Labdarúgás: vérbeli kupacsaták után elődöntőben az esélyesek + VIDEÓ, FOTÓK

2011. május 4., szerda
Fantasztikus mérkőzéseken dőlt el az elődöntősök kiléte a SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupában. Izzadtak a favoritok - a KITE hosszabbításra is kényszerült Mindszenten -, de végül érvényesítették a papírformát. A negyeddöntőket online közvetítettük.

A SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupa negyeddöntői:

Csongrád Tiszapart SE – Tisza Volán SC Szeged 3-6 (2-2). Csongrád, vezette: Csöngető Endre. Csongrád: Bíró - Bánfi, Boldizsár, Lajos, Lekrinszki, Zsigó (Szepesi), Lévai, Galambosi (Deli), Sarusi (Kugyela), Bertók, Czibolya. Vezetőedző: Keller Mihály. Szeged: Czirják - Pénzváltó, Mórocz, Szabó A., Grünvald (Mészáros), Szilágyi, Dargó, Kéri, Beretka, Végh (Bozovic), Kazi (Bursac). Vezetőedző: Buchholcz Gábor. Gólszerzők: Bertók G. 2, Lévai M., illetve Kéri T. 3, B. Bozovic 2, Kazi L. Kiállítva: Czirják T. Ujszegedi TC – Ásotthalom TE 2-4 (1-2). Újszeged, Kertész utca, vezette: Fajkusz Gábor. UTC: Béry - Péczely, Tóth, Balogh, Szántó, Mazula (Vékes), Csúri, Szabó L., Laudisz, Erhardt, Kovács S. Vezetőedző: Pálfy Zoltán. Ásotthalom: Ábrahám - Papp, Bárdosi, Rasztik, Somlyai (Vastag B.), Frank (Ottlik R.), Kothencz L., Vastag Sz. (Szlobodnyik), Bokányi, Baji R., Szűcs K. Edzők: Gyenge Balázs, Hevesi Tibor. Gólszerzők: Erhardt Sz., Kovács S., illetve Szűcs K. 2, egyet 11-esből, Bokányi Á., Vastag B. Mindszent SE – KITE-Szeged 2-3 (2-2, 1-2). Mindszent, vezette: Lovas László. Mindszent: Molnár M. - Szabó I., Szobácsi, Elekes (Bartucz), Szabó B., Mihály T. (Czibere K.), Orosz, Szecskó, Mihály R., Tóth Cs. (Széll), Antal. Játékos-edző: Tóth Csaba. KITE-Szeged: Belecan - Varga I., Varga F., Batik B., Gellér, Kulacsik (Elvis), Huszárik, Laczkó, Gahwagi (Bernáth), Pálinkó (Szucskó), ifj. Major. Vezetőedző: Major László. Gólszerzők: Mihály T., Mihály R., illetve Gellér G. 2, ifj. Major L.
Bütyök Csárda Mártély – Csanádpalota FC 0-2 (0-1). Mártély, vezette: Kovács Péter. Mártély: Király - Barna Z. (Baranyi I.), Szabó A., Barta, Tóth (Papp), Baranyi K., Fekete, Borbás, Miski (Zsadányi), Hegyi, Kis. Edző: Baranyi Béla. Csanádpalota: Krajcár - Nyári J., Varga, Bakos, Halász, Csókás, Erdélyi (Zsigmond), Sas, Cost, Bimbo (Pölös Fábián), Nyári G. (Sepsik). Vezetőedző: Koczkás Zoltán. Gólszerzők: Bimbo, Bakos. Kiállítva: Kiss, illetve Krajcár, Varga A legjobb négy közé jutott: Tisza Volán SC Szeged, Ásotthalom TE, KITE-Szeged, Csanádpalota FC

20.00:Köszönjük szépen, hogy velünk tartottak ezen a fantasztikus kupaszerdán! Ismét jelezzük, hogy az este folyamán három összecsapás (Csongrád – Volán, Mindszent – KITE és UTC – Ásotthalom) legjobb fotói is megtekinthetőek lesznek portálunkon, mégpedig ennek az online közvetítésnek a galériájaként!19.34:GÓÓÓL! A 120. percben szerzett gólt a KITE-Szeged Mindszenten. Huszárik Zsolt 20 méterről beívelt szabadrúgását követően Gellér Gábor fejelt a hálóba; 2-3! Az ember csak sajnálni tudja a szimpatikus hazai együttest, közel álltak a bravúrhoz. A találat előtt is volt már egy óriási ziccere egyébként a KITE-nek, de Elvis 4 méterről sem tudott a hálóba lőni... 19.27: A 110. percben Huszárik Zsolt lőtt kapura ígéretes helyzetben, de ismét mentett a hálóőr. Enyhe mezőnyfölényben a vendégek, de a mindszenti együttes óriási elszántsággal küzd. Közel járunk a büntetőpárbajhoz! 19.18: Ifj. Major 16 méteres bombáját védte a kapus, majd egy újabb szegedi lehetőség: egy szöglet utáni kavarodásból Elvis lőtt a hálóba, de már sípszó után. A bíró szabadrúgást ítélt kifelé. 19.10: Ifj. Major László került helyzetbe a 97. percben, de mellé durrantott, így Mindszent - KITE-Szeged továbbra is 2-2. 19.03: Kétszer 15 perc a ráadás Mindszenten, a hazaiak és a szegediek 2-2-ről folytatják. Hosszabbítás:18.55: A 90. percben egyenlített Mihály Róbert Mindszenten, így ott hosszabbításra kerül sor! Meg kell tehát izzadnia a KITE-Szegednek! 18.51: Mártélyon is harsant a hármas sípszó - egy páros kiállítást követően -, maradt a 0-2, elődöntőben az előző körben a Hódmezővásárhelyi FC-t búcsúztató Csanádpalota. Ott van a négyben az Ásotthalom is, mert Újszegeden is befejeződött a derbi. 18.50: Igen parázs a hajrá Mindszenten, támadásban a hazai gárda, igyekszik ledolgozni egygólos hátrányát, de a Szeged védelme egyelőre kitart. Öt perc a végéig! 18.42: Bernáth Péter ugrott ki nagy helyzetben Mindszenten, ám a hazai kapuvédő az utolsó pillanatban elrúgta előle a lasztit. Így maradt az 1-2. Az Ujszegedi TC viszont szépíteni tudott az Ásotthalom ellen: a 86. percben Kovács Sándor mattolta a vendégek portását; 2-4! Közben Csongrádon vége a meccsnek, négyben a Volán! 18.34: A Volán mellett alighanem megvan a második elődöntős is: az Ásotthalom a 78. percben újból betalált a Kertész utcában, így már 4-1-re vezet az UTC vendégeként. A Csanádpalota tíz emberrel játszik ugyan, de szintén magabiztosan vezet Mártélyon. A legnagyobb a csata tehát Mindszenten! 18.31: Ifj. Major lövését hatalmas bravúrral védte a mindszenti hálóőr a 68. percben, majdnem megszületett a harmadik KITE-gól. Így azonban még marad izgalom a hajrára! 18.30: Ismét jelezzük, hogy az este folyamán három összecsapás (Csongrád – Volán, Mindszent – KITE és UTC – Ásotthalom) legjobb fotói is megtekinthetőek lesznek portálunkon, mégpedig ennek az online közvetítésnek a galériájaként!18.27: Valódi gólfesztivál Csongrádon! A Czirják szabálytalansága miatt megítélt szabadrúgást Lévai Mihály 16 és fél méterről csavarta a szegediek hálójába; 3-6! 18.25: Az asszisztens intésére a játékvezető - aki először sárga lapot húzott elő - egy kiállította a Volán kapusát, Czirják Tamást, aki ütemtévesztés után követett el egy faultot a 74. percben. Ugyanebben a pillanatban a csanádpalotai portás is piros lapot kapott Mártélyon! 18.23: A 70. percben már hatodik találatát érte el Csongrádon a Volán. 15 méterről ballal Kéri Tamás lőtt szenzációs gólt; 2-6! 18.20: Megszerezte második gólját Mártélyon a Csanádpalota a 60. percben. Ugyancsak találatról tudunk beszámolni a Kertész utcából. Újra kettővel megy az Ásotthalom, a 65. percben zörgött harmadszor az UTC hálója. 18.17: Bármekkora küzdő is a Csongrád, alighanem eldöntötte a meccset a Tisza Volán SC Szeged. A 66. percben Beretka Péter kiugratását Kéri Tamás 16 méterről lőtte a kapuba; 2-5! A kék-feketék készülhetnek az elődöntőre. 18.09: Megkezdődött a második félidő Mindszenten. A játékrész kezdetén Major László szegedi vezetőedzőt a lelátóra száműzte a játékvezető... A három tucatnyi vendégdrukker ennek nem annyira örül, mint kedvenc csapata 2-1-es vezetésének! 18.06: Újabb Volán-találat Csongrádon, ennek a félidőnek az elejét is nagyon megnyomta tehát az NB III-as együttes. Az 56. percben újra Pénzváltó Bence volt az előkészítő, nagyszerű beadását pedig ezúttal is Branko Bozovic verte be: a szerb támadó 7 méterről lőtt a jobb alsóba, 2-4! 18.03: Mártélyon nem pihentek sokat a csapatok, érdekesség, hogy öt perc szünet után indult a második játékrész. 18.02: Már most jelezzük, hogy az este folyamán három összecsapás (Csongrád - Volán, Mindszent - KITE és UTC - Ásotthalom) legjobb fotói is megtekinthetőek lesznek portálunkon, mégpedig ennek az online közvetítésnek a galériájaként!17.58: Úgy látszik, a Tisza Volán SC Szeged csapata a gyors gólok nagymestere. Alig, hogy megkezdődött a második játékrész, újra vezet a Buchholcz-alakulat. A 47. percben Pénzváltó Bence lefejelt labdáját Branko Bozovic 3 méterről vágta a csongrádi hálóba; 2-3! II. félidő:17.51: Fokozódnak az izgalmak Újszegeden is! Pálfy Zoltán együttese a 45. percben, a szünet előtti utolsó pillanatokban Erhardt Szilárd bombagóljával szépített az Ásotthalom ellen. Mindenhol vérbeli kupacsatát láthatunk!!! 17.46: Szépített a Mindszent, tehát szimpatikusan küzdenek a szegediek ellen, egyre keményebb is a csata! A gólt Mihály Tamás szerezte a 33. percben. 17.40: Megbosszulta magát a mindszenti hiba, megduplázta előnyét a KITE. A 27. percben ifj. Major László egy kavarodást követően levette a játékszert, elhúzta a portás mellett, majd az üres kapuba továbbította azt; 0-2! 17.38: Nincs szerencséje a Mindszentnek! A megyei I. osztályú gárda elképesztően nagy esélyt mulasztott el, hogy visszakapaszkodjon a KITE-Szeged elleni meccsbe. A 26. percben tizenegyeshez jutottak a hazaiak, Mihály Róbert jobb alsóra tartó labdáját azonban Zseljko Belecan azonban gyors vetődéssel hárította! 17.35: Két gólról is be tudunk számolni! A fantasztikusan harcoló Csongrád Bertók Gábor újabb találatával a 34. percben egyenlített a Tisza Volán SC Szeged ellen. A Kertész utcában viszont hiába támadnak többet, s játszanak mezőnyfölényben a hazaiak, megduplázta előnyét az Ásotthalom. A 30. percben Szűcs Krisztián egy jogos büntetőt értékesített. 17.32: Kis híján egyenlített a Mindszent, Szobácsi Roland a 18. percben egyéni akciója végén nem sokkal lőtt a bal kapufa mellé. Ha kienged a KITE, könnyen pórul járhat, rendkívül lelkes a hazai alakulat! 17.27: Mindszenten komoly fölényben játszik a KITE-Szeged, s ez a 15. percben góllá is érett. Több kimaradt helyzetet követően az eddig remekül játszó Huszárik Zsolt beívelését Gellér Gábor fejelte a mindszenti kapuba; 0-1! A vendégek napja lesz ez? 17.16: Később kezdtek Mártélyon, de ott is a vendégek örülhetnek egyelőre. A Csanádpalota egy fejesgóllal jutott előnyhöz a megyei III. osztályú "kiscsapat" ellen a 3. percben. 17.15: A látogatók jutottak előnyhöz Újszegeden, a Kertész utcai pályán is. A megyei I. osztályban tavasszal eddig szárnyaló, harmadik helyre fellépett Ásotthalom Bokányi Ádámnak a 10. percben góljával vezet az UTC otthonában, kihasználva egy védelmi hibát. 17.07: Potyognak a gólok Csongrádon! Nemcsak hogy nem roppantak meg a hazaiak a Volán 2-0-s vezetése utána, hanem rendkívül gyorsan szépíteni is tudtak. A 7. percben Bertók Gábor talált a vendégek hálójába, így már csak egygólos hátrányban a megyei I. osztály tavalyi bajnoka. 17.03: Ha még nem is lehet kijelenteni, hogy megvan az első elődöntős, a Tisza Volán SC Szeged máris hatalmas lépést tett a továbbjutás felé. Az NB III-as szegediek 3 perc játék után 2-0-ra vezetnek Csongrádon. Az 1. percben Kéri Tamás szaladt el a jobb oldalon, s egyedül meg is oldotta a helyzetet, majd a 3.-ban Grünvald Attila gyorsított fel a bal szárnyon, remek centerezését pedig Kazi László vágta a hálóba; 0-2! 17.01: 90 vagy 120 perc múlva kiderül, kik játszhatják majd az elődöntőket a megyei magyar kupában. 16.55: Hamarosan négy helyszínen kezdődik meg az összecsapás. A tét mindenhol ugyanaz: a legjobb négy közé jutni a SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupában. Aki velünk tart szerdán 17 órai kezdettel, folyamatosan figyelemmel kísérheti a négy negyeddöntő alakulását, hiszen "körkapcsolásszerűen" számolunk be a meccsekről, azonnal jelezzük, ha valamelyik pályán gól esett. A megyei selejtezőt - ahogy arról már többször is beszámoltunk - az idei esztendőben az MLSZ Csongrád Megyei Területi Igazgatósága és a SZEGEDma.hu is kiemelten támogatja. Így a május 18-án (szerdán) esedékes elődöntőket követően a bronzmeccset és a finálét nagyszabású gála keretében június 1-jén (szerdán) délután rendezzük meg Szegeden, a Felső Tisza parti stadionban. Portálunk díszes vándorserleggel jutalmazza a győztest. A legjobbak pénzjutalomban is részesülnek az igazgatóság jóvoltából: 80, 60, 40, illetve 20 ezer forintot zsebel be az 1-4. helyezett. UTC - Ásotthalom fotógaléria:Csongrád - Tisza Volán fotógaléria:Mindszent - KITE-Szeged fotógaléria: