkel készültek a találkozóra, hiszen különböző okok miatt

Varga Máté, Sipos Zoltán, Varga István

Domonkos Ferenc

játékával sem számolhatott

Szűcs Róbert

edző. A hazai gondokat tetézte, hogy a búcsújátékára készülő edző a bemelegítésnél megsérült, így helyére az Olaszországból éppen csak hazaérkezett

Huszár

lépett, míg

Kökény

kisebb sérüléssel vállalta a játékot. A találkozó előtt a közel negyedszázadot a vásárhelyi labdarúgó csapatnál töltött Szűcs Róbertet a HFC elnöksége nevében

Gábor Zoltán

köszöntötte, majd a két csapat játékosai is megveregették az "öreg harcos" vállát, aki láthatóan elérzékenyülve fogadta a gratulációkat. Az első húsz percben alig történt említésre méltó esemény, előbb a szecsőiek gólvágója,

Németh Gyula

- aki

Bakos

személyében külön örzőt kapott - esett el ígéretes helyzetben, de a mellette futó Huszár nem bántotta, így a vendégek hiába reklamáltak büntetőt, a játékvezető jól döntött, amikor tovább engedte a játékot. Néhány perc múlva

Boros

kapott óriási ziccerben labdát, de

Garai

partjelző lesnek látta az esetet és valószínűleg igaza is volt. A félóra végén vezetést szereztek a vendégek,

Nagy Tamás

vállalkozott 23 méterről kapura lövésre és a felpattanó labda a vetődő Kovács kapus fölött a jobb alsóban kötött ki, 0-1. Vérszemet kaptak a szecsőiek, Balaskó 18 méterről alig lőtt mellé, majd Kavaric sarokkal haza akarta adni a labdát és nem vette észre, hogy

Németh Gy.

mögötte van, de a vendég támadó lábáról

Kovács Krisztián

remek vetődéssel levarázsolta a játékszert. 44 percet kellett várni az első hazai próbálkozásra, amikor a kezdőként először pályára lépő

Juhász II. Sándor

hajszállal lőtt a kapu mellé. A félidő utolsó perce meghozta a hazai egyenlítést,

Marton Bence

bal oldali beadását Kökény látványos fejessel juttatta a kapu bal oldalába, 1-1. Nagy elánnal kezdte a második játékrészt a HFC. A 48. percben Boros jobb oldali beadását Horváth R. lőtte kapura, de a labda egy védőről szögletre pattant. Öt perc múlva ismét Boros adott jó labdát ezúttal Juhász II-nek, aki két csel után lőtt, de

Stammel

védett. Negyedóra után kiszabadult a szorításból a Tápiószecső, egy szöglet után

Grezsák

fejelt a kapu mellé. A 63. percben vezetést szereztek a hazaiak,

Juhász I. Sándor

végig száguldott a bal oldalon, majd Juhász II. Sándor elé játszott és a fiatal támadó biztos lábbal lőtt a kapuba, 2-1. A következő percekben eldönthette volna a találkozót a hazai együttes, de előbb Juhász II., majd

Molnár Zsolt

is ígéretes helyzetben hibázott. Az utolsó húsz percben kitámadtak a vendégek. A 71. percben a

Kavaric

által kifejelt labdát

Mohácsi

úgy lőtte fölé, hogy a labda súrolta a felső lécet, majd

Baji

lépett ki a bizonytalankodó védők között, de Kovács kapusról szögletre perdült a labda. A sorozatos vendég akciók végül eredményre vezettek, a 85. percben egy bal oldalról elvégzett sarokrúgást a 16-oson kívülre íveltek, ahol Balaskó 22 méterről előtte, Kovács csak beleérni tudott a nagy erejű lövésbe, de kezéről a kapuba kötött ki a labda. Már mindenki elkönyvelte a döntetlent, amikor

Majzik Balázs

bal oldali beadása átszállt a jobb oldalra, ahol

még elérte és visszagurított az érkező Balaskónak, aki a védők között 14 méterről bevette a hazaiak kapuját, 2-3. A kezdés után a játékvezető le is fújta a találkozót.